Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez már biztosan hipotón...

Ez már biztosan hipotón izomzat és fejlesztésre szorul majd, vagy még erősödhet "magától" (itthoni babatornával)? Mennyi idősen mondják biztosra egy babánál, hogy hipotón?

Figyelt kérdés

2-3 hetes baba izomzata gyenge, nem nagyon tartja magát, olyan, mint egy rongybaba.

A gyerekorvos pár naposan látta, akkor annyit mondott, hogy kicsit gyenge izomzatú, de aztán ez ennyiben maradt. Pénteken megyünk legközelebb, kiváncsi vagyok, hogy akkor mit mond majd, csak addig szeretnék tapasztalatokat olvasni, hogy mire számíthatok.


2021. nov. 28. 10:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%

1, születéskor is meg lehet mondani. Ennek ellenére a nagyobb gyerekemnél 3 hónapos korában "fedezte fel" az orvos, addig szartak ránk, holott rengeteg erre utaló probléma volt.

2, a hipotónia nem azonos mértékű, van hogy semmilyen problémát nem okoz, van hogy örök életében gond lesz. Nagyobbikom utóbbi eset, de a kisebb is hipotón és kis megsegítésen kívül teljesen rendben van.

3, ne várakozz, hanem kérj beutalót neurológushoz, aki tovább küldhet gyógytornászhoz.

Ne Dévényeshez menj, mert árthat is.

2021. nov. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
37%
Nálunk 10 naposan mondták ki, akkor is "véletlenül" derült ki, mert más miatt kerültem vele kórházba. Mi elkezdtuk egyből a tornát, valamint neurológus is folyamatosan figyelte. Most, hogy lassan 2 éves, azt mondták már alig hipoton, de azért nem baj, ha a tsmt tornát folytatjuk.
2021. nov. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
46%

2, a hipotónia nem kinőhető. Félretájékoztattak. Ez egy állandó állapot, ami elkíséri az egész életen át. A kérdés mindig csak az, hogy milyen mértékű, mennyiben befolyásolja az életvitelt. A màsik nagy kérdés pedig, hogy alkati hipotón vagy valamilyen szindróma tünetekênt van jelen nála.

Aki nagyon hipotón, az rendkívül sok erőfeszítéssel éri el (ha eléri) ugyanazt, mint egy normoton izomzattal született.

Aki enyhén hipotón, annak is oda kell figyelni, főleg a tartására, de odafigyelés nélkül is max. "béna tesis" lesz.

2021. nov. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%

A lányomról 5.5 éves korában derült ki, hogy hipotón.

Addig senki se mondta, 2 évig szopott minden probléma nélkül, időben csinált minden mozgást.

Annyi jele van, hogy a kemény kis combjai eltésztásodtak teljesen. Megfogva szinte semmi izma nincs.

2021. nov. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
#3 senki nem írta, hogy kinotte. Azt írtam már alig hipoton. Nem kinotte, szimplan erősödött annyira, hogy ne legyen annyira az. És hidd el, tudom milyen 🙃 4 honaposan meg a fejét is alig emelte meg, most meg teljesen ugyanott tart, mint a kortarsai.
2021. nov. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
61%

5, dehogy tudod, de örülj neki! ;)

Amikor minden alkalommal, amikor nő egyet, visszaesik a kiindulási pontra, mert az új magassagahoz/súlyahoz újra hozzá kell erősödnie.

Amikor a hipotónia akadálya a szoptatásnak, utána gondot okoz a darabos evésének, majd hátráltatja a beszédfejlődést is, mert a szája körül is laza.

Heti 7 gyógytorna pár hetes kora óta. Dévény, Katona, Vojta, hrg, tsmt, ayres. És még 10 évesen se tart sehol a korosztályához képest.

2021. nov. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Oké, nem fogok itt magyarázkodni olyannak, aki jobban tudja, hogy hipoton e a fiam 😂 szerintem én mentem végig vele a dolgokon ;)
2021. nov. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

A 4es miért van lepontozva?? Így volt, teljesen jó izomzattal született. Mostmár (5 éves) alig van izom a lábán..


Baba korában még dicsérte is a védőnő a kis combjait, milyen jó kemény izmos.


Na, mostmár nem olyan... :

2021. nov. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
55%
Itt mindenki le van pontozva, és látod van aki jobban tudja, hogy hipoton e a gyereked.
2021. nov. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
68%

8, mert ahogy írod, "jó izomzattal" született. A hipotónia nem kialakul, hanem azzal születik. Ha születésekor és kicsinek semmi baja nem volt, 99,999 %, hogy most sincs.

Valószínűleg túl sok szénhidrátot eszik és nem mozog annyit mint régen.

2021. nov. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!