Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most kell pár nap múlva a 15...

Most kell pár nap múlva a 15 hós oltásra vinnem a kisfiam. Most kapná a 3. emlékeztetőt a pneumococcus ellen. Úgy döntöttem nem kérjük az utolsót. Lehet vmi baja ebből a picinek?

Figyelt kérdés

Szerintetek lehet vmi következménye annak ha nem kapja meg a 3.-at?Ez nem kötelező oltás......max nem lesz védett az adott vírussal szemben.Egyébként oltás ellenes vagyok,de olyan agreszívan kampányolt a doktornő amikor az első oltásra mentünk,nem akarta elfogadni hogy csak a kötelezőket kérjük,a baba üvöltött a karomban,Ő meg csak

mondta.mondta ,én meg beadtam a derekam,de nagyon bánom.


2010. okt. 10. 19:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

a pneumo felelős a többek között a fülgyulladásért meg a virusos agyhártya gyull.-ért is, az én véleményem inkább egy + oltás (hamár kettőt megkapott) mint átvirasztott éjszakák és hatakig síró gyerek. (én fülfájós voltam kicsinek és még szenteste is vott anyukám ügyeletre nagyon tud fájni). De te tudod....

Én nem birnám ha szenvedne a gyerekem...

2010. okt. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ui: sajnálom a babád...
2010. okt. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mivel nem kötelező, ezért ha nem akarod, nem adják be.

De ha már kettőt megkapott, szerintem adasd be a harmadikat is.

Egyébként úgy tudom, most októbertől már kötelező ez az oltás, mármint akik most fognak majd születni babák.

Jó dolognak tartom ezt az oltást, ahogy az első válaszoló is (magánvélemény, bár ezt nem kérdezted).

2010. okt. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igazat adok az elsőnek. Inkább az a plusz kis oltás amit pillanatok alatt elfelejt mint később egy hosszú ideig tartó komoly betegség aminek akármilyen szövődményei lehetnek. Legalább nem veszik kárba az a kettő sem amit eddig beadtatok.
2010. okt. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Annyi baja lesz csak, ha nem adatod be, hogy nem lesz teljes a védettsége, magyarul tök feleslegesen oltattad be eddig. Adasd be neki, inkább ott sírjon, mint hogy ne adj isten kórházba kerültök és ott tolják fel a kis kezébe a branült. Azért az jóval kellemetlenebb, nem beszélve magáról a betegségről, ahogy feljebb írták.
2010. okt. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
akkpr most 2x feleslegesen szurattad meg a gyereket,szerintem ezt az egyet már kibirjátok...
2010. okt. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Vilcsianyuja ***** válasza:
egyetértek előzőkkel, ne legyen értelmetlen az a 2 szuri, amit eddig kapott! Még egy szuri, és védett lesz! Nem véletlen, hogy felvették a kötelező oltások közé.
2010. okt. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Bocs az OFF-ért, de azt megkérdezhetem, hogy miért nem akarod a harmadikat? Pláne, ha már kettőn túlvagytok...


Mellesleg teljesen egyetértek az előttem szólókkal.

2010. okt. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Túl vagyunk rajta,megkapta.Azért hezitáltam mert nagyon oltásellenes vagyok,már az első kettőt is bánom,de hogy ne vesszen kárba az a 2 szuri,beadattam neki ezt is.Véleményem az ,hogy a kötelezőkkel ellentétben,amikre már több évtizedes tapasztalataik vannak a gyártóknak,ezeket az újakat a gyerekeinken tesztelik.PONT.Nekem van egy nagy lányom-17 éves-nem kapott semmilyen plusz oltást,mert akkor még nem volt,sem neki,sem a kortársainak nem voltak olyan eltúlzott rettenetes lefolyású vírusos fertőzéseik.Persze voltak és lesznek is kevesen akik elkapják ezeket a betegségeket amik ellen most már lehet védőoltani,de ez egy biznisz,és azért félünk jobban tőle mert kampányolnak,és rettentenek.Fogalmuk sincs milyen reakciót váltanak ki az oltások adalékanyagai,tehát a gyerekeinken teszetelik,mi meg még örülünk hogy milyen jó világban élünk hogy minden ellen van oltás......az immunrendszerünk meg a 0-val lesz egyenlő,mert semmiféle vírus ellen nem önmaga kezd el dolgozni,hanem az oltásban lévő legyengített cuccot kűzdi le egy kis lázzal.Azért köszi a gyerekemet sajnáló kommentet,de én inkább a természethez húznék....

2010. okt. 12. 19:32
 10/13 A kérdező kommentje:

....és még annyit fűznék hozzá hogy szerintetek melyik a rosszabb:nem kap oltást és elkapja a betegséget-megjegyzem nem halálos kimenetelű betegségekről van szó ezen oltások kapcsán-tehát elkapja a betegséget,és 1,rosszabb esetben 2 hétig beteg,lázas,szenvedtek ti is,meg a pici is,nehéz lefolyás,gyógyszer,ne adj Isten kórház.(kb 2hétről van szó)

Másik verzió:megkapja az oltást,és egy életre szóló betegséget,esetenként autizmust,mozgásban visszamaradást stb kap a gyermek.

MIndkettő nagyon ritka-a súlyos lefolyású vírusfertőzés is és az oltásól származó betegség is.Nagyjából egyforma arányban fordul elő,de nagyon erős az utóbbi elleni

kampány,és nem teregetik ki ha egy gyermek az oltástól lesz beteg,tehát nem is tudhatjuk hány ilyen eset van valójában.

KÉrdés:2 hét súlyos betegség,vagy egy életen át tartó betegség?

2010. okt. 13. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!