Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most kell pár nap múlva a 15...

Most kell pár nap múlva a 15 hós oltásra vinnem a kisfiam. Most kapná a 3. emlékeztetőt a pneumococcus ellen. Úgy döntöttem nem kérjük az utolsót. Lehet vmi baja ebből a picinek?

Figyelt kérdés

Szerintetek lehet vmi következménye annak ha nem kapja meg a 3.-at?Ez nem kötelező oltás......max nem lesz védett az adott vírussal szemben.Egyébként oltás ellenes vagyok,de olyan agreszívan kampányolt a doktornő amikor az első oltásra mentünk,nem akarta elfogadni hogy csak a kötelezőket kérjük,a baba üvöltött a karomban,Ő meg csak

mondta.mondta ,én meg beadtam a derekam,de nagyon bánom.


2010. okt. 10. 19:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szépen megmagyaráztad magadnak ezeket a dolgokat teljesen a másik végletből.


Egy agyhártyagyulladás nem két hétig tartó betegségecske, szólok, most AZ ellen is beoltattad a gyerkőcöd.


Amúgy tök jó, hogy innen-onnan-amonnan összehallott infókból az emberek többsége már úgy érzi, teljes képet alkotott valamiről. Csak akkor azt nem értem, hogy a gyógyszerészeknek miért 5 év az orvosi egyetem?

2010. okt. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Vilcsianyuja ***** válasza:
A nagymamám testvére anno diftériában halt meg. Hány gyermek halna meg manapság is torokgyíkban, ha nem lenne rá kötelező oltás? Jó, a pneumococcus nem olyan hírhedt és halálos, de azért nem egy kisgyerek halt már meg agyhártyagyulladásban. Persze agyhártyagyulladást több baktérium és vírus is okozhat. Az nyilvánvaló, hogy valakiknek az oltóanyagok gyártása nagyon jó biznisz. De attól, hogy valaki jól jár, még nem feltétlenül kell valakinek rosszul járnia. Biztosan vannak túlságosan felfújt oltókampányok, de ezzel a kampányolással egyidejűleg szerintem kialakulnak a túlságosan felfújt ellenkampányok is, amik minden mögött összeesküvést láttatnak. Szóval: ha egy orvos azt mondja nekem, hogy ajánlja az oltást, és a saját gyerekeit is beoltatta, akkor én is bízton beadatom a gyerekemnek. (A rotát én se adattam be, de azt nem is ajánlgatta a doki annyira lelkesen.)
2010. okt. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

12:55- válaszolónak:

szerinted a gyógyszerészek találják ki az oltóanyag összetételét?Amúgy nem 5 év és nem orvosi,de ez teljesen mellékes.Gondolj bele a rák ellen a mai napig nincs semmiféle hatékony gyógyszer.Miért?Mert nagy biznisz

újabb és újabb csodafegyvert lobogtatva eladni milliószámra

belőlük.

Tisztában vagyok vele hogy mi ellen véd ez az oltás,nem kell szólnod!!!!A kérdésem nem az volt hogy vajon jó hogy beadatom vagy sem,hanem hogy vajon lenne e vmi gondja a picinek azon kívül hogy nem lesz védett ez ellen a vírustörzs ellen?????

Pont ilyen egyszerű gondolkodású emberek tartják fenn az óriási nagyhatalmakat,akiknek bármit be lehet adni,mert ugye a gyermek szemünk fénye,és elég 2 szó ,már rettegünk is-ami természetes-de egy picit le kellene ülni

és továbbgondolni a dolgokat,mivel ártunk neki inkább!!!!!

2010. okt. 14. 07:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!