Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért köpködi ki az ételt?

Miért köpködi ki az ételt?

Figyelt kérdés

1 éves a fiam. Amíg püréztünk, minden rendben volt.

Mióta azt eszi nagyjából amit mi, szóval kenyeret, szendvicset, pogácsát, kekszet, sajtot...stb., azóta viszont rendszeresen kiköpi az ételt. Pár falatot eszik normálisan. Utána forgatja a szájában, és kiköpi. Harap újat, forgatja, megint kiköpi.

Emellett nem eszik meg szinte semmilyen gyümölcsöt vagy zöldséget. Néha a banánt hajlandó megenni úgy önmagában.

Nem tudom miért csinálhatja?

Pedig mindig velünk evett, ami olyan volt, azt kóstolta is mindig.

Egyszerűen alig eszik meg valamit, abból is keveset, ami mondjuk fogára való.


2023. máj. 23. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet jön a foga és az miatt..
2023. máj. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is csinálta ezt. Nem tudta jól osszeragni az ételt, olyan is volt, hogy a szájában hagyta a falatot, nekem kellett kiszedni kézzel. Húst most sem eszi meg és más keményebb ételt (lassan 6 éves) beszedhibas, renyhék az arcizmai, sokat jár logopedushoz.
2023. máj. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy időben az én kisfiam is csinálta, mikor kijöttek a rágófogai( neki elég hamar, már csak az utolsók hiányoznak) és talán furcsa volt az étel állaga. Szóval lehet, hogy tényleg a fog a ludas.

(Most már ügyesebben eszik, de pl gyümölcsöt/ zöldséget ő is alig. Meg most volt náthás, akkor nehezen rágott, kiköpködte ami nem ment, és megőrizte pár napja ezt a jó szokását.. :D )

2023. máj. 24. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk a foga jön, csak baromi lassan. A felső metszőnél már kb.2 hete mondjuk, hogy na, biztos éjszaka áttöri már neki. És nem. Nagyon lassan jön. Amúgy 3 foga van kint teljesen, meg egy félig. Az ínye meg be van durranva. Szóval lehet, hogy tényleg az a baj. Most reggel túrós batyut kapott, köpködte ki. Aztán észrevettem, hogy bekapja, lerágja a túrót, a többit kiköpi. Nyilván az puha, nem kell rágni. :D
2023. máj. 24. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!