Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babám nem kúszik...

8 hónapos babám nem kúszik szabályosan. Most gond vagy nem gond? El van maradva?

Figyelt kérdés
Segítsetek, mert totál összezavarodtam. Külföldön élünk és tök más a felfogás, ami a mozgásfejlődést illeti. Kezdetben nem szeretett a babám hasalni, 3 hónaposan kértem beutalót az orvostól fizioterapeutához, mert nem igazán tartotta a fejét. (Itt nincs Dévényes.) Azt is kérdeztem az orvostól nem kellene-e fejlődésneurológiai vizsgálat, de akkor sem, és azóta sem tartotta indokoltnak, így beutalót sem adott. A fizioterapeuta mindig azt mondja, hogy minden rendben, csinálni fogja és ügyesen halad. Na már most otthon azt látom, hogy amelyik baba nem mászik, ül 8 hónaposan, küldik mindenféle vizsgálatra. Ott tartunk, hogy ha nagyon el akar valamit érni, akkor kúszik, de nem szabályosan, hanem mintha úszna. A váltott kar-láb megvan, csak nem annyira nyomja magát ki. Inkább forgással közlekedik, az már nagyon jól megy és mindent megszerez vele. Azt látom, hogy emiatt nem is motivált a kúszásban. Itt azt javasolják nyugodtan ültessem kicsit, gyakorolja az ülést, mert attól erősödik a háta. Otthon meg ez az egyik legnagyobb tiltás, hogy semmiképp ne ültessük. Totál nem tudom már eldönteni, hogy itt el van bagatellizálva, vagy otthon van túltolva és mindenki versenyez. Mit gondoltok? Nyáron megyünk haza. Kezdjek szakembert keresni otthon? Köszönöm!

2023. máj. 29. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Semmi gond nincs a leírtak alapján. Az én babám is ugyanígy volt, aztán 9 hónaposan elkezdett szabályosan kúszni, 2 hét múlva mászni és 1-2 nap eltéréssel fel is állt. Azzal, hogy ő már ült. Nem, nem magától ült ki a nagykönyv szerint, hanem hintában megtanulta felhúzni magát.

Szintén nem Magyarországon élünk, de mikor hazamentünk, én elvittem az egyik otthoni nagynév gyerek"gyógytornászhoz". Igen, Magyarországon van enyhén túltolva, ma már mindent is fejleszteni akarnak - azt is, ami amúgy kialakulna magától, csak ugye a gyerekek nem egyforma ütemben fejlődnek.

2023. máj. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod! Annyira össze vagyok már zavarodva. Olvasok a témában magyarul, angolul. Nem akarom, hogy valami miattam legyen, mert nem erőltettem jobban, hogy vizsgálják ki. De itt mindenki azt mondja, hogy nincs semmi gond, ez a tempója. Szóval lehet le kellene nyugodnom 😃.
2023. máj. 29. 19:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel nincs elkésve a babád. Jellemző, hogy a hempergő babák nem kúsznak, és viszont. Majd másszon, az a fontos, ne motiváld a felállásra, járásra. Szerintem is kicsit túl van izgulva, hogy jajlemaradt viszemadévényre... Persze, van baba, akinek kell, de többet járatnak.
2023. máj. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ülni megtanulni 10 hónapos korig normális!
2023. máj. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#3 Igen, pont emiatt bizonytalanodtam el. Benne vagyok egy otthoni csoportban, ahol amelyik baba nem kúszott 6 hónaposan már vitték dévényre, fejlődésneurológiára. Mondjuk én akkor azt sem értem, hogy pénz alapon bárki mehet? Vagy miért nem mondja senki, hogy mikor indokolt? Mert így olyan benyomása van az embernek, hogy tényleg ez már a “normális”. Furcsa ez az egész.
2023. máj. 29. 22:11
 6/7 anonim ***** válasza:
39%
Azért egy jó dévényes megnézni a babát, és meg tudja állapítani, hogy szüksége van-e rá. Nem feltételezem, hogy direkt azt hazudnák, hogy kell, ha fölösleges. De ha a szülő szorong, esetleg addig viszi máshova, míg valaki rá nem mondja, hogy kell. És biztos van bizonytalan eset, meg az "ártani nem árt", meg becstelen vagy tévedő terapeuta is előfordulhat.
2023. máj. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 értem az álláspontod, de a dévényes szerintem nem az első lépcső kellene, hogy legyen. Orvosnak kell eldöntenie, hogy szükséges-e bármilyen fejlesztés, akár dévény torna. Szóval szerintem sok esetben ez kimarad és anyukák viszik, mert a szomszéd Katié már mászik és le ne maradjunk. Ezt a mentalitást csak otthon látom. (Én is máshol élek, sok más országból van kisgyerekes barátom.) Szinte már istenítve vannak a dévényesek. Amúgy eredetileg oxigénhiánnyal született és korababák tornája volt.. De amúgy tèny ès való, hogy ezt a sok dévényező babát látva magam is elbizonytalanodtam, ezért is tettem fel a kérdést.
2023. máj. 30. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!