Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen naptejet és szúnyogcsíp...

Milyen naptejet és szúnyogcsípés elleni sprayt/krémet használtok? Van esetleg más, amire nem gondoltam, de hasznos a 8 hónapos babának nyárra?

Figyelt kérdés

DM-ben saját márkás 50+ faktoros naptejet vettem. Terméktulajdonságok leírása alapján jónak tűnt és megvettem, hogy legyen itthon a kicsinek. Még ennek bővebben nem olvastam utána, ezért kérdezlek most titeket.


[link]


Természetesen levegőzni nem megyünk ki a legnagyobb melegben, hanem inkább reggel vagy késő délután. Általában heti 1-szer 11 órára megyünk gyógytornászhoz, ezáltal nem mindig tudom megúszni, hogy a legrosszabb órákban legyünk a szabadban is.



2023. máj. 22. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Én vettem anno szipi-szuper drága naptejet, de annyit vagyunk kinn, hogy így is lebarnult és kenni is nehéz volt.

Most már én is a DM naptejét vettem meg.

Csípésre jó a popsi krém (sudocrem, neutragormon baby, bephanten baby stb)

Ellrettenteni illó olajjal szoktam, ruhájára kenem (jó a rozmaring oregánó, levendula, citronella, geránium)

2023. máj. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szúnyogcsípés ellen semmit. Ha megcsípte,akkor novosilt használtam.
2023. máj. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Jó a dm-es naptej, mindig azt vettem, soha nem lett piros a bőre, le se barnult. Szunyogra talán galaktiv biot használtuk. Már nem emlékszem pontosan a nevére.
2023. máj. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16%

1 éves kor alatt fizikai fényvédőt ajánlanak a szakértők a babáknak (ezt a dm-eset nem ismerem, de kémiainak tűnik). Mi a Bioderma Photodermjét használtuk, nem fogta be a ruhát. A fizikai fényvédők nehezebben kenhetők, nem szívódnak be teljesen, sajnos ez mindegyikre igaz, amúgy ez a Bioderma teljesen tűrhető. A lányom egyedül ott égett le egyszer, ahol nem kentem be a combját rendesen, amúgy még csak meg se pirult, én nagyon ajánlom.


[link]

2023. máj. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
[link] naptejbol ezt használjuk, van 30 faktoros is belőle. Szúnyog riasztót patikában kérj mondd hogy mennyi idős gyereknek kell. Citrus olajosat fognak adni.
2023. máj. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
Most jutott eszembe, amit 4-es ír. Fizikai fényvédőt ajánlanak, én ilyenből a wooden spoon-t vettem, nehezen kenhető, de jól véd. Amúgy nem hiszem, hogy a 8 hónapos babának baja lenne a sima naptejtől.
2023. máj. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem semelyik nem jött be, amit próbáltam. Csúszott, ragadt bele minden, leázott azonnal. Maradtam a fényvédős ruhánál, meg próbálom leárnyékolni. Szúnyogcsípésre én sem kenek semmit, távoltartásra viszont tudom ajánlani a szegfűszeg olajat is. Sminklemosó vattára cseppentek egy cseppet, ebből kettőt kiteszek a szobájába és látványosan kerülig a dögök. Reggelre mindig ott vannak a fürdőszobában, mert ott nincs szegfűszeg.
2023. máj. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!