Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » II/A típusú csípőizületi...

II/A típusú csípőizületi diszplázia esetén mennyire általános a Pavlik-kengyel használata?

Figyelt kérdés
2010. okt. 11. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
nekünk UH-n először II/A volt, de azt nem tudom, ez diszplázia volt-e, mert z enem volt odaírva, csak az hogy csípő típusa, és csak terpeszbetétet keleltt hordani. meg csípőtornázni midnen nap többször. a 3 hós kontrollon már nem volt semmi baja.
2010. okt. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elvileg csak terpeszpelus kell. De ha mégis kengyelt írnak annak nyilván megvan az oka. Inkább most pár kellemetlen hónap mint később gond legyen a csípőjével.

Nekünk II/b volt. 3 hónapig volt kengyelben. 6 hónaposan vették le, 7 hónaposan kúszott, 8 hónaposan mászott, most 10 hós és kapaszkodva jár. Nekünk sokkal rosszabb volt megélni.

2010. okt. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj h beleszólok,én csak azért tenném,mert nekem is volt picinek Pavlik kengyel,ugyanezen okból.Abszolút nem emlékszem rá,anyukám mondta h nem is szenvedtem vele.Viszont azt mondta h irtó sokára kezdem el járni,2 éves koromban,addig csak kotortam négykézláb.
2010. okt. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekünk az volt és 5,5 hónaposan végül kengyelt kapott a kislányom. 3 hónaposan kezdtük használni a terpesz pelenkát,de az nem volt elég, ill. tornáztattam is.

8 hónaposan került le róla a kengyel, egyáltalán nem zavarta és a mozgásfejlődése sem maradt le.

7,5 hónaposan felült(ekkor már csak éjszaka kellett a kengyelt használni), 8 hósan ahogy lekerült róla a kengyel rá egy hétre elkezdett mászni, most 9hós és bejárja a lakást, feláll már kb. 2-3 hete és tegnap kezdett bútorok mellett kapaszkodva lépegetni.

Szóval ha az orvos azt mondja h szükséges a kengyel akkor viseljétek, ők észre sem veszik, mi szülők jobban szenvedünk. de arra kell gondolni,h ez az ő érdekében történik. az elején én is nagyon el voltam kenődve , de amikor láttam, h nem zavarja az vigaszt adott nekem is.

Kitartás és jobbulást!!

2010. okt. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a biztatást,remélem hamar lekerül róla ez a szörnyű micsoda,mert nem nagyon tűri:(Állandóan feszíti magát,csak ölben van el.
2010. okt. 16. 17:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor jól értem, hogy végül kengyelt kaptatok? Nekünk is van, a kislányom már 5 hónaposan kapta, a csípője II/B volt. Most már majdnem 11 hónapos és csak alvásoknál tudjuk ráadni a kengyel, a mozásfejlődésben ugyanis egyáltalán nem maradt el, már lépeget kapaszkodva, időben kezdett mászni, ülni, állni annak ellenére, hogy csak egy-két órára vehettük le a Pavlikot. Engem is nagyon megviselt az első időszak, de a kicsit tényleg nem nagyon zavarta. Aggódunk még mi is, mert a csípője sajnos elég lassan alakul...reméljük azért megússzuk a műtétet.
2010. okt. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom hogy nálatok is kengyel lett. Mennyi idős a picúr? Minnél előbb kapja, annál kevesebb ideig kell rajta lenni. Tudom hogy nagyon rossz. Én is ki voltam akadva az elején. Előbb utóbb kicsit normalizálódik a helyzet és beleszokik a pici, de nem lesz el úgy mint előtte. Nekünk az éjszakáink is rámentek. Napközben elvolt, a feladásnál üvöltött. Csak 1 órát lehetett szabadon naponta.


Túl lesztek rajta, és gyönyörű lesz a csípője! Fel a fejjel!

2010. okt. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!