Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónaposan értette meg a...

Hány hónaposan értette meg a babád, hogy amikor intesz neki a kezeddel, hogy gyere,akkor nyújtja feléd a karját? 6 hónapos babám még nem nyújtja felém. (Nem is gondoltam, hogy már kellene,de a védőnő kérdezte a státuszvizsgálaton)

Figyelt kérdés
2023. jún. 3. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a babanaplóba feljegyeztem, hogy 5 hónapos korában már izgatottan ficánkolt, ha csináltam neki a ,,gyere" jelet. Igaz mi születésétől mindig így mutattuk neki.
2023. jún. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Valamikor az elején csináltam, kb. 5 hónapos körül, akkor még nem értette de nem is próbálkoztam sokáig.

Teljesen idegen mozdulat számomra. Egy nap ezerszer fel kell vennem, nem jut eszembe mindig ezt csinálni.

Most 9 hós státuszon is kérdezte a védőnő elmondtam neki hogy nem csinálom következetesen, mamák néha de így nem reagál rá. De ha nyúlok felé akkor is látszik hogy tudja hogy fel fogom venni, nem felém nyúl hanem picit megemeli a kezét hogy be tudjak nyúlni a hóna alá.

De nem is ez a lényege a kérdésnek hanem valószínűleg az egyszerűbb dolgokat össze tudja-e kapcsolni. De ezt sok másból is le lehet szűrni például előre sír ha orvosnál levetkőztetem mert fél hogy szuri lesz vagy mikor fogy el a bébiétel és kocog a kanál az üveghez már sír hogy nem akarja jogy elfogyjon stb.

2023. jún. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom őszintén. 6 hósan volt valami hasonló kérdés,hogy odafordul e,valami ilyesmi,akkor azt mondta a védőnőnk az is számít,ha felém fordul vagy más felé teljes testtel,hogy át akar menni. Ilyen volt már akkor, utána a kézzel nyújtást nem tudom mikor kezdte el. Most 10,5 hós most látom egy ideje kifejezetten nála,hogy nyújtja a kezét felénk hogy vegyük fel vagy ha át akar jönni akkor is. De hogy mikor kezdte ezt így nem tudom,de nem 6-7 hónaposan. Utána valahogy.
2023. jún. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Oh ezt a kerdest mintha csak en irtam volna a mi 6hos statuszunk utan😂hozzateszem, soha nem olvastam el elore a kerdoiveket, soha nem nyultam ugy a babam fele, h “gyereee” es kezmozdulat, persze nem volt a valasz. Aztan elkezdtem neki csinalgatni, es kis ido mulva mar lenditette, jjaa es még azt is hozzateszem, h egyenlore csak akkor lenditi, ha akarja is , hogy kivegyem. Ha pl furdik es rohadtul nem akar még kijonni, tokre nem csinalja. Viszont , ha etetoszekbol v babakocsibol mar ki akar jonni egybol lenditi…naaaagyyy kopé…
2023. jún. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4# Szerintem ezek nem csak ettől függnek,hogy tanítjuk e. Arra gondolok,hogy pl. van egy ilyen,hogy leveszi e a textilpelust a fejéről,6 hósan volt, nekünk nem csinálta emlékszem. Hiába mutattam én neki 6 hó előtt és után is,ha egyszer nem értette/nem tudta. Utána 6,5 hónaposan meg egyszer csak elkezdte csinálni. Aztán lehet tévedek,de szerintem ezek nem csak a tanítástól függnek,persze attól is.
2023. jún. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, en nem idomitottam ilyesmire. Ezek fejlodesi folyamatok, erre nem tanitani kell, hanem magatol kell csinalni. Jarni, beszelni sem tanitjuk. Olvasni, na arra tanitani kell.
2023. jún. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 4 hónapos és már kezdik összekötni, hogy mikor fogom fel/ki venni adott helyről.

De nyílván még nem nyújtja a kezét vagy ilyesmi, csak látom rajta, hogy mosolyog ha azt mondom neki, hogy felveszem, kiviszem, kiveszem és teljes csalódottság és némi hangzavar kíséri ha valamiért meghiúsul a dolog.


Teszem hozzá, nekem szakmai ártalom mindent lekommunikálni, a "Gyere most felveszlek és kimegyünk a konyhába tölteni egy pohár vizet."-től a "Most leteszlek, oda adom a csörgődet, én meg hozok egy szendvicset."-ig


Kb már a kórházban is magyaráztam neki, hogy mit miért fogok csinálni. Nyílván egy mukkot nem értett belőle, de legalább ismerkedett a hangommal :)


De kisgyermeknevelőként dolgoztam 6 éven keresztül, megszoktam, hogy a piciknek mindent előre elmondtam előre.

2023. jún. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan a kezét kb 9-10 hónapos kora között nyújtotta amikor fel akartam venni. Előtte is megértette ha felveszem, mert úgy ficánkolt vagy kapálózott de a kezét nem nyújtotta.
2023. jún. 4. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
4,5 hónapos a kisfiam, ha a földről veszem fel, akkor nem nyújtja a kezét, de látszik, hogy izgatott lesz. Ha másnál van, és át akarom venni, akkor már dől előre. :) De mi is mindig így vettük fel.
2023. jún. 4. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!