Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is nagyon akaratos a...

Másnak is nagyon akaratos a babája? Fél éves a gyerekem, de nagyon tud sírni, ha nem az van,amit akar. Nagyobbik gyerekemnél nem tapasztaltam ilyen erős akaratot.

Figyelt kérdés
2023. jún. 5. 10:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%
Valószínűleg csak nyugtatásra vágyik,nekem azért kellett kézben vinni mert fájt a hasa. Fél évesen igényei vannak,nem pedig dacos. Ez van 2. Gyereked jobban kötődik mint az első,először csak mákod volt.
2023. jún. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem akaratos,hanem tudja mit akar de nem tudja elmondani sírni tud kiabálni, gügyögni. Amúgy minden baba más személyiség és más temparamentummal rendelkezik ahogy a nagyobbak és afelnőttek is. Én kisfiam is nagyon hangosan jelzi ha valami nem tetszik, 5 hónapos, de én úgy emlékszem a két nagyobb is "szóvá tette" a dolgokat 😃
2023. jún. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
86%

Nem akaratos, csak nem tudja még elmondani, hogy "Kedves Édesanyám, légy oly' kedves, vigyél el sétálni az öledben." ezért sír, mert az evolúció úgy alakította, hogy az anyáz zavarja a sírás, és próbálja megoldabi a problémát.

6 hónaposan már nyílik az értelme, érdeklik dolgok, de frusztrálja, hogy egyedül nem tud megoldani mindent. Ezért is sír. Nyugi, lesz rosszabb is.

2023. jún. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
96%
Mi a kérdés lényegében? Megnyugtat ha azt írom h az enyém is ilyen? :)
2023. jún. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
54%
Egyik gyerekem ilyen volt, babaként sokat sírt, pont ahogy leírtad, csak az volt a jó ha kézben (nem hordozóban) viszegettem ide-oda, megállni sem lehetett. Most 3 éves múlt, és valóban nagyon akaratos. Nem tudom hogy lesz-e ez jobb is, nagyon reménykedem.
2023. jún. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
40%

Aki azt mondja ebben a korban még nem lehet akaratos egy gyerek az nem látott még akaratos 6 hónapost.

Pedig létezik. Kisebbik fiam pont ilyen,nem dacból persze, de kiköveteli magának amit akar. Pl.elveszek tőle egy játékot elkezd ordítani, visszaadom helyre áll a béke. Azt hinném ebben az életkorban ez nem lehetséges, pedig de saját szememmel látom minden nap.

2023. jún. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
73%
Én inkább érzékenységnek hívnám, nem akaratosságnak... Könnyebben "kiborul". Az én fiam is ilyen volt, még mindig ilyen, 2,5 éves. Mostanában is hanar kiakad(nem követelőző vagy neveletlen, hanem érzékenyebben reagál dolgokra). Olyankor mondja is, hogy "anya, nem tudok megnyugodni".
2023. jún. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!