Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3-as Apgarral született...

3-as Apgarral született valakinek a babája, vagy ismer ilyet? Tapasztalatokra lennék kiváncsi.

Figyelt kérdés
2023. jún. 13. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam 4/10 nulla perces

7/10 tíz perces

2023. jún. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek.


Most 3 éves, nemrég tanult meg járni, sok fejlesztésre járnak, de egyebekben okos kisfiú, érdeklődő. Szemüveges, a látása nem tökéletes, de nem vészes.

2023. jún. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam született 2-vel, majd ezután 8-as apgaros lett. Vákuummal született, nem sìrt fel, csak percek múlva, kis hìján halva született, de csak cukorra ès oxigènre volt szüksège az első napon, aztán összeszedte magát, de nagyon fèltem akkor ès a dokik sem mondták biztosra, hogy minden okè lesz. Hála az őrangyalainknak, Jòistennek, szerencsènek, nem tudom, de mindent időre csinált, sőt. Fejlesztèsekre nem jártunk, nem volt indokolt, kizáròlag a korababa youtube tornát csináltam vele itthon. 12 hònaposan felállt ès körbejárt 3 szobát, 2 èvesen lèpcsőzött, egyedül evett evőeszközökkel, nem maradt ki semmi, kúszott, hònapokig mászott, kiült magátòl 8 hònaposan, mutogatott sokat. Jelenleg 2,5 èves nagyon eleven, huncut kisfiú, mondatokban beszèl, egyre többet kismotorozik, futòbiciklizik, 40 darabos puzzlet kirak szinte egyedüp. 1 hònapja nappalra szobatiszta, kakál pisil a wc-be vagy bilibe, mikor hova. Nagyon nagy szerencsènk volt, traumatizált a szülès, nem tudom be mernèm e vállalni a másodikat. Rokonomnak halva született, orvosi mulasztás miatt nem császarozták, agyi ödèmája van, vìzfeje, nem jár a kicsi azòta sem, borzasztò. Hatalmas teher 3s szìvfájdalom a családnak egy beteg gyermek, hálás vagyok, hogy nálunk nem maradt vissza semmi. Legalábbis eddig nem, remèlem kèsőbbiekben sem már.
2023. jún. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 3/8. Keringésleállása volt, nem lélegzett. Hála az égnek egészséges, most másfél éves kisfiú. Extrém sírós volt, dévényre jártunk 3 hónapos korától, 10 hós koráig és korai fejlesztére 6 hónapos kortól, 14 hónapos koráig. Feszes volt, nehezen indult a mozgásfejlődése, de szépen beindult neki, kereken 1 évesen kezdett járni. Már rengeteg szót tud, tudatosan használja is.
2023. jún. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az unokaöcsém született így, egy éves lesz most. Őt újra kellett éleszteni, 1 hónapig volt intenzíven. Nagyon nyugodt baba volt mindig.Talán túl nyugodt, ha lehet ilyet mondani. Forogni 10 hónaposan kezdett, most 2 hete mászik. Nem áll fel, nem lépeget bútorok mellett. Nem is tudom, de valahogy olyan rossz érzés fogott el amikor legutóbb láttam. Mintha olyan - bocsánat, de nem jut más szó az eszembe - bamba lenne. Nem mutogat, nem hallgat a nevére, nem tudtam vele kommunikálni. Megszakadna a szívem, ha lenne valami vele. Nem is tudom, hogy merjek-e mondani valamit a sógornőmnek, első gyermek, és olyan voldogok voltak végre (40 évesen szült). Ráadásul külföldön élünk, itt annyira másként működnek a dolgok...
2023. jún. 13. 23:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne mondj semmit. Az ilyen szülèskörülmènyek miatt ezeknek a babáknak járni kell fèlèvente max èvente orvoshoz (neonatologus) tudom, mert mi is járunk, most voltunk utoljára 2,5 èves fiammal. Ott kikèrdezik miket tud, megvizsgálják, megfigyelik hogy mozog, hogy játszik. + Gyerekorvos, vèdőnő is látja, biztos, hogy kiderül, ha maradt vissza valami. Ha mèg csak 10-11 hònapos ès csak mászik az nem baj! Mèg nem kell sem ülnie, sem járnia, sem kommunikálnia!
2023. jún. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Bárcsak Magyarországon élnénk, mert ott ezeket a babákat nyomon követik,itt nem. Vissza kellett mennie a kórházba még kétszer szívultrahangra, meg megvizsgálta gyerekorvos. Mondták nekik, hogy már kellene forognia stb. De ennyi. Itt nem ismerik a Dévény, Katona módszert. Védőnő itt nincs, gyerekorvos kikérdezi, de első gyermeknél nehéz, mert nem tudod mi a normális és a gyerekorvos a válaszaidra hagyatkozik. Nekem 3 van, ezért látom a hatalmas különbséget. Amúgy 1 éves az unokaöcsém.
2023. jún. 15. 09:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Most olvasom, hogy külföldön laktok, bocsi, elkerülte a figyelmem. Ez esetben pròbáljátok valahonnan a státusz kèrdèseket megszerezni, letölteni, olvasson utána anyuka a dolgoknak, rengeteg helyen le van ìrva mit meddig kellene csinálnia. Minden gyerek más, de ha szembetűnő a lemaradás jelezni kell az orvosnak, meggondolandò lenne a szülőknek hazajönni egy komplett felmèrèsre, aztán a Dèvènyt, tornákat otthon is lehetne csinálni, ha a szülő betanulja...
2023. jún. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!