Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha ezek a tünetek vannak már...

Ha ezek a tünetek vannak már biztos a baj? (Autizmus?)

Figyelt kérdés

17hónapos...eddig bele se gondoltam, hogy baj lehet de annyit olvasgattam itt meg máshol is szembe jött velem és elkezdtem nagyon aggódni és úgy érzem nem alaptalanul... lehet már ilyen korba kivizsgáltatni vagy még elhajtanának?


Amiket észre vettem:


- Nem hallgat a nevére (eddig fel se tűnt)


- bambulás a semmibe néha


- tipi topizás,(bár az apjával ezzel szoktak szórakozni néha) és ha örül akkor mellé kézrázás


- sokszor felnéz a plafonra főleg a lámpákra ha felvan oltva ha nem.


- Hátrafele megy de ezt általában délután szokta ha már álmos, de nem mindig.


- kevés szó amit eddig tudott nem használja már csak 1-et.


- Nem érdeklődik gyerekek irtánt sőt fél tőlük főleg ha elveszik a labdáját.( ez is kb 1 hete van)


- szemkontaktus van de csak pár másodpercig.


- játékokat nem mindig rendeltetés szerűen használja


- Imádja a kavicsokat a vízet és a labdákat.


- Befogja a füleit néha még ha nincs is nagy hangzavar, néha megijed ha csönd van és valaki megszólal ( ez is egy hete van)

Néha a szemeit is eltakarja.


- Néha rázza a fejét régen akkor rázta ha mondtuk, hogy nem mostmár arra nem rázza de csak úgy igen.


- Ma észre vettem, hogy nézegeti a kezeit de ez eddig nem tűnt fel.


- ritkán lábujjhegyen jár egy picit de ez nem gyakori


- fura grimaszt vág egy nap többször a semmiből így összehuzza az arcát. ( ezt is egy hete csinálja kb)


- Üti a fejét ha rá szolunk, hogy nem szabad van mikor anélkül is de az ritka.


- A-B rohangálás céltalanul néha


- nehezen alszik el majd 1 óra az altatás


- jobban szeret egyedül játszani mint velem vagy bárkivel.


- hisztis természetű


- Grimaszt ritkán utánoz, mosolyogni nem mosolyog vissza csak ha megdicsérjük.


Hirtelen ennyi jutott eszembe de ezeket leszámítva nagyon értelemes mindent megért amit mondunk neki bár ha nem-et mondunk csak azért is csinálja. Ha valamit szeretne rá mutat. Babakocsiba babát berakja tologatja, gyűrűpiramist összerakja, autókat is tologatja szóval értelmesnek értelmes egyébként ma is pl lemorzsált a földre és magától hozta a seprűt lapátot és próbálta felseperni. Mosolyogni mosolyog ha megdicsérjük. Mozgékony nagyon, mindenhova felmászik.


Nagyon kétségbe vagyok esve :(


Válaszokat előre is köszönöm.


2023. jún. 13. 21:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
72%
Full normális másfél éves gyereked van. Ne olvass és ne higgy el hülyeségeket.
2023. jún. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
73%

Persze.

17 hónapos gyerekről beszélünk. Már biztos a baj...a te fejedben.

2023. jún. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
84%

Nekem 14 honapos a fiam es majdnem minden raillik amit felsoroltal.lampak helyett a villanykapcsolokat imadja,es o is repked a kezeivel pl ha orul.

Ennek ellenere nem aggódom,hiszen most fedezi fel a vilagot,most fejlodik.

Mar par szot mond o is,ha akar.ha eroltetem,hogy mond hogy anya,apa azert sem mondja,kinevet.

Nem kell mindent tulgondolni.

2023. jún. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%
Pont ezért nem lehet ilyen kicsiknél megállapítani az autizmust, mert a neurotipikus (vagyis átlagos, normális) gyerekekre is rá lehet húzni egy csomó gyanújelet. Egy teljesen normális másfél évest írtál le.
2023. jún. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
82%
Ilyen korban nem lehet megállapítani az autizmus spektrum zavart. Az idegrendszer még nagyon éretlen hozzá, normális hogy ennyi idős gyerekek autisztikus tüneteket produkálnak. Nem szabad ezekre hangsúlyt fektetni, pont azért, mert így az ember hajlamos beképzelni.
2023. jún. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
93%
Ez egy hót normális gyerek,sőt. Enyém nem hozza a lapátot😅
2023. jún. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
21%

Hát...

Mi is ezekkel a tünetekkel indultunk el vizsgálatra. 20 hónaposan màr a kezünkben volt az autizmus diagnózis.

Hallgass a megérzéseidre és vizsgàltasd ki. Attól még baja nem lesz. Ellenben, ha mégis gáz van, a korai fejlesztés nagyon fontos!

2023. jún. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az ismertségi, családi körömben 2 auti gyerek van. Az egyik 3 éves, de 15 hónaposan is hozta a normákat, nmst kap majd diagnózist. Igaz ő kicsit durvább tüneteket is produkált ezek mellé(sorbarendezés, sikongatás nonstop idegből csíp-rúg-harap, ha valami nem az elképzelése szerint volt akkor kitört a 3.világháború, gyerektársaságban kiborult, simogatta a falat meg hasonlók) de ezek is mind megvoltak ebben az életkorban amiket felsoroltál. A másik 10 éves, szintúgy minden megvolt. Mi itt nem vagyunk se szakértők, sem orvosok. Ha aggályaid vannak, mihamarabb keress fel szakorvost, hogy ha netán gond van, mihamarabb elkezdjék a fejlesztést :)
2023. jún. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb baba produkál autisztikus tüneteket. Azért tudnak csak érdemben később megállapítást tenni, hogy autista e, mert ezek a tünetek megmaradnak vagy egyéb dolgokban visszafejlődnek, mint például a beszéd
2023. jún. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem ez a határeset gyerek, van pár lényegtelen dolog, meg pár furcsa.. komolyan nem mosolyog vissza rád vagy másra soha?


Egyébként nem feltétlen auti ilyen dolgokkal, lehet más baja is, ami enyhébb, de mindenképp ez a gyerek bármi van is, enyhén érintett-vagy semennyire.


Ja és másfél éves már határeset, majd figyeld meg a státuszon, ha kérdezik mond-e szavakat, ha igen mennyit.


Nálunk ennek a fele volt kb(kivéve szociálisan, az enyém aktív volt nagyon), pluszba sikongatott és halandzsázott, semmi más és autinak látták.

2023. jún. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!