Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónaposan nem mászik és ül...

8 hónaposan nem mászik és ül ki magától? Baj lehet?

Figyelt kérdés
2023. jún. 17. 12:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Bameg 8-9 hónaposan kúsznia kell és kész.

Se a mászással, se az üléssel nincs elkésve.

2023. jún. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ok, viszont mindnekinek a gyerek ismerőseimnek már kúszik mászik feláll ennyi idősen. Jó hogy az ember elkezd stresszelni.

Köszi a “kedves” válaszod….

2023. jún. 17. 12:39
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Mikor ül a baba? És mi történik még? A kúszás, négykézlábra ereszkedés jellemzően 6-8 hónapos korban történik, és rendszerint ezt követően, körülbelül 8-10 hónapos korában egymással nagyjából párhuzamosan fejlődik a mászás és ülés. Nagy általánosságban 10 hónapos korukra képesek teljesen önállóan ülni a kicsik.


Ezt talaltam,de minden baba mas nem tortenik semmi ha nem a nagykonyv szerint fejlodik

Fiam pl mar 7 honaposan maszott,ulni csak 9 honaposan tanult meg,sot,meg akkor is eldolt.

Majdnem 11 honapos volt amikor vegre normalisan ult .15 honapos lesz nemsokara,es mar jar.

2023. jún. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Igaza van az elsőnek.

1, nem kellene hasonlítgatni a gyereked

2, a korai mozgásfejlődés káros

Pont az örülhetne, akinek átlagosan fejlődik a gyereke, mert akkor a legkisebb az esély bármilyen idegrendszeri difire.

6 hónapos korig megtanul forogni

8-9 hónapos korig megtanul kúszni

9-10 hónapos korig mászni, mászás után 0,5-1 hónappal ülni

15-18 hónapos korig önállóan járni

2023. jún. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

2 napja lett kitéve ugyan ez a kérdés csak ott még 7.5 hónapos gyereket írtak.

Elég érdekes!

2023. jún. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kutyázni se kutyázik, 2 hónapja csak kúszik, azt viszont már tökéletesre feljesztette.

Utolsó ha arra célzol, hogy én írtam ki 2 napja, nem én voltam de végülis nem érdekel, hogy elhiszed e 🤷🏻‍♀️😁

2023. jún. 17. 12:51
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Gyerekfüggő, igazából nálunk a csoportunkban 20 babából 16 ennyi idősen már mászott és ült, ezekből 1nél állapítottak meg később AdHD-t,a 4 babábol aki hozzájuk képest le volt maradva, az egyik pl 1,5 éves kora után tanult meg csak járni a beszéde is később fejlődött nála azt állapították meg,hogy autista, a egyik szintén lassabb fejlődésűnél a beszéd is szintén nagyon későn kezdödött ott is van némi SNI.

Több olyat ismerek ahol a baba ilyenkor már mászik, áll és ül,mint aki nem, de ettől még simán időben van a Te gyereked.

Se a túl korai ( pl ha már 5 hósan áll, meg ül) se a túl késői pl 10 hónaposan még csak kúszik kb meg forog ,az nem jó. Most divat lett itt hápogni,hogy jujj a korai mozgásfejlődés de káros,ha egy baba 8 hónaposan mászik, ül és áll az nem korai utána kéne olvasni inkább,nem ijesztgetni anyukákat ezzel.

2023. jún. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

7, értő olvasás!

Sehol senki nem írta, hogy az lenne túl korai, ha 8 hónaposan mászna, ülne, állna.

Az lett kiemelve, hogy 8 hónaposan nagyon messze van a megkésettségtől, ha nem csinálja ezeket.

2023. jún. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A késői mozgasfejlodestol felek. Ismerősöm fia 2 éves múlt és meg nem beszél. Minden mozgás fejlődés későn volt, meg a fogai is 10 honaposan jöttek, most pedig autista gyanús.
2023. jún. 17. 13:28
 10/14 anonim ***** válasza:
48%
8as a legtöbb ilyen kérdés alatt ott van,hogy az a baj,ha egy 8 hónapos már ül áll mászik ezért írtam a kérdezőnek,hogy ezzel sincs gond ahhogy azzal sem ha az övé még nem, javaslom számodra is az értő olvasást nem rögtön a támadást,mintha vérremenő vita lenne
2023. jún. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!