Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónaposan ha nem tud járni...

15 hónaposan ha nem tud járni magától a baba nem indult még meg az mennyire probléma? És körül belül hány kgnak kellene lenni?

Figyelt kérdés
2019. febr. 15. 13:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%
szerintem probléma, az én fiaim 10 kg környékén voltak.
2019. febr. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
15%

Eléggé nagy probléma, vidd minél előbb dévényes gyógytornászhoz. Nincs mire várni, a nagymozgásokban a csúszás, elmaradás hatással van a későbbi tanulmányi eredményekre. Egy éves korában már meg kellene tanulnia járni, plusz két hónap még belefér.


Gyermekorvos, védőnő nem mondott semmit? A testsúlyról is ők tudnak nyilatkozni, mert ők látják, minden baba más alkatú.

2019. febr. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%

14,5 hónapos volt mikor elindult. Ő mindent kicsit később csinalt, kivárt és utána “profin”. Én rendszeresen 4 havonta viszem neurologushoz, hogy nézzen ra, illetve látja gyógytornász is, úszni járok vele. Eddig egyéni terápia nem kellett, de nekem megnyugtató, hogy ellenőrzik.


15 honaposan 9 kg volt

2019. febr. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

Baromság. 18 hónapos korig kell elindulni.

15 hónaposan bőven jó, ha kapaszkodva megy a bútorok mellett. Az lenne gond, ha ezt se tudná.


A súly meg magasság függő.

Itt találod a középértékeket:

[link]

2019. febr. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Első kettő hülyeséget ír. Nem probléma. 18 hónapos koráig van ideje elindulni, addig nem késő. Az én fiam kérek 16 hónapos korában tette meg az első lépéseit, pedig kapaszkodva már 10 hónaposan felállt. Olvassatok utána légyszi mielőtt félre vezetitek az aggódó anyukákat. Én is aggódtam mert sok ismerős gyereke már 9 meg 10 hónaposan korában szaladt. Nem minden gyerek fejlődése egyforma ezer van egy idő intervallum megadva, hogy nagyjából abba bele kell esni addig nincs gond. Ráadásul az agy nem tud egyszerre több mindennel foglalkozni, ezt egy Dévényes mondta nekem. Ha pl Jön a foga, akkor lehet nem fog még elkezdni kuszni, mert az agya egy dologra fókuszál. Szóval: 18 hónapos koráig van még idő, ne aggódj.
2019. febr. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A családban volt baba aki elmúlt 16 hónaposan mikor megindult.

Viszont már érdemes elvinni gyógytornászhoz, hogy nézzen rá.

Mindamellett ha minden más mozgásformát időben gond nélkül hozott akkor valószínűleg csak kényelmes.

Lányom 15 hónapos múlt kicsivel.81cm és 11.7 kg. Duci baba volt mégis 9 és fél hónaposan már járt.

És lepontoztátok ugyan a 18 hónapos válaszolót, de tényleg akkor küldenek tovább orvoshoz ha 18 hónaposan nem jár egy gyerek.(ezt az elején említett rokon mondta, mert ők rákérdeztek)

2019. febr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
13%
Ha 18 hónaposan kezd el aggódni, mikor már tényleg járnia kell, mire elkezdik fejleszteni, majd hat a fejlesztés, a többi gyereknek már mit fog csinalni? Le fog maradni mint a bili füle és soha az életben nem fogja behozni. Dévény Anna is megmondta egy bizonyos korig tudnak segíteni, az agy csak egy ideig fejlődő képes, utána mar csak az elsajátított képességek fejleszthetőek. Fenntartom probléma már rég el kellett volna vinni szakemberhez, aki nyomonköveti a mozgásfejlődést illetve megkezdhette volna a fejlesztést. Első osztály végére kell tudnia folyékonyan olvasni a gyereknek mégsem bizonyítványosztáskor kell elkezdeni aggódni azon hogy a betűket sem ismeri a gyerek.
2019. febr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

7-es, de ez nem így működik.

Nem 15 hónaposan és nem abból derül ki egy gyerekről, hogy problémája van, hogy még nem indult el.

Erre vannak a mozgásfejlődési mérföldkövek.

Ha nem kúszott, mászott időben vagy nagyon az utolsó pillanatban kezdte, AZ jel lehet. Előbbinek orvosilag 10, utóbbinak 13 hónap a határa. Nem ám 7 és 9, mint ami a köztudatban van.

Ha nem térdelt és állt fel 12-13 hónapos koráig, nem indult el kapaszkodva, oldalazva, az szintén ordító jel, hogy megkésett.

Na de ha az előbbieket időre teljesítette, akkor nem kell besz.rni, hogy 15 hónaposan még nem jár önállóan, mert az nem is elvárás. Ilyet Dévény Annától se hallottál volna soha.

Ellenben azt, hogy figyelni kell a korai jelekre, igen.

Egy csecsemőnél már 2-3 hónapos korában is látszódhat, hogy akadályoztatott, megsegítésre van szüksége.

2019. febr. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem duci a baba sőt 15honapos 8kg.:)
2019. febr. 16. 00:42
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Én Dévény Annának hiszek, mert két gyerekemen segített a módszere. Szerinte nincs idő 18 hónapos korig várni az elindulással. Az aggódó anyukáknak sajnos nem segít az, ha idegenek látatlanban nyugtatgatják, ezért még tovább húzza-halasztja a megfelelő lépéseket a gyereke fejlesztése érdekében.


Én egy 15 hónapost, aki még nem indult el, megmutatnék Dévényesnek. ENnyi.

2019. febr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!