Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől függ, hogy valakinek...

Mitől függ, hogy valakinek sok anyateje van újszülöttje táplálásához, valakinek pedig alig van?

Figyelt kérdés

2023. jún. 19. 13:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
A genetikától és a gyakori mellretételtől.
2023. jún. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
Ahogy 1 írja. Sokan sajnos nincsenek tisztában azzal hogyan lehet biztosítani a kellő tej mennyiségét. Szoptatós italokra támaszkodnak közben meg időre etetnek, pótlást adnak. Aztán meg csodálkoznak hogy elapad. Pedig ők maguk dolgoztak ellene
2023. jún. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%

Elsőnek igaza van, kiegészíteném még a sok folyadékfogyasztással, illetve a gyermek "képességével". Pl. ha le van tapadva a nyelve, és nem veszik észre időben, hogy felvágják, akkor nem fog tudni hatékonyan szopizni, nem fog annyi tej termelődni. Vagy ha úgynevezett "gótikus szájpadlása" van, akkor nem mindegy a mellretétel módja, a bölcsőtartás nem jó ebben az esetben! Ezekben szoptatási tanácsadó tud segíteni. De az is gyakori, hogy izomfeszesség van az egyik pofazacskójában, amitől az egyik mellett nem tudja elég hatékonyan szopizni, vagy ha mindkettőben van, akkor mindkettő mellett rossz hatékonysággal szívja, amitől kevesebb tej termelődik, és ő is éhes. Ezt Dévényes gyógytornász tudja azonnal észrevenni.

Ismerősi körben mind3 esettel találkoztam, időben elkapva és kezelve a problémát, sokáig tudták szoptatni a babájukat, egyszer sem kaptak tápszert.

És persze olyannal is találkoztam, aki nem kapott (vagy nem is kért) megfelelő segítséget, így tápszeres lett a gyermeke.

2023. jún. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
2#-es genetika is. Van aki egész nap mellre teszi,nem ad pótlást, éppen fejre nem áll, még sincs. Ez is olyan,hogy valaki szülés után úszik a tejben, nekem meg folyamatos szoptatás és a maradék fél órákban fejés mellett is, szoptatási tanácsadó mellett is egy hét múlva lövellt be,ami azt jelentette,hogy 10 ml ha volt sokat mondok. A kórházban mérnem is kellett,a max 10 gramm volt. Egész nap szoptattam pedig,ha aludt 3 órát éjszaka,felkeltem fejni pluszba, aminél 20 ml ha lejött sokat mondok,de úgy voltam,hogy biztos csak a fejés nem megy. Itthon 2x kértem szoptatási tanácsadó segítségét is. Barátnőmnek meg a koraszülött lánya nem tudott szopizni,neki még is ömlött a teje szülés után,napi 200 mlket lefejt már az első napokban is. Anya nálunk ugyanúgy csinált mindent nálam és tesómnál is és a mai napig nem érti hogy lehet,pedig iszsz szoptatott(akkoriban ritka volt,de ő így akarta akkor is),nem adott tápszert, én még se híztam egy grammot se és kiderült hogy fullra nincs teje,akkor már vizeletes pelenka se nagyon volt,csak ő azt hitte hasfájás miatt sírok annyit, tesómnál meg 3 éves koráig szoptatott úgy,hogy ő koraszülött is volt tehát hetekig mellre se tudta tenni és nem volt gépi/kézi fejője se, konkrétan ömlött a teje. Ennyit erről. Én nem gondolom hogy ettől függ csak,hogy van e teje. Szerintem hormonok,genetika.
2023. jún. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
4# vagyok. Ja és megnézettem a nyelvét és a szájizmait is. Egyikkel sem volt probléma,a szoptatást is megnézték többen,nem csak a tanácsadó. Tényleg csak fejre nem álltam.
2023. jún. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Stressz. Amikor nem is láthattam az újszülött gyerekem , csak majd nyolc napos korában. Akkor is a pic ben. Na, akkor valahogy nem akart megjönni a tejem.
2023. jún. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Genetika.

Én az első időszakban alig bírtam enni, inni. Jó ha napi 2 liter összejött. Aludni se ment. Mégis tele volt a fagyó a felesleges tejjel. Pedig sosem volt se cicin alvás, se komfortszopi. Sőt bimbóvédő volt.

Illetve nagyon számít genetikán belül, hogy mennyi mirigy található a melledben. Nekem sok, ezt ki is emelték emlő vizsgálaton. Így a tej is sok.

2023. jún. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés, a 2. babám iszsz volt, az elsővel meg alig volt tejem, 4 hónapos korától meg csak tápszert kapott, semmit sem csináltam másként
2023. jún. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
1. Gyereknél pótolni kellett, 2.al volt elég. Egyetlen, amit máshogy csináltam, hogy, a 2.at elvittem dévényeshez, és masszíroztam a szájizmait. Hogy bevált volna az elsőnél is, azt már nem tudhatom.
2023. jún. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
2 vagyok. Nem gyanús hogy az elején leírtam hogy igaz amit 1 írt? Tehát hogy genetika is. Nyugodtan le lehet pontozni akkor is benne lesz a téves infó is a pakliban
2023. jún. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!