Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos baba táplálásában...

8 hónapos baba táplálásában segítség?

Figyelt kérdés

Azok válaszát várom elsősorban, akiknek a babája a főzelékeket csak gyümölccsel dúsítva, vagy csak az eleve édes főzelékeket fogadta el. Sem a főzött, sem a bolti bébikajákat nem fogadja el, ha nem olyan az íze. Hogyan tudnám a "natúr", de jó ízű főzelékeket is megszerettetni?

Ha nem ízlik neki, 5-6 kanál után már nem hajlandó belőle enni, sőt később se, akkor se ha egyébként meg éhes. Ilyenkor tápszert adjak, vagy másik főzeléket kell? Ki hogyan csinálja?



2014. jan. 18. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Régen ilyenkor fogták és cukrot kevertek bele.. :) De ez most nem menő..

Én azokba az ételekbe, amiket a babám nem fogadott jól, azokba Sinlac port kevertem.Tele van minden jóval, és a szentjánoskenyérmag miatt édes(kés).

Lehet simán csak pürét csinálni belőle, zöldség és gyümölcshöz is keverhető, de sűríteni is lehet vele a főzelékeket.(liszt, meg krumpli helyett)

Próbáld ki..nekünk az orvos is felírta..és sokkal olcsóbb úgy, mivel ez nem tartalmaz allergént.Majdnem hogy a felébe kerül receptre.

2014. jan. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ. :)

A Sinemil-ről hallottam, hogy valaki azzal készít főzeléket is, abban is van szentjánoskenyérmag...akkor az is hasonló lehet.... jövő héten megyünk tanácsadásra, íratok fel és kipróbálom.

Más tapasztalatok?

2014. jan. 18. 14:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is a sinlac vált be erre. :) Szépen lassan egyre kevesebb sinlac került bele, és akkor már elfogadta. :)
2014. jan. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tika9 ***** válasza:
Én minden főzelékhez adtam reszelt almát vagy almaszószt, először felesben, majd egyre kevesebbet, de sok idő volt mire eljutottunk odáig, hogy nem kell kevergetni.
2014. jan. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a tápszerrel volt ugyanez. Annak az ízét imádta, és a főzelékébe is bele kellett kevernem 2-3 adagolókanálnyit, hogy megegye. Aztán lassacskán csökkentettem a tápszer mennyiségét, ma már nem hiányzik neki belőle
2014. jan. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!