Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok sorolni hasznos, a...

Tudnátok sorolni hasznos, a ti kedvenc könyveiteket? Mit szoktatok mesélni? 2 hónapos babámnak szoktam olvasni, szeretnék beszerezni olyat ami pici korában is szuperál.

Figyelt kérdés
Zengő ABC-t szoktuk olvasgatni. Nagyon tetszik neki.

2023. jún. 20. 21:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

2 hónaposnak fejből mondókázz, énekelj nézz a szemébe és kedvesen mond. Én ebben az időben a Virágéknál ég a világ, Egy boszorka van.. ill hasonló dallamos énekeket mondtam. Tetszett neki.

Konkrétan könyvet később kezdtünk, először matató, kemény táblás, lapozókat, ebből millió féle van.


Emellett a versek, mondókák mentek nagyon. Első könyvei Júlia Donaldson, Alex Sheffler könyvek voltak, aminél azt láttam h végig érti, követi, szereti, kéri. Majd Boribon, Kipp Kopp, Bartos Erika versei.

Stb

2023. jún. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
Nekünk 4 hónapos korától a Sün Balázs volt a kedvenc hónapokig. Lemértem, 3 perc alatt mondom végig, volt, hogy egy 1,5 órás kocsiúton csak ezt kántáltam, mert nem aludt és különben üvöltött, ki se merem számolni, hányszor mondtam el :D
2023. jún. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Meg nem olvastam a 13 honapos fiamnak.

Csak mondokaztam enekeltem.azt nagyon szereti

Most kezdtem neki mutogatni az allatokat konvbol.mar tudja mi a cica a kutya,a kecske...most meg a nyuszira is azt mondja,hogy cica.

2023. jún. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

2 hónaposnak a Kiskegyedet is felolvashatnád vagy a Magyar Értelmező Kéziszótárt. A hangod tetszik neki, nem annak a tartalma, amit olvasol.

Azt olvass, amit akarsz, tök mindegy. 1-2 éves kortól lesz ennek jelentőssége, előbb nem.

2023. jún. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Én is hány ilyen dalos verset mondtam el már neki... Mindegy mit, amit fejből tudsz. Nálunk a lencsilány, a Bóbita, a csip csip csóka, a fenn a falon fenn a falon van egy kicsi bolha a kedvencek. Pelenkázni csak úgy tudom, ha ezeket mondom, mert úgy néz közben, mint akit odaragasztottak. Mesét olvasni Boribont szoktunk, a Kicsi Mimi nagytesó lesz-t és a Mese a kis lajhárról, aki nem tudott elaludni-t (borzasztóan cuki a lajháros). Ezek is egészen lekötik, de közel sem annyira, mint amiket énekelek és ritmusosak.
2023. jún. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

2 hónaposan? 😳🤨

Én is beszéltem hozzá sokat, sőt rengeteget. Kondokákat, mindent. De a mesék egy ekkora gyereket pont hidegen hagynak. Ahogy egy 6 vagy 8 hónapost is.

Nekem a 2.gyerekem 20hónapos, most kezdik el érdekelni a mesék. De az ilyen pár mondatosak, mert 1 oldal már túl hosszú.

Másik gyerek 4 éves, hosszabb meséket 1 éve olvasok neki, mert előtte a felénél otthagyott. Ami tök nornális.

2023. jún. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%
Pár év múlva térj vissza erre a kérdésre. Olyan 3-4 éves kora körül érdekelni is fogja hogy olvasol neki...
2023. jún. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 D-Mano ***** válasza:
19%

A magyar népmese a születéstől a sírig hasznos és jó.

Itt egy előadás a magyar népmesékről:

[link]

2023. jún. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen kontrasztos geometriai fekete-fehér könyve volt, azt nézegette a kiságyban. Meg csipogó fürdőkönyv, textil könyvek, amiket tud rágcsálni.

Olvasni még nem kell neki, inkább mondókázz. Vagy olvasd fel neki amit épp magadnak olvasnál: egy receptet, a regényedből vagy újságból egy részt, bármit. Mese még nem szükséges ilyenkor.

2023. jún. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én a saját könyveimet olvastam hangosan, mert kb csak akkor volt időm olvasni.

A férjem meg újságot olvasott neki :D Egy 2 hónapos babának a hangod a lényeg, nem feltétlenül a tartalom.


De rengeteget mondókáztam, énekeltem, mozgásos verseket, énekeket mondtam, mondok neki.

2023. jún. 21. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!