Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok sorolni hasznos, a...

Tudnátok sorolni hasznos, a ti kedvenc könyveiteket? Mit szoktatok mesélni? 2 hónapos babámnak szoktam olvasni, szeretnék beszerezni olyat ami pici korában is szuperál.

Figyelt kérdés
Zengő ABC-t szoktuk olvasgatni. Nagyon tetszik neki.

2023. jún. 20. 21:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Mondóka, énekek. A lényeg, hogy a szádat is lássa, ahogy artikulálsz.

A Kisnyuszi sorozat volt az első könyv, amit olvastam neki, ott csinálni is kell valamit minden oldalon, pici korában csak nézte és nevetett, másfél éves korában elkezdte csinálni is a kis feladatokat.

2023. jún. 21. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen tök mindegy mit olvasol. Neki a hangsúly tetszik, a ritmus. Ezért jók a mondókák. A kisfiam nagyon szerette az "Itt a szemem, itt a szám..." mondókát. Arra játszani is lehet vele. Most 13 hónapos, most pl.a lovagoltatós mondókák mennek nála, imádja őket.

De most már meghallgat 1-1 rövid kis mesét. Van 4 tili-toli könyve, azokban minden oldalon 2-3 mondat van. Azt simán meghallgatja, utána kihúzza, betolja amit kell. Vagy van egy járműves könyve. Na abban már rengeteg dolgot megmutat. Traktort, kukáskocsit, robogót, tűzoltót, markolót, vonatot.

De amíg pici, addig tényleg a mondókák vagy a dalok a jobbak. Ott látja a szádat is közben, és azok dallamosak.

2023. jún. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Mondókák, versek a legjobbak ilyenkor. Ha megoldható, akkor úgy, hogy közben lássa a szád, a mimikád!

Lehet felsorolni a testrészeit, amiket meg is fogsz közben. Pl.: Kié ez a kicsi láb? Babájé? Közben simogatod... Kéz, láb, fej...ezeket érdemes.

2023. jún. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Nem vagyok hülye, tudom hogy nem a mesét szereti hanem hogy beszélek hozzá...


Emellett szoktam mondókázni, énekelni is.

2023. jún. 21. 17:40
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy hülye vagy?tok normalis valaszaid erkeztek ..
2023. jún. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen! 🙂
2023. jún. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!