Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Laktózmentes dolgokat fogyaszh...

Laktózmentes dolgokat fogyaszhatok?

Figyelt kérdés

A 4 hetes babám arca felömlött, a védőnő tanácsolta hogy próbáljuk meg hogy nem eszek semmi tejeset...

Mivel cicizik a picur...


De nem tudom hogy akkor igy laktózmentes tejet&ételeket sem fogyaszthatok?


Nem fontos de mondjuk a reggeli gabonapehelyhez, tejbegrízhez, meg ott a vaj stb...



2023. jún. 28. 22:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hasfajós is? Egyáltalán nem biztos, hogy a tej okozza, ennyi idősen teljesen normális ez a kiütés.


De amugy nem, laktózmenteset sem okozhatsz, mert ha a baba érzékeny a tejre ilyenkor, az nem a tejcukorra, hanem a tejfeherjere általában, az pedig mindegyikben van.nivenyi tejet ihatsz. És amúgy a tejtermék kb 6 hét alatt ürül ki teljesen a szervezetedből

2023. jún. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a laktózmentes részhez tudok hozzá szólni, hogy ha a tej zavarja a picit, akkor az valószínű a tej fehérje, a laktóz pedig a tejcukor.

Ha semmi tejeset nem ehetsz mint mondjuk egy tej érzékeny ember, akkor a laktózmenteset sem, én a növényi dolgokat javasolnám, azok között is van finom 😊 (mandulatej, rizstej stb :) )

2023. jún. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi tejeset vagy amiben tejsavó van,szóval mindennek olvasni kell az összetevőjét. Én mandulatejet vagy rizstejet szoktam inni. kávéhoz jó a zabtej. Inkább margarint egyél,kB MINDENNEK figyelni kell az összetevőjét ezentúl. 6-8 hét a kiürülési idő.
2023. jún. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
A tejkiütés minden szopó babánál normális. Nem igényel diétát.
2023. jún. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Még van, aki a pöttyök miatt diétát javasol...? Teljesen felesleges.
2023. jún. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%
Ja. Kb 100 évvel van lemaradva...
2023. jún. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt kiütés és tényleg allergiás.persuenem minden kiütés allergia,de ezt csak a diéta fogja megmondani.más tünet,véres széklet,puffadás,náthás tünet,rossz alvás nincs?
2023. jún. 29. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is kiütéssel kezdődött és szintén tejallergia lett a vége.

Ha tényleg allergia (ezt ezen a ponton mem tudod) akkor SEMMI tejeset nem ehetsz, magyarul semmilyet, laktózosat sem. A keresztallergénekkel már nem is idegesítelek :)

Szerintem próbáld ki 6-8 hétig. Ha eltűnik, majd a 8. hét után újra fogyasztva ismét megjelenik, akkor sajnos tartós diéta kell.


Én utólag azt kívánom bárcsak nekem is szóltak volna hogy ez megoldás lehet. Ehelyett 2-5 hónapos kora között majd bekattantunk a tünetektől (puffadás, rossz alvás, csendes reflux, gyakori széklet). Aztán kerültünk normál dokihoz aki ezt javasolta..

2023. jún. 29. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ilyenkor kezdődött. Semmit nem lehet enni amiben tejfehérje van. Bármit látsz az összetevők között ami tej kezdetű, azt ne. Nézz meg mindent, sok margarinnal, felvagottban, szószban, péktermékben is van, nem is hinnéd mikbe nem raknak. Én biztonság kedvéért mellőztem a tojást és a marhahúst is. Rizstejszín csodákra képes, ha főzéshez hiányzik valami tejtermék.

Nálunk a diétámmal kitisztult szépen az arca, talán úgy 1,5 hónap alatt, és elmúlt a rettenetes hasfájás, ordítás. 10 hónapos volt a lányom mikor elkezdtem visszavezetni az én étrendembe a tejfehérjét. Kezdtem a természetesen laktózmentes sajtokkal. Jól fogadta. Apránként egy éves korára visszahoztam a saját étrendemet a közel megszokottra, és neki is elkezdtem a mentés sajtokat adni, nem mentes margarint, pár csepp kefírt, pici mennyiségeket minden tejes dologból. 1,5 évesen nyoma sem volt az érzékenységének, tolta magába a tejtermékeket. Kivéve a tejet, tejitalt, azt nem volt hajlandó sokáig megkóstolni sem.

Csak az eleje nehéz, ha megtalálod azokat a termékeket akiket szeretsz, nem olyan vészes.

2023. jún. 29. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
34%
Mielőtt feleslegesen nekiállsz diétázni, kérj szakorvosi véleményt, lehetőleg haladó szemléletű orvostól.
2023. jún. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!