Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell az újszülött babáknak...

Kell az újszülött babáknak védőkrém?

Figyelt kérdés
A babakelengye listámon van babaolaj és krém. Fürdetés után be kell kenni vele a babákat?

2023. júl. 4. 09:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Popsikrémen kívül semmit nem használtam a bőrére. Egy idő utàn azt is csak akkor,.ha piros volt a feneke.
2023. júl. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell különösebben lenni, ha nincs baja a bőrének, annyi, hogy egyáltalán nem kell minden nap fürdetni egy újszülöttet!
2023. júl. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Egyik gyerekem sem kentem.

Elsőnél minden pelusozásnál ment a popsikrék, masodiknál mar az sem.

2023. júl. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A babakrém alatt popsikrém értendő?
2023. júl. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kórház után nagyon száraz volt a kisfiam bőre. Sima gyógyszertári napraforgó olajjal, később minőségi olivaolajjal kentem be, hagytam állni 20-25 percet, majd fürdésnél alaposan lemostam. Azóta sincs bőrbaja, sem koszmója. Azt is a gyógyszrtári olajjal kentem.


Popsi krémet is csak kaki után kentem, kenek rá. A pisit csak letörlöm. S ebben a jó időben sokan van az erkélyen pucéran, had szellőzzenek a dolgok :)

De újszülött korában is majdnem minden nap volt pucér idő, olyankor vagy az apukája vagy az én mellkasomon pihent, simogattuk, masszíroztuk. S igen, néha voltak balesetek :)

Most 5 hónapos.

2023. júl. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

4


Nem. Azt tudom hogy kell. Vettem is sudocrem és neogranormont. A babakelengyémen van babakrém és olaj🤷‍♀️ első baba. Elkezdtük beszerezni a cuccokat. De ez nem egyértelmű miért kell egy baba bőrét kencézni

2023. júl. 4. 11:23
 7/13 anonim ***** válasza:
Nemkell csakha száraz,de én így is csak 2xkenten be
2023. júl. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát maximum olajat kentem néha, mert télen volt, hogy száraz volt neki néhány helyen.
2023. júl. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Popsikrémet is csak akkor használtam ha esetleg néha napján egy kicsit pirosas kezdett lenni a feneke. Minden tisztába tevésnél nem kell. Volt hogy hetekig egyáltalán nem kellett.

Krém csak abban az esetben kell,ha ekcémás jellegű bőre lesz, vagy nagyon száraz. Minél kevesebb kemikáliát használj, annál szebb lesz a bőre. Sudocrem, neogranomon teljesen felesleges egy egészséges popsira, durva erős mindegyik, teljesen elzárja a pólusokat. Olaj teljesen felesleges , elavult lista lehet.

2023. júl. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sudocrem lanynal teljesen felejtős! Neogranormon meg talan de max akkor hasznald, ha extrem piros es a sima natur popsikrem nem hat.

Babaolaj helyett sima natur termeszetes olajat vegyel, abban nincs semmi adalekanyag. Pl mandulaolaj. De nem kell, hogy legyen, mert ha a bore nem kívánja, csak feleslegesen all majd a szekrenybe. Furdetobol en csak naturt ajanlok, attol nem szarad a bore. Markas divatos kencek, furdetok, tobbet artanak mint használnak (johnsons, baba, gabi es tarsai)

2023. júl. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!