Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak szerintem bizarr babáknak...

Csak szerintem bizarr babáknak a fülbevaló?

Figyelt kérdés
Esetleg egy kicsi kő elmegy, de bármi nagyobb röhejes egy majdnem kopasz újszülöttnek, akin még nem is látszik, hogy lány. Néhány évesen, mikor már van valami lányos haja, lányruhákban jár, akkor esetleg, de fogalmam sincs, miért kell újszülötteknek kilövetni a fülét. A szemöldök piercing miért nem ilyen elfogadott?

2019. okt. 20. 11:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%

Azért csináltatják akkor, hogy ne emlékezzen rá, hogy mennyire fáj.


Mi nem csináltattuk meg, 3 évesen ő kérte, mert minden lányon látott. Megcsináltattuk, de sírt, nyilván. Csecsemőként erre nem emlékezne, a miénk már fog.

2019. okt. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
57%
Nem, nem csak szerinted bizarr... Egy 3-1x éves ha szemöldökpiercinget kér, akkor azt se adnék neki, ha orrkarikát, azt se, de még ki se sminkelném ha kérné. Ugyanígy a fülbevalót is elmagyaráznám neki, hogy majd ha nagyobb lesz, akkor kaphat.
2019. okt. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%
Én azt tartom érdekesnek, hogy a fájdalom miatt csinálják ilyen korán. Nekem 7 évesen lett, egyáltalán nem fájt, egy kis zsibbadást éreztem, az sem volt több pár másodpercnél. Nem értem miért úgy kell beadni mintha érzéstelenítés nélkül vágnák le a lábad. Amikor elesel 3 évesen az jobban fáj mint ez...
2019. okt. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
58%

De, az, szerintem is röhejes. De annak tartom a kopasz gyerekre a fejpántot is (nem fülvédőt kintre, hanem fejpántot bentre!). Meg alapból az összes ilyen erőlködést, hogy véletlenül se nézzék fiúnak, mintha az maga lenne a katasztrófa 😂

(Lányom is van, sose érdekelt, hogy lánynak nézik vagy sem. Ahogy az se, ha a kisfiamat lelányozzák.)

2019. okt. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
35%

Minden lanyom 7 evesen iskola kezdesre kapott fulit 🙂

Tudtak h fajni fog de hosiesen kibirtak 🙂

Praktikus oka volt o onokent nem egy kitepett fulbevalot lattam mar a lanyokon

Nem direkt veletlen volt mindegyik eset

2019. okt. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
26%

Én 3 éves voltam kb amikor a szüleim kilövették a fülem és én nagyon örülök neki, hogy ilyen korán csináltatták meg, mert nem nagyon emlékszem rá, arra pedig pláne, hogy fájt-e, de most már nem nö össze a fülem, volt hogy több mint egy évig nem hordtam fülbevalót és nem nött össze.


A hugomnak is ugyan akkor lett fülbevalója, mint nekem, ö akkor 1 éves volt, de neki amikor még kicsik voltunk kiesett valamikor a füléböl és elveszett, neki elég hamar összenött a füle, majd amikor 15-16 éves volt megint kilyukasztotta és neki most több év után is nagyon kell figyelnie arra, hogy ne nöjön össze, ha nem hord fülbevalót.

2019. okt. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
57%

Semmi szüksége egy gyereknek ékszerre!

Nekem is kilövették a fülemet mikor kicsi voltam, addig hordtam fülbevalót amíg rám erőltették, de azok a ronda lyukak azóta is ott vannak..

Szerintem is egyre megy a többi testékszerrel, úgy is kezeltetném!


(jaj igen, kopasz fejen a 2x akkora fejpánt méggázabb! Tök mindegy mivel erőlködik a szülő, tőlünk is nemegyszer megkérdezték a full rózsaszínben lévő gyerekünkről hogy milyen nemű)

2019. okt. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nem bizarr, de mi nem csináltattunk. Felesleges balesetforrásnak tartom. Majd ha 4-5 éves (vagy több) lesz és szeretné, kilövetjük.
2019. okt. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
60%

Nekem is kb. ugyanaz a kategória, mintha kisminkelve látnám, túl felnőttes, bizarr. Nekem megvárták, míg én kérem, és különösebben nem viselt meg az se, hogy kicsit fájt. Egyébként attól, hogy a csecsemő nem emlékszik rá, még neki is fáj :/

Ez is mutatja a hozzáállást a férfi és a női testhez a kultúránkban, a lánynak a teste fölötti döntését sokkal könnyebben írja felül, hogy "de hát nem fogják látni rajta, milyen nemű" (a fiún nem kell jelölni, milyen nemű, az az alapértelmezett). Mielőtt előhozná valaki, azt is elítélem, ha egy fiú teste fölött döntenek akarata ellenére, pl. körülmetélés (kivéve, ha orvosi oka van).

2019. okt. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem amúgy nem fáj annyira, főleg ha már meg lehet vele beszélni, és érti, hogy mért van.

Èn emlékszem arra, hogy kilőtték kb 5 éves lehettem, örültem a fülbevalónak, n rosdz emlék egyáltalán.


Nekem ez furcsa érv, mert egy pici babának pont nem hiányzik még egy megmagyarázhatatlan fájdalom a sokminden mellé, ami az első hónapokban éei

2019. okt. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!