Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jelent pontosan hogy a...

Mit jelent pontosan hogy a babának, még nem fejlett az idegrendszere az éjszaka átalvásához?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert pont ma voltunk a dokinál,és azt mondta hogy a korához képest sok mindent tud a babám. 7hónapos,és már kúszik mászik ül,stabilan feláll és már lépeget. Viszont itt olvastam hogy az éjszaka átalvásához,fejlett idegrendszer kel. Bocs ha buta kérdés?
2010. okt. 13. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Akkor az én kisfiamnak már 6 hetesen elég fejlett volt az idegrendszere? Mert attól kezdve aludta át az éjszakákat...


Hát, nem tudom, mennyire van köze az idegrendszerhez. Babája válogatja szerintem.

2010. okt. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én azt nem értem a kérdésedben, hogy a mozgásfejlődésnek mi köze van az éjszakai átalváshoz?! :-S
2010. okt. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezt én se értem. 3-5 hós koráig a fiam átaludta az éjszakát, azóta megint felkel enni, mert éhes. A fiam idegrendszere ezek szerint visszafelé fejlődne?
2010. okt. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Gondolom ezekhez is fejlett jó idegrendszer kell,de még az éjszakát még egyszer sem aludta át.
2010. okt. 13. 17:05
 5/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok szerintem ez csak egy irányba igaz, nem oda-vissza ható... úgy értem, hogy ahhoz, hogy átaludja valószínűleg kell, hogy fejlett legyen az idegrendszere, de attól, hogy az fejlett, nem feltétlen alussza át... és ha nem alussza át, nem feltétlen azért nem, mert nem fejlett. Remélem nem keveredtem bele és érthetően írtam le, amire gondolok :-))
2010. okt. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
... vagyis a te babád idegrendszere valószínűleg elég fejlett már ahoz, hogy átaludhassa az éjszakát (elméletben!!!)... de ettől még nem fogja átaludni, mert ez sok minden mástól is függ.
2010. okt. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szia, az hogy szellemileg mit tud meg mozgásilag, nincs feltétlen köze ahhoz, hogy az idegrendszere alkalmas-e az átalváshoz. arra kell itt gondolni, hogy vannak alapból érzékenyebb babák, akik mindenre erősebben reagálnak, nyugtalanabbak, mozgékonyabbak is gyakran. nekik a napi ingermennyiséget nehezebb feldolgozni, mint nyugisabb társaiknak, és ez bizony bezavarhat az alvásukba (azon kívül persze, hogy maga a fogzás is bezavarhat). az én kislányomnak pl. 16 hósan javult meg valamenynire az alvása, előtte rengetegszer kelt, és az éjszakát 21 hós kora óta alussza csak át, néha kel még hajnalban. ő egy nagyon érzékeny gyerek amúgy, és nagyon okos is egyben, sokminendben 1 évvel megelőzi a korát (gyógypedagógus szetitn). de ez nem akadályozta abban, hogy sokáig sokszor ébredjen éjszaka. :))))
2010. okt. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az idegrendszer fejlettségét az azt ért hatások teszik próbára,mivel az idegrendszert nem lehet önmagában vizsgálni ingerek nélkül.Minden babának másképpen reagál ezekre az ingerekre az idegrendszere,ezért mondjuk fejlettnek v kevésbé fejlettnek.Ilyen inger lehet pl. a mozgásfejlődés megindulása,éhség,szomjúság.Lehet h 0-3 hónapos koráig fejletlen az idegrendszere,mégis át tudja aludni az éjszakát,mert nem éri őt különösebben olyan inger,ami miatt felébredne,amit ne tudna feldolgozni a kis agya.Ekkor jön egy mozgásfejlődési ugrás,ez pedig már olyan erős inger az ő számára,hogy nem tudja tolerálni az idegei,ezért felébred.Kinek melyik inger az erős,van akinek semelyik,van akinek minden,van akinek csak az éhség, v fogzás,v mozgás.Nem tudom érthető e amit írtam.
2010. okt. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen érthető amit írtál! Az tény hogy az én babám is nagyon érzékeny,minden nagyon érdekli,igazi kis örökmozgó. A korát bőven meghaladja,minden pici apró mozdulatra,zajra felfigyel.
2010. okt. 13. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!