Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mosható pelenkával kapcsolatba...

Mosható pelenkával kapcsolatban lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Lehet más ruhákkal együtt mosni?

Jelenleg kezdő csomagom van nem lenne egy egész adag.


Tisztítást úgy gondolom hogy pisis betétet átmosom kézzel sima vízzel utána megy a mosóba. Ez így jó lehet?

Esetleges plusz infók amik jól jöhetnek?


2023. júl. 12. 18:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%

Lehet.

Nem kell a pisist öblítgetni. Elég a székletest.

2023. júl. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%

Én külön mosom őket. 2 napi adagot a 3.nap reggelén, féltöltetet benyomom a gépen.

Én nem mosnám együtt a ruhákkal.

Az anyatejes kakit és később a rendeset sem hiszem, hogy kézzel eléggé ki lehet mosni. Különben nem kellene a gépi mosas.

Egész pontosan én úgy csinálom hogy minden este a napi adagot átmosom 15 perces progin és aztán a 3. Napon a 60 fokos 2 fázisoson. A betéteket kiszedem és azt újra használom, csak 3 naponta mosom rendesen őket.

2023. júl. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Off.

Hány pelenkát használtok? Mekkora a baba? 10 hósra nem tudom hogy tudnám ráadni 😁

2023. júl. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
3, miért? 5 hónapos kortól 2,5 éves korig használtunk moshatót. 98 cm és 14 kiló volt a fiam, amikor szobatisztult.
2023. júl. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

Én együtt mosom más ruhákkal. A pisis vagy kakis babaruhákat is összemosom a többivel, úgyhogy nem kezelem másképp.


A betéteket kézzel átöblítem, akkor is ha pisis, és mosásig áztatom. A kakis pelenkákat alaposan lecsapatom, szintén mennek ázni egy fél napra. Nem leszek népszerű, de leheletnyi sanytollal szoktam áztatni, pedig alapvetően nem vagyok híve a ruha fertőtlenítőknek.


Az áztatás maximum egy bő nap, én minden másnap mosok. Sima mosószerrel, ecettel öblítő helyett, 40-60 fokon, a többi ruhától függ.


Ha bármi gond van, pl hasmenéses vírus vagy ilyesmi, akkor persze külön mosok, magasabb hőfokon, stb.

2023. júl. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
5, az áztatás hosszú távon "megeszi" a betéteket, mivel a "szárazon tárolással" szemben kedvez a baktériumok szaporodásának.
2023. júl. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lehet igazad van, és pár óra után inkább szárítani kéne, kipróbálom.
2023. júl. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A szárazon tárolás azt takarja hogy kiöblítés után szárad ugye?

Ti honnan rendeltétek? Külsőt plusz belsőt használtok vagy egyben? Jó áron akarom kihozni, de nagyon nagy a választék.

Nekünk most van mindkettőből. A külsőt elég átmosni kézzel vagy azt is mindig mosni kell? Mármint minden alkalommal. Írtam hogy még kevés a készletünk emiatt jobb lenne egyben mosni. Egyébként a ruháit is a miénkkek mosom.

Mosószert külön rendeltem hozzá, mert kaptam útmutató feleségét és ott írja hogy könnyen lerakódik a "márnemtudimmi" amit külön tisztítani kell akkor.

De még útmutatóval is sok a kérdés.😅

2023. júl. 12. 19:51
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"A szárazon tárolás azt takarja hogy kiöblítés után szárad ugye?"


Nem. Öblítés nélkül.

Lépj be a nagy mosis csoportba, ott rengeteg információhoz jutsz!


Külön spéci mosószer felesleges pénzlehúzás. Aldiban, dm-ben is van olcsón pelenkákhoz való jó.

Öblítőt ne használj, az a lényeg. Rontja a nedvszívóképességet.

Fazon, típus mint égen a csillag. Nekünk a csónakos jött be.

2023. júl. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Konkrét mosószert tudnál írni, Aldi/dmből?

Öblítőt alapvetően sem használok.


És melyik csopi az? Ellinkeled kérlek.

2023. júl. 12. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!