Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha a 6 hetes babánknak...

Baj ha a 6 hetes babánknak adtunk egy kevés vizet (kb 10 ml)?

Figyelt kérdés

Délután 1-kor evett ~133 ml tápszert (120 ml víz + 4 adagolókanál por - ez a standard adagja mostanában), majd ezután aludt kb 4 órát. Miután felébredt, ismét bekevertük a szokásos adag tápszerét, de annak csak kb a felét ette meg, azt is elég lassan, nehézkesen.

Utána kb 2 óra szenvedés következett, majdnem végig sírt, nem tudtuk hogy mi a baja. Nem volt túlöltöztetve, nem volt annyira meleg a szobában (légkondival 25,5 fokra levittük a hőmérsékletet, anélkül 29-30 körül lett volna), nem fájt a hasa (lábait nem húzta fel), pisi kaki volt rendesen, meg persze pelus csere is.

Hiába kínáltuk neki a cumisüveget, nem kérte. Ezután megkínáltuk egy kis vízzel (Szentkirályi babavíz), olyan 8-10 ml-t ivott belőle és teljesen megnyugodott tőle, utána nem sokkal később el is aludt…

De mindenhol azt olvasom hogy 6 hónapos kor alatt nem kell és nem is szabad adni vizet! Mi az igazság? Ilyen nagy melegben ha nincs étvágya, káros hatással lehet ha adunk egy ilyen kis mennyiségű vizet?



2023. júl. 16. 20:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
89%

Aki képes olyat leírni, hogy a tápszer nem szomjoltó 🤦, az tudja hogy a tápszer 90 %-a víz? Hogy a francba ne lenne szomjoltó. Ugyanolyan szomjoltó, mint az anyatej.


Egyébként nyilván mivel a tápszer is vízből készül, nem lesz baja pár korty plusz víztől.

Ami miatt nem javasolják újszülöttnek (és semmilyen más folyadékot hozzátáplálásig), hogy elveszi a tápszer elől a helyet és az étvágytalan csecsemőd csak még étvágytalanabb lesz tőle. Ördögi kör. Víztől pedig nem fog fejlődni.

2023. júl. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
57%
Ilyen melegben kell Neki is a víz, nem lesz semmi baja
2023. júl. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
91%

Igény szerint tápszerrel etetett csecsemőnek a folyadékszükségletét is kielégíti a tápszer, hisz többségében víz.

Az igény szerintiség tápszerezésnél is azt jelenti, hogy ha gyakrabban jelez, akkor gyakrabban kínálod kis adaggal.

2023. júl. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
65%
Most másfèl hetes a babám. Voltunk lent a dokinèninèl, ő azt mondta nyugodtan itassam. Nyár van, meleg. Ha nem szeretnèm cumisüvegből akkor fecskendővel óvatosan. Sőt.. èn szaranya vagyok, mert már a kórházban is megitattam mert nem volt tejem, ès rossz volt nèzni ahogy szenved.
2023. júl. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
78%
Na a nagyokosok..kérdező nyugodtan adj neki vizet, nagyon meleg van, nem kell feleslegesen tápszerrel tömni ha csak picit szomjas..
2023. júl. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
32%

Az igény szerintiség cumisüvegből nem működik.

A tápszer nagy része valóban víz, na de mindig adjon a picinek tápszert mert szomjas?

Anyatejes a kisbabám, nem is itatom vízzel, de amikor az elején tápszeres volt kapott vizet is. A tápszer az nem anyatej. Nem vagyok ellene, de én abban nem hiszek hogy a tápszerrel lehet itatni is.


Természetesen ezt mindenki maga dönti el.

2023. júl. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
68%
#11 Én írtam, hogy nem szomjoltó. A nem hidralál és a nem oltja a szomjat az nem ugyanaz. Ha szomjas vagy, igyál meg egy pohár cukros teát és egy pohár vizet, baromira nem ugyanaz a kettő, hiába mindkettő alapja a víz. Ezt a nem szomjoltót nem én találtam ki, nézz utána.
2023. júl. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
91%

Nem muszáj,de nem tilos adni vizet.

Lanyom ket hetes koratol vizet is kapott tap melle

Fiam anyatejes volt o nem kapott vizet.

Szarjal arra mit mond mas,te vagy az anyja tegy ugy ahogy jonak latod 😊

2023. júl. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
44%
Az enyéimnek már a kórházban a születésük napján adtak...
2023. júl. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
59%

Újabban a víz is méreg már?🤣

Semmi baja nem lesz. Meleg van, ilyenkor egy csomó felnőttnek sincs étvágya. Nyilván nem helyettesítheted vízzel a tápszert, de nem ezen a 10ml vízen fog múlni a gyarapodása. Annyi, hogy kicsit jobban érzi magát. Hú, de nagy bűn!

2023. júl. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!