Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kortól maradt...

Hány hónapos kortól maradt ott a nagyszülőknél a gyerek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kisfiam 4 hónapos, tápszeres baba. Anyukám kb 5 percre lakik tőlünk, sokszor jön hozzánk vigyázni a babára, ameddig én elmegyek bevásárolni, ügyeket intézni, mivel a férjem egész nap dolgozik. Ez általában maximum másfél, 2 órás távollétet jelent. Anyukám kezdi emlegetni, hogy akár én is elvihetném a picit hozzá amikor megyek a városba, és elmennék érte, mikor elrendeztem a dolgaim. Mi a véleményetek? Nem túl pici még ehhez?

2023. júl. 19. 14:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez megszokás kérdése. Ha eddig is sok időt töltött anyuddal, akkor a szerintem telhesen mindegy h nálatok vagy nála vigyáz rá. Annyi h így nem kell vinned semmit mert adott, anyudhoz meg a gyerekkel a cuccokat is viszed. Viszont ha ott van akkor anyud tud haladgatni a saját dolgával is.


Nekem sajnos nincs ilyen szerencsém hogy anyukám tudna napi vagy akár heti szinten segíteni. De ha lehetne én is igénybe venném, ahol neki jobb. ☺️

2023. júl. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Anyukámat nagyon szereti, nem idegen számára, viszont a ház/környezet igen, mivel mint írtam, mindig anyum jön hozzánk, így a kisfiam még nem sokszor járt ott 😀 csak ez az egy, ami miatt félek.
2023. júl. 19. 15:04
 3/17 anonim ***** válasza:
58%

Első gyereknél kb 1 éves kora után maradt ott a nagyszülőnél először egy-egy mozi erejéig vagy délutánra. Ő mondjuk nem tápszeres és amíg nem evett normálisan, addig nem tudtam egész napra ott hagyni. A kicsinél nem aggódtam ennyire, ő még csak 8 hónapos, de fél évesen már ott volt 2-3 órákat a nagyinál (meg a tesóval, persze), pedig ő is ugyanúgy szopis baba. Mindkettejük esetében a nagymama nulladik perctől kezdve aktívan része az életüknek, de valahogy másodszorra már kevésbé stresszelek ezen. Jó helyen van, szereti a nagyi, ha tud neki enni/inni adni, akkor pár órától nem lesz gond.

Estére mondjuk még nem hagytuk a kicsit (a nagy már 2 éves kora óta heti-kétheti egyszer ott alszik a nagyinál).

2023. júl. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
52%
Vidd át párszor hogy szokja meg...
2023. júl. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

A környezet kb teljesen mindegy neki ☺️

Legyen ott vele egy biztos pont. Ami most anyukád lesz. A többi kb hidegen hagyja a babákat

2023. júl. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%

Amikor neked belefér. Ha megbízol benne, akkor úgyis rendven lesz.


Nekem anyatejes a babám, ragaszkodtam a kizárólagos szoptatáshoz, így csak 1 éves kora körül kezdtem otthagyni egy-egy mozi erejéig. Akkorra volt úgy kiváltva étkezése, hogy tudjam, hogy el lesz tejcsi nélkül.

Ha neked úgyis tápszeres, akkor lényegében mindegy ki eteti :)

Ha altatni is tudja a mama, akkor gond egy szál se.

2023. júl. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
25%

Nálunk a kezdetektől tápszeres volt a lányom a kisebb lányom. Szülés uta 1 héttel együtt mentünk a férjemmel bevásárolni, jól esett egy kicsit kimozdulni.

Anyósom el már csak a nagyszülők közül, bármikor szívesen vigyáz rá, minden hétvégén itt van, van hogy itt is alszik pedig egy városban lakunk. 2 hetente el szoktunk menni vacsizni, mozizni 2-3 havonta pedig egy wellness hétvégére (ezt 1 éves kora óta)

Ilyenkor mindig anyós jön hozzánk és itthon vannak nálunk.

1. Ő a 4. emeleten lakik, nem lenne praktikus 2 gyerekkel fel-le rohangálni hiába 5 évvel idősebb a nagy

2. Nálunk van udvar ahol azért tudnak homokozni, trambulinozni, medencézni

3. A gyerekek azért jobban feltalálják magukat a saját környezetükben

4. Nem kell egy valag játékot cipelni

2023. júl. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
56%

Mi rendszeresen vagyunk anyukáméknál. Mindkét gyereknek vannak cuccai nála, tehát nem kell cipekedni.


Mindkét gyerek két hetesen maradt pár órát először (anyatej-tápszer vegyesek voltak). Nekem nagy könnyebbség, teljesen megbízhatóan gondozza őket.

2023. júl. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
43%
Hónapos?2 éves korában maradt ott nélkülem sírás nélkül.
2023. júl. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
54%

3,5 éves.. Még nem maradt ott sehol. Napi szinten találkozik az egyik mamájaval, másikkal hétvégente. Nagyon szereti őket, de nem akar ott maradni.

Pár hónaposan oda se adtam volna senkinek, vele akartam lenni és együtt is el tudtunk intézni mindent. Ő nagyon ragaszkodik hozzám, és en is hozzám. Ez igy van jól. Raerunk még külön lenni. A muszajon kívül (ovi, munka).

2023. júl. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!