Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mas orszagokban hogy alakul a...

Mas orszagokban hogy alakul a hozzataplalas?

Figyelt kérdés

valamelyik nap irta valaki hogy angliaban 6hos kortol adhato a tej.Kivancsi vagyok mas orszagokban mit mikortol adnak az anyukak.

Szerbiaban elek,itt az orszagon belul is valtozoak a velemenyek.Van aki a tejet 6honaposan adja,van aki 1evesen.a Glutent a mi dokinonk 8honapos korig tiltja.


2010. okt. 14. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Én Németországot tudom. Barátnőm ott élt. Ott már 6 hósan mehet a tej, adhatsz tápszert is, de szabad tejet is.Nincs behatárolva ennyire hogy mikor mit. Ott már 1 évesen ehet mindent tejet, mézet stb.
2010. okt. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amerikában ezt tapasztalta egy magyar anyuka: [link]
2010. okt. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Angliaban elek es most nezem neked a listat amit a vesonotol kaptam. A tej 12 honapos kor utan adhato es ide tartozik meg a mez. A tojas feherje 9 honapos kor utan. 7 honapos kortol adhatok a tejtermekek: sajt, turo, vaj... Tejet lehet 6 honapos kortol hasznalni fozeshez kis adagot. Pl surusitesre (lisztes tejes habaras/rantas) de ivasra vagy nagyobb mennyisegben itt sem adhato! Tejszint lehe hasznalni 7 honapos kortol azt hiszem tejfolt is (de ebbe nem vagyok biztos majd rakerdek mert a listamon nem latom). Lisztes dolgokat 7 honapos kortol. A hozzataplalast 6 honapos kortol ajanljak itt is elkezdeni. Itt az ugynevezett baba rizzsel ajanlak amit a baba megszokott tapszerevel/ anyatejjel kell keverni. Ha megtanulta ezt kanallal enni johetnek a zoldsegek, gyumolcsok akkarcsak otthon. Aztan 7 honapos kortol vannak a porra orrolt zabpelyhek, muzlik, kulombozo szaritott zoldsegekkel kevert babarizsek. Lehet lisztes dolgokat is adni nekik mint pl teszta amibe persze nincs tojas. De van 6 honapos kortol adhato mulzni is amivel a gyumolcsot lehet surusiteni vagy vannak kulombozo fajta kekszek erre a celra. Lehet mekik hust adni es itt 7 honapos kortol lehet halat is adni. Szoval tejet itt sem ihat a baba poharszamra 6 honaposan csak 12 honapos kor utan. :)
2010. okt. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
10:58-as vagyok, olvastam a masodik valaszado linkjet es eszembe jutott, hogy itt Angliaba is fozni, parolni kellett a gyumolcsot (kb. 3 percig) es utanna turmixolni de itt csak 7 honapos korig. A gyumolcssav miatt, sok babanak bantja a pocijat.
2010. okt. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

koszi koszi:)johetnek meg avalaszok:)

nalunk nincs behatolva zoldseg gyumolcs,nincs tablazatunk se.

A mi kornykunkon a tej tiltva van 1eves korig de nem ismerek olyan anyukat aki ezt betartja.van az ugymond hivatalos verzio,amit mondunk a dokinak hogy mit kap a gyerek,ami szerinte mar mehet,de szinte senki nem ugy csinalja.

2010. okt. 14. 11:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia. Nálunk Belgiumban 4-6 hónaptól mehet a zöldség, gyümölcs de nincs nagyon meghatározva a sorrend mint Mo-n, bármi mehet ami nem allergizál. A tejet nem javasolják 2 éves kor alatt. Sőt egy éves kor alatt még a joghurtot sem. Ettől függetlenül én már előbb adtam a babámnak joghurtot, de tejet még nem. A doki is tudott róla, de végül is nem szólt érte.
2010. okt. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!