Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás vagy sem 4...

Hozzátáplálás vagy sem 4 hónaposan?

Figyelt kérdés

Kislányom 3,5 hónapos, anyatejes baba. Heti 1-2x kakil és nagyon tud szenvedni a szélgörcsöktől. Masszírozom, tornáztatom, kap Espumisant is, de nagyon tud fájni éjjelente a pocija.

Érdemes elkezdeni már 4 hónaposan a hozzátáplálást vagy várjak vele? Jobb lesz, ha már elkezd gyümölcsöket és főzeléket enni? Volt esetleg valaki hasonló cipőben?

Tejem van bőven, tehát ráérnék a kóstolgatással még 2 hónapot, csak lehet, hogy segíteni a pocis gondjain.


2011. nov. 2. 15:45
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem meg még nagyobb gondot okozna a korai hozzátáplálás,gondolj bele,hogy 1 félét is nehezen fogad el a gyomra,pedig a legjobb neki az anyatej,mégis fáj a hasa (ez el fog múlni hamarosan) , ha még többféle dologgal lenne terhelve a hasa,még jobban fájna. 6 hónapos korában kezd a hozzátáplálást,ne korábban. Én kisfiam is nagyon hasfájós volt és anyatejes,a dokim és a védőnőm ajánlatára csak 6 hósan kezdtem a kóstoltatást. Gripe watert próbáld ki,nekünk az hatott valamennyire,az Infacol és Espumisan nem igazán. A hasfájás nekünk kb 4-5 hósan elmúlt magától.
2011. nov. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%

15 hetes a lányom és a 6. hét óta székrekedéses. Próbáltunk mindent A-Z-ig, semmi sem vált be.

Így múlthéten kezdtük el a hozzátáplálást és nagyon élvezi, imádja!

Mivel a gyerekorvos mondta, én így bátran belevágtam. Azóta szinte semmit nem bukik (pedig ez is nagy problémánk volt!) és naponta 2× kakil.

2011. nov. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%

Az én kislányom 5 hónapos, 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, már kiváltottunk a tízórait és az ebédet.


Napi 1* volt széklete. Amióta eszik főzeléket, napi 3 - 4* van széklet.

2011. nov. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én még várnék a kóstoltatással. Próbáljátok ki a Normaflore-t. Napi 1et kell adni belőle, mi reggel este felet adunk. A 3. naptól nálunk már jobb volt. Ha hat, akkor adni kell, amíg ki nem növi, mert ha abbahagyjátok megint fájhat a hasa. Remélem segít nektek is, érdemes kipróbálni ezt is és a gripe water-t is. 3,5 hónapos a mi kislányunk is. :)))
2011. nov. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

Próbáltad már azt is,hogy elhagysz bizonyos ételeket? Köménymag teát adtál már neki?


Nálunk- 7 hetes a babám- 2-3 naponta van széklete,ami nem esik nehezére, és éjjel-nappal szelel, sokat bukik. Észre vettem,ha tejeset fogyasztok,akkor többször bukik,szelesebb lesz,nehezebben alszik nap közben ami miatt nagyon sírós.


Az első lányunk alig töltötte be a 3 hónapot,rá kb 1 hétre már kapta a gyümiket. Ha nem segít sem bizonyos ételek elhagyása,sem a köménymagtea,sem pedig a gyógyszertárakban kapható készítmény,akkor szerintem ne várj tovább,kezd el a hozzátáplálást.


Mielőbbi jobbulást!!


Üdv:3gyermekes

2011. nov. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem h ez lenne a megoldás. Nálunk legalábbis sokkal rosszabb lett a helyzet amikor elkezdtem neki adni a gyümölcsöket , zöldségeket. Addig is örültem ha heti 2-3x volt széklete, de onnantól h megkezdtük 6 hósan a hozzátáplálást ez fokozódott, olyannyira h nagyon kemény lett a széklete. én ezt mostmár úgy kezelem , h a napi 1 joghurtjába kap egy teáskanál korpát. Ezt te még nem adhatod, esetleg próbáld meg h te eszel egy evőkanál búzakorpát minden nap hátha ez is segítene neki. De a hozzátáplálással én még várnék, hidd el nem oldaná meg a helyzetet. 21 hós kislány anyukája.
2011. nov. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok , az jutott még eszembe, h az espumisan , ami mellesleg szerintem semmire se való, próbáljátok ki a gripe watert, nálunk ez nagyon sokat segített.
2011. nov. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kéne elkezdeni. Lehet, hogy többször lesz kakija, de az nem azért lesz, mert helyreállnak a dolgok, hanem meghajtják az ételek, amiket még ennyi idősen nem tud megemészteni...
2011. nov. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Akkor azt hiszem kivárom a 6 hónapot, nem szeretnék kockáztatni.

A Gripe Water nem vált be, már próbáltuk.

Majd az idő meggyógyítja, próbálok türelmes lenni :-(

2011. nov. 3. 07:17
 10/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg az almalevet, kb 20ml-t.
2011. nov. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!