Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is érzi úgy, hogy lehet...

Más is érzi úgy, hogy lehet nem kellett volna gyereket vállalni, mert nem fog menni?

Figyelt kérdés

Nyilván csinálom, meg egyelőre rendben vagyunk.


Nagyon szuper babát fogtunk ki. Van megtakarításunk (lakásunk, szép babaszobánk, jó állásunk stb.), egy remek férjem, aki rengeteget foglalkozik a kislányunkkal, szerető és támogató családunk, barátaink, akik velünk együtt szültek (pár nap különbséggel), szóval azt gondoltam rendben leszünk. Jó szülők leszünk.


Most viszont valahányszor a kislányomat a karomban tartom az az érzésem van, hogy én nem vagyok elég, hogy felneveljem. Iszonyúan félek, hogy elrontok valamit, hogy nem leszek elég jó anya.


Mondjuk mert mindenen idegeskedek vagy mert a férjem sokkal szuperebbül gügyög a gyereknek, mint én, de még az egyik szülésznő is a kórházban, vagy mert sosem tudom, hogy miért sír, csak megszakad a szívem, vagy mert szörnyű meny vagyok, mert iszonyúan csúnyán beszéltem a férjem anyukájával, mikor ő csak jót akart és mindenki olyan rendes és segíteni akar, én meg mindenkire ideges vagyok, és pelenkázni is alig szoktam a gyereket mert a férjem teszi általában meg a fürdetést is, amíg én bekészülök a szoptatáshoz. És gőzöm sincs mi lesz, ha a férjem visszamegy dolgozni 2 hét múlva, mert most attól ki vagyok bukva, ha pár órát egyedül maradok a kislányommal. Általában megszoptatom, aztán nem merek mozdulni, nehogy felkeljen és elkezdjen sírni (meg a gátsebem is rettenetesen fáj, ezért jobb szeretem, ha nem nekem kell lerakni a babát szopizás után, hanem nekem csak elég kikelnem).


Ez normális? Vagy depressziós vagyok? Vagy elmúlik? Más is érzett így?


2023. júl. 20. 23:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Már az aggódásodból is kiderül, hogy nem leszel rossz anya. Az a lényeg, hogy szeresd a gyereket. Ez nyilván megvan. Ha depis vagy, akkor azzal meg foglalkozni kell.
2023. júl. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem most csak "el vagy kényeztetve". Nem rosszindulatból mondom, hisz nyilván nehézkes, fájdalmas most még a mozgás, fáradt is vagy, természetes, hogy mindenki segít, így az igazi mélyvízbe még nem dobtak be, viszont tudod, hogy az is el fog jönni, és előre tartasz tőle.

Én a helyedben mindent próbálnék megcsinálni, amire szükség lehet, ha egyedül leszek a kicsivel, míg kéznél van a segítség. Nem úgy, hogy elutasítom a segítséget, csak néha gyakorlásképp akkor is én csinálnám, ha amúgy általában az apuka szokta azt a mozzanatot csinálni (pl. peluscsere), hogy gond nélkül, biztos mozdulattal menjen, ha egyedül leszek, semmi ne ijesszen meg az első babával kettesben töltött napokon. Utána gyorsan bele fogsz rázódni, hidd el! :)

Még nagyon friss a szülés élménye, tombolnak a hormonok, meg is vagy ijedve a felelősségtől, ez mind normális. Ezt még depressziónak nem hinném, de a férjednek elmondhatod a fèlelmeidet, így jobban szemmel tud tartani, ő is látni fogja, ha eluralkodna rajtad valami, aminek nem kellene.

2023. júl. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Az a bajom, hogy nem is látom hova férne be, hogy én csináljak mindent.


Kb. A pisiles + gát tisztítás (15 perc)

Mellmasszírozás+fejés+mellszívó tisztítás (30 perc)

Evés (15 perc)

Szoptatás (30-40 perc (néha 60)+ bekészülés mert a gátam miatt az ágyon szoptatom, amit át kell rendezni)


A fenti négyes kitesz két órát, ami nagyjából az az idő, amíg a baba alszik. A két hosszabb alvás alatt olyanokat csinálok, mint kúp berakása+kakilás, normális evés, fogmosás, zuhany. Ha mázlim van, akkor sikerül úgy mellre rakni a babát, hogy maradjon egy szabad kezem, de van, hogy a férjem itat szoptatás alatt. Illetve néha egy fél órát aludni is sikerül a hosszabb alvások alatt.


Néha, ha meg csak egy-másfél órám van, mert félúton még 10 percre kell szoptatni, akkor kimarad az evés és a mellszívás, masszírozás.

2023. júl. 21. 02:16
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Amikor aludt én is aludtam. Ha ébren volt hordozóba raktam( amikor már nagyobb volt) úgy ettem stb. A kanapén szoptattam torokulesben és közben netflixet néztem, a baba alá szoptató párnát raktam.gátsebhez használj aranyér párnát.

Első egyedül lévő nap nagyon ijesztő volt, hisz egyedül maradtam a felelősséggel. Aztán pikk-pakk eltelt és azóta már az etetésen aggódom( fényevő a drága másfél évesen egy rakat allergiával). Amin átesel az a baby blues,hasonló a depresszióhoz,de itt a hormonok játszanak veled,idővel elmúlik nyugi. Én császár után keltem a gyerekhez és megoldottam,neked is menni fog. Nehéz de muszáj. A császár és a gátseb is fáj de kenni kel és bizony nem lesz más csak ott csak te,de nyugi sikerülni fog és idővel kialakul a napi rutin is.

Én mai napig anyukámmal veszek össze mindig van egy "jó" tanácsa, már nagyon idegesítő.

2023. júl. 21. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!! Mindannyiótoknak, hogy ilyen rendesek és támogatók vagytok!!!


Rögtön jobban is érzem magam. Beszerzek egy gátsebhez való párnát és holnaptól megpróbálok jobban részt venni a gyerekgondozásban!

2023. júl. 21. 03:11
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Fel eves a babam, es ugyanigy ereztem az elejen, mint te, amig itthon volt a ferjem. Majd nyilvan vissza kellett mennie dolgozni, igy egyedul maradtam teljesen, de semmi problema nem volt, azota is napi 12 orakat vagyunk kettesben. A szoptatasba bele fogsz razodni, meg a baba is, igy egyre gyorsabban letudja majd, a fejest is el tudod majd hagyni. Azt nem mondom, hogy konnyebb lesz, mert inkabb mashogy lesz nehez, de lassan nem leszel ilyen elveszett, es ossze fogtok szokni. :) Elvezd addig, hogy ilyen picike meg, es kitartast a nehezebb napokhoz.
2023. júl. 21. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
46%

Egy het utan ment vissza a ferjem dolgozni..

Egyedul kellett ellatnom a gyereket,plusz a 8 eves iskolast is,akit reggel hetkor gyalog az egy hetes babóval minden nap kiserni kellett az iskolaba.

Napközben valamit főzni,mert ugye enni kell, kicsit takaritani sem artott neha.delutan pedig a naggyal is kellett foglalkoznom...ferjem hat órakor jart haza.

Menni fog,nekem is ment.iszonyat nehez volt de ment...

2023. júl. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
7%

1

Hagyjuk már ezeket a közhelyes maszlagokat. A valóság az hogy az emberek 90+%-a teljesen alkalmatlan a gyereknevelésre. Akinek meg ilyen komoly kételyei vannak saját magával szemben annak jó eséllyel tényleg nem kellett volna ezt bevállalni.

2023. júl. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
en azt tapasztalaom hogy a panaszkodo anyákat ugy általában meg is tapossák ha kimerült vagy nehéz neki vmi
2023. júl. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az elején sokan megrettenek a felelősség súlyától, ami érthető, mégiscsak egy törékeny emberi életről kell gondoskodni úgy, hogy azelőtt ha a szüléshez hasonló testi megpróbáltatásokon estél volna keresztül, akkor mindenki téged istápolt volna, nem még a nyakadba is varrnak egy újszülöttet, hogy nesze gondozd.

Ez nem könnyű, és az se segít, ha Mancika ideírja, hogy ő 15 gyereket nevel egyedül, te is megoldod, de hidd el, hogy az ösztöneid nem hagynak egyedül, és idővel tényleg belerázódsz. Ha kell, kérj segítséget, nem szégyen.

2023. júl. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!