Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tovább adnál mindent ingyen?

Tovább adnál mindent ingyen?

Figyelt kérdés

Két gyerekünk van, még nem tudjuk, hogy bevállalunk-e egy harmadikat is, így nem adtunk el semmilyen baba cuccot egyelőre. A férjem tesójáéknál érkezik a baba és mostmár többedszerre kapunk erős célzást, hogy nekünk már úgysem kellenek a babacuccok, passzoljuk át nekik. Anyósom szerint mindezt ingyen és bérmentve kellene, ezt valahogy magától értetődőnek veszik. Ha mindent egyben nézek (babakocsik, bababútorok, kiskád, ruhák, pihenőszék, hurcik, blabla) szerintem nyaldossa az egy milliót, amit mi ezekre a dolgokra összesen elköltöttünk. Úgy gondoltam, hogyha egyszer eladogatjuk a dolgokat, akkor harmad áron próbálkoznék, összességében még az is 250-300 ezer forint, aminek a tovább ajándékozása kvázi családon belül az "elvárás". Mi annak idején a kelengyébe egy rozsdás szöget sem kaptunk.

Mit gondoltok erről? Jogos, hogy vannak fenntartásaim, vagy tényleg az lenne a normális, hogy lazán átadunk nekik mindent?


2023. júl. 21. 23:16
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
88%

Hát ez sokban függ a kapcsolat milyenségétől. A legfontosabb amúgy, hogy semmit sem kell átadnotok. Az a tiétek, ti költöttetek rá, azt kezdtek vele amit akartok.

Én személy szerint a saját testvéremnek és férjem 1-2 testvérének (nem mindnek) is szívesen odaadnám, ha tudnám hogy nekünk már biztosan nem fog kelleni. Ha úgy lennék, mint ti, hogy talán lesz harmadik baba, így inkább még őrizgetném, amíg el nem dől.

Senki nem kötelezhet arra titeket, hogy odaadjátok ingyen, vagy hogy egyáltalán odaadjátok. Ha mégis megválnátok tőle, akkor sógoréknak is fel lehet ajánlani, hogy a kb 1millió értékű babakelengyét xy összegért fel tudjátok ajánlani. Ha nem tetszik nekik, akkor eladjátok szépen, ahogy eredetileg tervezted. Amúgy meg lehet nem is kellene nekik, első gyerekesek általában újat vesznek mindenből/legtöbb dologból, ami tetszik neki, ami elfér a babaszobában.

2023. júl. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
84%
Eléggé emberfüggő, én pl mindent inkább elajándékozom ismerősnek, csak ne kelljen vesződnöm a dolgokkal. Már egy eresztést sikerült rásóznom egy barátnőmékre, de még maradt cucc amit azóta nőtt ki a kisebbik babánk, abban reménykedem, hogy másodunokatesómék elfogadják majd ha felajánlom. Nem lomis szar cuccok azt hozzáteszem, milliós tétel volt a babakelengye, mindenből a legjobbat vettük újonnan, egyszerűen számomra az idő = pénz, nem akarok vesződni a sok olcsójános hülyével aki hívogat, írogat, alkalmazkodni hozzájuk mintha ő tenne szívességet, túl körülményes. Szóval számomra ez teljesen járható út, ha meg még tovább tudják ajándékozni akkor vissza se adják ha már nem kell.
2023. júl. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
83%

Nem adnék semmit ingyen. Eladnám. Ha akarja, megveheti a rokon is. Kövezzetek meg, ezt gondolom. Mindenki pénzből él. Mi egy árva bodyt nem kaptunk senkitől.

Azt a pénzt, amit megfelelési kényszerből eljótékonykodnék, költhetem a gyerekemre is.

2023. júl. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
82%

#2

Bizományiba is be lehet adni, akkor semmi dolgod nem lenne az eladással.

2023. júl. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
84%
Kölcsön is adható esetleg. Mi kaptunk így játékokat, ruhákat sógornőmtől, barátnőmtől, de mindent vissza is adtunk amikor kinőtték a gyerekek. Ha valami tönkrement közben annak az árát oda akartuk adni, de nem fogadták el
2023. júl. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Nos, te meg célozz rá erősen, hogy még lehet, hogy nektek is kellenek a cuccok.
2023. júl. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
88%
4: na erről pl még sosem hallottam. Ilyenre hol van lehetőség?
2023. júl. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
98%

Feléjük is lehet jelezni, hogy nem kizárt a 3. gyerek. Egyébként meg a kapcsolatotoktól függ: Az egyik tesóm az utolsó duplo kockáig félretett nekünk mindent, amit jónak ítélt, ingyen, bérmentve és örökbe adta. A másik tesómnál a feleség hordja a nadrágot és nem igazán adtak a gyerekeiknek használt cuccot (a másik tesóm válogatott, vákuumzsákos ruháit konkrétan bontatlanul küldték vissza). Tőlük pár dolgot kölcsönbe kaptunk, pl. ruhákat, de utóbbiakon a stílus, az elejtett megjegyzések és a beleírt nevek alapján is sejthető, hogy ők is kapták valahonnan. Egyébként úgy vagyok vele, hogy nem zavar a használt cucc, ha adnak, megköszönöm, de ha nem lenne, meg tudnánk venni, úgy vállaltunk gyereket. Amink van, mi is őrizgetjük a rokonságnak, az érintetteknek céloztunk is rá. Megjegyzem: Mindenki vett mindenkinek babaholmit a családból, a babakocsinál ki is mondták a nagyszülők, hogy nem csak az első unokának szánják.

Megoldás lehet, hogy vagy kihangsúlyozottan kölcsönbe adjátok és hivatkoztok a 3. gyerekre vagy csak amit kifejezetten kérnek azt adod vagy közlöd, hogy kell a pénz és eladjátok. Ha tudják, hogy megvan a cucc, meg lehet mondani, hogy pont a 3. gyerek miatt, ha nem tudnak róla, akkor meg el is adhattátok azóta, nem?

2023. júl. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Bútort nem, minden mást igen. Esetleg kölcsönben.


Én nem tudom mi van, de nálunk valami burzsujság van, a babacuccok többsége egyáltalán nem eladható, vagy olyan nyomott áron, hogy nem éri meg vesződni vele. Postázza hármasával a kisruhákat akinek erre van ideje. Mi anno pont ezért kaptunk szinte mindent ingyen családon belül, mert gyakorlatilag szívességet tettünk azzal, hogy felszámoltuk a készletet, ami fél tárolókapacitát foglalta a rokonaimnál.


A mi kisruháink is adományként és géprongyként végezték, a cuccok jó része meg ment tovább ingyen vagy tábla csokiért. Ami talán jelképes áron tovább fog menni, az a kombi kiságy és a mellszívóm.

2023. júl. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
89%

Én is kölcsönbe adnám. Most egy babakocsinak nem lesz nagy baja plusz egy gyerektől, egy babafészeknek vagy babaöbölnek sem megy le sokat az ára.


A ruhák meg eladhatatlanok.


Amúgy a nővéreméktől mi is rengeteg cuccot kaptunk, de direktbe nem venném meg őket. Helyette majd akarunk venni nekik egy hetes Balatoni nyaralást vagy hasonló.


Mert mi is több százezer forinttal beljebb vagyunk.

2023. júl. 22. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!