Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Vajon miért kapnak ennyi mindent?

Vajon miért kapnak ennyi mindent?

Figyelt kérdés

A társaságunkban van egy pár akik mindent kapnak ismerősöktől, barátoktól. Nem rosszindulatból írodik a kérdésem, csak elgondolkodtam ezen. Nem sajnáluk tőlük semmit, csak olyan hihetetlen, hogy ennyi mindent kapnak. Mégis miért vagy hogy lehet valaki ennyire szerencsés úgymond. Két jól kereső emberről van szó, nem is kell megszakadniuk a munkában ezért. Viszont a pénzt nem tudják beosztani, pedig felnőtt emberek. Ingyen kaptak albérletet, csak nyilván a rezsit kell fizetniük. Ez egy luxus lakás. Mindennap szinte másnál vacsoráznak, ahova ajándékba egy lafiestától egyel jobb minőségű bort visznek ajándékba. Ritkán hívnak vissza bárkit is vacsorára. Kapnak drága autót amivel járhatnak, csak a benzint kell bele fizetni. Kapnak kölcsönt barátoktól rendszeresen. Szinte minden eseményre ingyen járnak. Hetekig laktak itt ott barátoknál is ingyen. És gondolhatjátok, hogy ezen kívül még 1000 másfajta kisebb-nagyobb segítséget kapnak az élet minden területén. Ők pedig nem is igazán adnak vissza. Persze nem anyagiakra gondolok, de amúgy jól keresnek, sikeresek igazából, tök jó életszínvonalon kellene élniük. Nem tudom van-e hitelük, csak azt tudom hogy a külsőségekre hajtanak és erre költenek. Kimondottan jó embereknek sem tartom őket, mégis mindenki egyengeti két felnőtt életét folyamatosan. Nem barátaim az illetők csak a társaságunk részei valamilyen szinten innen tudom ezt a sok infót illetve Tőlük.


Tudom kicsit más életében turkálás, de ilyet én még nem tapasztaltam. Olyat igen, hogy a szülők támogatják a gyereket, de hogy barátok meg ismerősök, mikor nem arról van szó, hogy éhen halnának..



2020. dec. 19. 01:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az életben megtanultam valamit: nem kell minden kérdésre, vagy látottakra választ kapni, keresni. Hidd el, addig jó, amíg van illúzió az életedben, mert amikor már annyira sok kérdésre kaptál választ, s olyan válaszokat is kaptál, lehet megutálod az életet. Javaslom hogy kezdj magaddal valamit, ettől függetlenül azért elmondom hogy baromi furcsa az amit írsz, ez a két ember. Maradj jóban velük, ne áruld el önmagad, ne nyalj be senkinek sem első pillantásra, de tisztelj mindenkit, légy udvarias, az ellenség úgy is le leplezi önmagát, mert megunja hogy te rendes vagy vele, és neki ezt viszonoznia kell.
2020. dec. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

-Annyira pozitív felfogású emberek hogy mindenkinek jobbá teszik az életét a létezésükkel, és ezért (tudat alatt is) mindenki segít rajtuk cserébe.


vagy


-Sikeres szocio- és/vagy pszichopaták akik mesteri módon tudják manipulálni a környezetüket.

2020. dec. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A másnál étkezésüket pl ne úgy képzeljétek el, hogy havonta 1-2 alkalommal esznek másnál, hanem szinte mindennap. Habzsi-dőzsi módon, drága ételeket és italokat fogyasztanak másnál. Nyilván senki nem párizsis zsömlével várja a vendégeit. Ezzel is rengeteget spórolhat az ember, mivel a kaja, már az alapanyagok is csilliárdos áron mozognak. De eszembejutott az is, hogy amikor itt ott laktak másnál, akkor a cuccaikat is ingyen tárolhatták különböző helyeken, segítenek nekik a költözködésben, amikor nem volt autó fuvarozták Őket ingyen és tényleg még rengeteg dolog van. Én is szoktam segíteni másokon, és volt hogy nekem is segítettek már, de jelentősebb segítségre (még) hála az égnek nem szorultam. Gondolom ezt más is látja hogy mindig mindenki csak segít nekik, de mégsem telik be a pohár senkinél? Ennyi segítséggel már más emberek az űrbe is eljutottak volna. És valahogy azt látom rajtuk, hogy nem is igazán értékelik ezt, hanem “nekik ez jár” stílust képviselnek. De mégegyszer hangsúlyozom, nem utálom Őket, elismerem a munkájukat, szoktam velük beszélgetni, még nevetni is, de nekem ez már sok. (Személyüktől eltekintve) Például én ha engem ennyien mindenféle módon segítenének biztos pironkodnék naphosszakat.
2020. dec. 19. 01:22
 4/16 A kérdező kommentje:

Első! Nagyon érdekeset írtál, hasonlóan gondolom én is! Nagyon köszi a választ! :)


Második! Igen, ez már nekem is megfordult a fejemben, hogy jókedélyűek, spontánok, mindig buliznak és lehet ezért. Viszont én ettől függetlenül nem tartom kimondottan jó embernek őket és nem is szimpatizálok velük annyira, de ez saját vélemény. Valamit “látok bennük.” De lehet nem így van, lehet ha megkérdeznénk 10 embert 10-nek szimpatikusak lennének, akár ellenben velem. Köszi Neked is!

2020. dec. 19. 01:37
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az eletszerutlen, hogy ilyen korben mozogsz, megsem tartozol oda. Mindent tudsz, de megsem vagy kozel.

Nem all ossze hiheto sztoriva amiatt, hogy te valami lathatatlan tanu vagy a tortenetben.

2020. dec. 19. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Akkor marad a második verzió...
2020. dec. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem értem ezt igazán. Van egy nagy társaság már régóta. Ez kb 50-60 fő. Ezen a társaságon belül is vannak olyanok akikkel sürűbben találkozunk meg akikkel kevesebbet, pl bulikban, olyan összejöveteleken amik nagyobb szabásúak, szülinapokon vagy beülünk valahova csak nem hetente vagy havonta hanem felevente 2szer. Mindneki ismer mindenkit, mindenki mozog valahogy valamikor mindenkivel. Vannak akik szorosabban vannak egymással a társaságon belül, meg vannak akik kevésbé. Ettől még a társaság egy. Ez eredetileg egyébként nem az én társaságom, párom által kerültem bele.
2020. dec. 19. 01:49
 8/16 A kérdező kommentje:
+ az instagram sokat elárul
2020. dec. 19. 01:52
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom 6-hoz. Szerintem felesleges ezzel tovább foglalkoznod. Mindenkinek azzal kell gazdálkodni, amennyit az élet ad. Úgy látszik ez nekik nem megy. Addig nem baj, amíg nem előled veszik el.
2020. dec. 19. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A kicsit még a luxus lakást higyan kapták, elutazott külföldre a tulaj és ők vigyáznak rá?


Ahol vacsorát kapnak, ott más is kap, ez egy baráti kör és forró rendszerben minden nap másnál eszik együtt a nagycsapat vagy mindenki a tarsaságbol öket kettejüket szeretné vendégül látni és be van osztva, hogy mely nap ki főz nekik,mint a koma tál nál?

2020. dec. 19. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!