Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Biogaia vagy protexin restore...

Biogaia vagy protexin restore baby?

Figyelt kérdés
Az 5 hetes babám elég nehezen pukizik, sokat tekergeti magát miatta. Valószínűleg az új tápszer miatt valamilyen allergia jelentkezett nála és míg ki nem ürül a szervezetéből, gyakrabban fog pukizni (természetesen elhagytuk a tápszert, amint jelentkeztek a tünetek).De szeretnék neki segíteni, ha tudok, mert sokszor erőlködik. Próbáltuk az espumisant, de sajnos nem vált be. Doktornő javasolta a biogaiat és az infacolt. Egy tapasztaltabb anyuka viszont ajánlotta közben a protexin restore babyt, mint probiotikum. Azt a biogaia helyett érdemes adni, vagy rosszul tudom, hogy az is egy probiotikum féleség? Mik a tapasztalatok, valaki használta már valamelyiket? Mit és hogyan adhatom neki?

2023. júl. 26. 08:23
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

Biogaia-t ismerem, nekünk jó volt.

Szélcsövet próbáltad már? Pukira az a leghatékonyabb eszköz.

Egyébként, ha hasfájós, akkor nem is biztos, hogy allergia, hanem szimplán csak nem termel még elég laktáz enzimet a szervezete és nem tudja lebontani a tejfehérjét. Ez elég gyakori probléma.

A tápszerbe kell cseppenteni lactase comfort cseppet és megszünteti a problémát.

2023. júl. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, használtuk a szélcsövet, de sajnos az sem vált be és nem is szereti. Nem szívesen "kínzom" vele, mert látom, hogy kényelmetlen neki.

Az orvosunk hétfőig szabadságon van, addig nem adnék neki olyat, amit nem javasolt. Míg nem biztos az allergia, gondolom addig ő sem akart mindenfélét szedetni a picivel, hiszen nem tudjuk mire allergiás, ha egyáltalán allergia okozza a panaszokat. De ezt a cseppet meg fogom kérdezni tőle, köszönöm.

2023. júl. 26. 09:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a biogaia nem volt jó. Egyáltalán nem segített, mikor elfogyott az üveg napról napra javult a hasfájás. Nem tudom hogy ez csak egy véletlen összefüggés-e…

Infacolt próbáltuk, de az sem hozott jó eredményt.

Nekünk ami nagyon jó az a laktáz csepp, ez segít abban, hogy a tápszert/anyatejet könnyebben lebontja az emésztőrendszer, nem keletkezik annyi puki, amitől fáj a hasa.

Hosszú büfiztetés + laktáz csepp szerintem ez a tuti kombináció.

2023. júl. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk az espumisan volt nagyon jó.
2023. júl. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Babfőzelék
2023. júl. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves babfőzelékes kommentelő, remélem szebb lett a napod, hogy ezt most ide leírtad.:)

A többieknek nagyon köszönöm a segítséget, meg fogjuk próbàlni a laktàz cseppet.

2023. júl. 26. 11:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért van lepontozva az első, én bánom, hogy nem próbáltuk ki az enzimet. A Protexinben tízszer annyi a bélbaktérium, mint a Gaiában, és nem olajos oldat, hanem tejbe keverhető por. Mert az olaj önmagában is nehéz sok csecsemőnek. Szóval én a Restore-ra szavazok, többet összehasonlítottam és vagy hatot kipróbáltunk. Ennyi hatóanyag van a Progastro miniben is amúgy, nekünk mindkettő van otthon, de már elmúlt 1 éves.
2023. júl. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!