Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Protexin Restorét adtatok a...

Protexin Restorét adtatok a babátoknak hasfájásra? Vélemény?

Figyelt kérdés
2,5hónapos a kislányom sajnos tápszeres baba és nagyon fáj a hasa,álltalában a délután 3 és este 6 órai etetés után jelentkezik!éjszaka és nappal nincs gond!Nagyon sajnálom szegényt hogy szenved(angol víz,Infacol,Espumisan,Colief nem segített) egy anyuka mondta nekem a Protexin restorét de én nem ismerem
2016. ápr. 12. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Érdemes kipróbálni, főleg, ha tápszeres és hasfájós a baba. A probiotikumoknak csak jó hatása van, segíti az emésztést, erősíti az immunrendszert. BioGaia is nagyon jó, az első naptól lehet adni a babáknak.
2016. ápr. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!Ma akartam is neki venni de nem volt a gyógyszertárban a gyógyszerész javasolta a Lakto protex babyt,de nem mertem megvenni,nem akarok a babámnak ártani,vagy nem árt neki?
2016. ápr. 13. 16:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyik probiotikum sem árt, max. nem annyira hatásos. Kb. olyan, mint a vitaminok, vannak belőle jobb és kevésbé jó készítmények. Ha választanod kell, olyat vegyél, amiben minél több fajta baktérium van (a legtöbb készítményben a legfontosabb törzsek, bifido- és laktobacillusok vannak). A kapszulát szét lehet szedni és a port langyos folyadékban elkeverve megitatni a babával.

A BioGaia pont babáknak való, igaz, hogy csak egyféle törzs van benne, viszont folyékony, és szerintem nagyon jó az is. Lehet azt is csinálni, hogy tartotok egy kúrát (neked és apukának sem árt) az egyikből, aztán később (főleg betegség, gyógyszerszedés, hasmenés esetén) egy másik fajtából. A bélben rengetegféle (hasznos és/vagy betegségeket okozó) mikroorganizmus (pl. baktériumok, gombák) lakik, a probiotikumok a kiirtott hasznos baktériumok pótlására valók, hogy a károsak ne tudjanak elszaporodni. Az antibiotikumok a gombákat nem, csak a baktériumokat tudják kiirtani, a rezisztens törzseket kivéve. Ilyenkor minimum a kúra alatt és utána még 3 hétig szedni kell probiotikumot, különben a ki nem irtott populációk elfoglalják a hasznos törzsek helyét a belekben, és elég csúnya betegségeket tudnak okozni.

2016. ápr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget!Megvettem a Lakto protex babyt,már a 3.napja kapja és úgy néz ki hogy segít!!Ma már nem volt 3 4órás sírás csak kicsit nyöszögött kajcsi után de ez már óriási öröm!!!Nem hogy előbb próbáltam volna.... Mégegyszer köszönöm!!!!!!
2016. ápr. 15. 21:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen :)
2016. ápr. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!