Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babák miért sírják, üvöltik...

A babák miért sírják, üvöltik végig az utakat a babakocsiban/személyautóban?

Figyelt kérdés

Nagyon sok anyuka mondta már, hogy a kisbabája csak a kezében nyugodott meg, a hordozóban, babakocsiban szó szerint végigordította az egész utat, egyáltalán nem nyugodott meg.

Ennek mi az oka?


2023. júl. 30. 08:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

Sok ember felnőttként sem szeret hosszú ideig bezárva lenni egy kisterű valamibe. Bekötve pláne. Csak ugye mi felnőttek tudunk beszélni, meg van még jópár eszközünk. Pl. nem megyünk.

De a kisbabáknak ennyi egyelőre az eszköze, ha nem jó valami. A sírás.

2023. júl. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Ha megtalálod a kérdésre a választ, szólj. A kislányom 10 hónapos koráig ordított minden közlekedési eszközben, hordozóban. Borzasztó volt! Mostmár azért jobban megy, de az autó még mindig nem a kedvenc helye, pedig lassan 1,5 éves lesz. Ha tudnám mi a gondja ezekkel azon felül, hogy valamiért nem szereti, már megoldottam volna...
2023. júl. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hát lehet, hogy valójában egyszerű a válasz, amit az #1-es válaszoló is írt: nem tetszik nekik, és mivel nem tudnak beszélni, csak sírással tudják kifejezni.
2023. júl. 30. 09:52
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
Az èn kisfiam pont az ellentète. Ahogy beteszem az autóba megnyugszik ès már alszik is. Mi nagyon sokat kocsikáztunk mikor terhes voltam, mèg a 40 hèten is vezettem.
2023. júl. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
27%
Én nem tudom, de könyörgöm, akinek ilyen a gyereke, repülős utazást még csak fejben se tervezzen.
2023. júl. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#5


Jaj igen, ez a legnagyobb hiba amúgy.

Még tavaly az egyik barátnőmet kivitte az apja Spanyolországba nyaralni, (de amugy a rokonaik is ott laknak) és azt mondta, hogy amikor nagyon álmos és fáradt lett - mármint a barátnőm - pont akkor kezdett el hisztizni egy kisgyerek, utána meg nekikezdett sírni egy kisbaba, de órák hosszaig.

Gondolhatod, mennyire tudta kipihenni magát.. 😄

2023. júl. 30. 10:58
 7/18 anonim ***** válasza:
34%
Az én lányom szeret autózni, sosem volt baja vele.
2023. júl. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%
Az én kisfiam ritkán ül kocsiban, mert nekünk nincs is, de ha barátokkal megyünk valahova vagy taxizunk, akkor jól elvan.
2023. júl. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

4# Dettó, mindennap elvezettem ctg-re 40+6-ig (2x40 perc), sokszor még egy bevásárlást is beiktattam, hátha beindul magától a szülés. 38. hétig dolgoztam, mindennap autóztam. Szeretek vezetni, menni, a kislányom mégis utálja az autót. :D

2-es voltam

2023. júl. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 1,5 éves koráig üvöltve sírt a kocsiban, és utána is csak azért hagyta abba, mert onnantól kezdve kötötte le a mesenézés, addig még az se segített volna. Mondjuk ennek ellenére 2 évesen mentünk vele repülővel, és ott nem volt gond, részben gondolom azért sem, mert a repülőn az ölemben ült és nem külön székben, plusz a repülőn a biztonsági öv sem olyan szoros, mint az autóban (meg úgy általában az ülés sem öleli úgy körbe). A lányom tudom, hogy nem szereti ha le van szorítva, újszülöttként is próbáltam volna pólyázni, de csak még jobban sírt tőle és pillanatok alatt lerúgta magáról, ő akkor volt nyugodt, ha a karomban tartottam és viszonylag szabadon mozoghatott. A babakocsiban is 1 éves kora utántól lett el, akkor kezdte el élvezni a világot maga körül, addig zavarta, hogy nem mehet amerre akar, bár legalább amikortól már nem a mózesben volt, hanem rendesen ült a sport-részben, akkor nem ordított az első pillanattól kezdve. Most már 3 éves, már persze lehet vele beszélni, az autóban is egész jól elvan végre, de azért hosszabb utakon, amikor elkezd unatkozni, továbbra sem egy élmény az egész. A kishúga nem ilyen, ő simán bealszik a kocsiban, ha nincs más nyűgje (éhes-szomjas pl), és ő a mózesben is tök jól elvolt amikor még azt használtuk. Szóval személyiség kérdése is lehet, hogy éppen kinek milyen heppje van.
2023. júl. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!