Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 1 éves és 7,5 kiló...

Kislányom 1 éves és 7,5 kiló Mindent adok már neki enni, eszik is, de hízni meg szinte semmit sem hízik. Mit tanacsoltok?

Figyelt kérdés

2023. júl. 31. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tanácsolom, hogy ne stresszelj. Eszik a gyerek? Eszik. Jó a hangulata? Nem írtad hogy nem. Hízik? Hízik.

Akkor nem kell problémát csinálni ott ahol nincs. Ahogy elindulnak drasztikusan lelassul a hízás, ez a normális.

2023. júl. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 babyboom567 ***** válasza:
83%

Csomó fontos dolgot nem írtál.Pl hány kilóval született,hány cm,gyerekorvos mit mondd?

Nekem 3 hónaposan volt 7600gr a gyerekem.

2023. júl. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A 2-esnek nagyon igaza van. Ez így önmagában teljesen értelmezhetetlen és megválaszolhatatlan. Emellett érdemes lenne tudni, hogy hol tart a mozgásfejlődésben - a nagymozgások igazi beindulása után egy ideig általában stagnál a súly, mert akkor dolgozzák le a "bébihájat", utólag.
2023. júl. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%
Első kör gasztroenterológia, hízlaló tápszerek, mint nutridrink vagy peptisorb (ha tejre gyanakszik a doki). Később csontkor vizsgálat, endokrinológia, labor, mindezek után pedig megnyugvás, hogy ilyen alkat. Ez a mi törtenetünk.
2023. júl. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Normál súllyal született. 3190g

Most kezdett el menni, amúgy nagyon mozgékony egy percig meg nem áll, mindig jókedvű.

Azt mondta a doktornő hogy ő ilyen kis picike, én is és az apuka is viszonylag kicsi, vékony testalkat.

2023. júl. 31. 21:29
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt tanácsolom, hogy te se stresszelj ezen, és a gyerekedet se stresszeld vele. Ha az orvosa szerint egészséges, akkor te miért akarsz ott problémát látni, ahol nincs? Az én gyerekem sem egy kis husi baba, de tök formás. Mi mindketten viszonylag magasak és vékonyak vagyunk, ilyen a gyerek is. Az ex gyerekorvosa szerint sovány volt. Nem véletlen, hogy már csak ex. A ti orvosotok legalább nem szűk látókörű. Értékeld, és dőlj hátra. 2 160 cm 50-60 kg-os embernek (csak példa) aligha lesz egy 2 méter magas, NDK-s úszónó típusú lánya.
2023. júl. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Lányok 3280g-al született. 1éves státuszon 7.2kg-volt. 18hónaposon 8.3kg.

Most lesz 2 éves, a napokban érte el a 10kg-t.


Semmi probléma nincs ezzel. Nem lehet minden gyerek "nehéz" :)


Ha nincs okod aggodalomra, csak amiatt aggodsz amit a mérleg mutat, akkor felesleges :)

2023. júl. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%
A centit csak nem sikerült leírnod. Nem mindegy, hogy 65 centihez ennyi vagy 90 centihez.
2023. aug. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam jó étvágyú,formás kisfiú.de mindig legalul volt a súlygyarapodása.5éves és 16kg. Egésznap jön megy.leis adja amit megeszik :D
2023. aug. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
35%
Nem kell aggódni ha eszik,de nem nagyon hízik.Egyrészt lemozogja,másrészt a hossznövekedés elviszi a súlyt. Az én lányom is vékony,de magas,sőt még válogatós is.Vidám,egészséges kislány.Ha megnyugtat adhatsz neki drogériákban található étvágynövelőt,béres cseppet.Amíg egészséges,jól fejlödik ne aggódj a kilók miatt.
2023. aug. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!