Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a Lizandra...

Mi a véleményetek a Lizandra névről?

Figyelt kérdés
Személy szerint nagyon szeretem, de nem tudom hogy mások hogy viszonyulnak hozzá... Már kamaszkoromban kinéztem egy névadó könyvben, és nagyon megtetszett. Szerintetek? :)

2023. aug. 3. 19:20
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
0%

*Sőt , lehet olyan második keresztnevet is adni, ami mellett eltörpül az első keresztnév, így kimondva alig észrevehető; hogy az első keresztnév is ott van. Ezt nem azért írom, hogy ne legyen feltűnő az első keresztnév, és csak a második kapna hangsúlyt; hanem ezt még érdekesség-képpen; még mindig a #19. válaszoló felvetésére. :):)


Mondok is egy példát, pl van Gömöri András Máté; neki mindegyik neve szép egyébként; na, szóval, neki, ha kimondod a nevét, úgy kap hangsúlyt érdekes-módon, hogy mintha az első keresztneve nem is lenne ott; de szóval, ígyis király a neve; szerintem nagyon szép/klassz kis név. :):) Szóval neki a neve pl. mindenhogy menő. :):) Úgyis, ha figyelmünkbe kerül, hogy két vezetékneve van; meg úgy is, hogy ha úgy vennék, hogy pl csak egy. :):) Amúgy, asszem, őt Máténak szokták szólítani. De lehet, hogy csak azért; mert mindenkinek ez marad meg; de lehet, hogy alapból így szánták. Én pl ismerek olyat személyesen; aki a kezdet kezdete:) óta a második keresztnevét használja. Őneki lehet,hogy túl általánosnak találták volna a nevét a szülei, ha nem raknak közé mégvalamit;és akkor így jobban megkülönböztethető. :):) Alapból ilyen "Kovács Anna" kaliberű neve lett volna, úgy is jó lett volna; csak így pl még ritkábbá tudhatták tenni ezáltal; hogy beraktak oda közé mégvalamit; így pl ha találkozik egy hasonló nevűvel; elkerülhetnek egy sor félreértést. :):)


Pl egyszer volt olyan nekünk info-órán; hogy a tanár ilyen logikai játékot játszott velünk;úgy vezetett fel valami újfajta tananyagot; hogy pl ha az egyik osztályban két Nagy Dóra van; egyiknek sincs második keresztneve; akkor hogyan, miképpen különböztetjük/tethetjük meg őket. És akkor sokáig gondolkoztunk; végül valaki megszülte,hogy a naplósorszám lesz a megoldás. :):) Amúgy, asszem, tényleg volt valamelyik másik osztályban két pont ugyanolyan nevű csajszi. :):) Még meg is nevezte az osztályt a tanárúr, hogy melyikben van; hogy két XY-nevű. :):)

2023. aug. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
0%
*elgépeltem.2 keresztneve. -asszem. :):)
2023. aug. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!