Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok nekem írni kajaötlete...

Tudnátok nekem írni kajaötleteket 10 hónapos babának tízóraira, uzsira?

Figyelt kérdés
2023. aug. 7. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Házi túrókrém: túró, natúr joghurt, banán

Babacsinta, gyümölcs kekssze, házi gyümölcsös joghurt

2023. aug. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az enyémnek a párolt zöldség volt a kedvence (sőt még mindig nagy kedvenc). Sárgarépát vagy cukkinit csíkokra vágtam, kb. fél kilót egyszerre, kicsit megsóztam, rá 1 ek olaj, és egy tűzálló jénaiban lefedve beraktam 10-15 percre a mikróba. Rózsákra szedett karfiollal vagy brokkolival is működik, akár fagyasztott is lehet. Csak kicsit ajánlott sózni vagy egyáltalán nem, mert az ilyen kicsi gyerekek veséje visszatartja a nátriumot, plusz az ízérzékelésük is jobb, kevésbé igénylik a sót amúgy is.


A másik a bundás kenyér (amit nem bő olajban, hanem kiolajozott teflonserpenyőben sütöttem, és a tojáshoz is kevertem olajat (2 tojáshoz 1 ek olaj). Meg a fasírt, amit pedig sütőben sütöttem, szintén extra kevés sóval (magunknak megsóztam pluszban, mikor kész volt).

2023. aug. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az enyém imádja a kenyeret, általában margarinnal, kefírrel, sajtkrémmel, avokádókrémmel stb. kapja, de magában is megeszi 🙃

Nagyon szereti a gyümölcspüréket is (amit nem muszáj, azt nem szoktam turmixolni, csak villával töröm vagy üvegreszelőn reszelem), ezeket lehet dúsítani mindenfelével: joghurt, túró, gabonafélék, mint pl. gríz, zab stb.

A drogériákban lehet kapni babáknak való gabonatermékeket, azokkal egyszerű dolgozni, és garantáltan ellenőrzött minőség.

2023. aug. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!