Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 3 hónapos babám most kezdte...

A 3 hónapos babám most kezdte el bámulni a kezét, érinteni vele. De sajnos csak a balt használja. Valószínű, hogy balkezes lesz? Át lehet szoktatni valahogy a jobbra?

Figyelt kérdés

2023. aug. 8. 10:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem jelenti ezt.

Nem is kell átszoktatni ha később mégis balkezes lenne. De egy 3 hónapos most fedezi csak fel a testét és a világot, nem jelent semmi ilyet...

2023. aug. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de ez egy komoly kérdés?
2023. aug. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ennyi idős korában még nem lehet megállapítani, hogy milyen kezes. A lányom is a ballal kezdett el először nyúlkálni, aztán mégis jobbkezes lett.

Másrészt még ha balkezes is lesz: miért kéne átszoktatni? Azzal azt éred el, hogy a bal keze ügyetlen lesz, mert át lett szoktatva róla a jobbra, a jobb keze meg azért lesz ügyetlen, mert "gyárilag" nem az a domináns keze...

2023. aug. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt ilyenkor meg nem tudni. Másrészt ne szoktasd át véletlenül sem. Harmadrészt teljesen rendben van ha valaki balkezes, nem tudom mi ez a régimódi felfogás a balkezességről.
2023. aug. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez még most semmit sem jelent. Egyébként mi bajod a balkezesekkel? Miért kéne átszoktatni, ha mégis balkezes lenne? Nálunk kettő ember is van a családban (apám és bátyám), aki kényszerből át lett szoktatva, az egész életükre hatással volt - negatív irányban.

Ma már mindenki tudja, hogy káros az átszoktatás.


Én balkezes vagyok, és semmi hátrányom nem volt belőle. Anyám engem is próbált átszoktatni, de nem jött össze. Szerencsére akkor már nem volt szokás. Igazából a bátyámnál sem m, csak hallgattak egy hülye óvónőre. Így most tanárként olvashatatlan az írása. Nagyon jól jött neki... főleg a diákjainak.

2023. aug. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Manapság már nem szokás atszoktatni, mert káros hatással van a kézügyességre és az agyi fejlődésre is. Ha balkezes balkezes teljesen mindegy. Én is az vagyok, semmiben nem befolyásolt soha.
2023. aug. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez komoly kérdező? Ki mondta,hogy "át kell szoktatni"?Miért kéne... akkor téged is szoktassanak át a balra,ha jobb kezes vagy. :D Ugye milyen jól esne ám. Egyébként szerintem sokkal szebben írnak,sokkal különlegesebb a bal kéz,nálunk a testvérem az és sok barátnőm is.

A másik,amit írtak is,ő még nagyon pici. Ilyenkor ez nem mutatkozik meg illetve még most kezdi használni a kezét. Inkább akkor van gond,ha babaként később is csak az egyik oldalt használja,mert az viszont már aszimetria...

2023. aug. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg A király beszéde c. filmet, miket okozhat az erőszakos átszoktatás.
2023. aug. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért zavar az téged, ha esetleg balkezes lesz? A te életed ez miben befolyásolja hátrányosan te anyukák gyöngye?
2023. aug. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, baromira nem jó az átszoktatás. Engem átszoktattak és mai napig belezavarodok néha. Jobb kézzel nagyon idétlenül fogom a tollat, ceruzát, evőeszközt, mert nem állt rá máshogy a kezem. Rettentő csúnyán írok, néha még én sem tudom kiolvasni elsőre hogy mit. Az agyam automatikusan balra teszi a dolgokat és úgy nyúlok értük jobb kézzel és aztán összezavarodok hogy mi van. Nagyon megérte
2023. aug. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!