Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szénsavmentes ásványvizet...

Szénsavmentes ásványvizet adhatom 9 hónapos fiamnak forralás nélkül?

Figyelt kérdés
2010. okt. 15. 13:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Én nem adnám mert a legtöbb felnőtteknek való ásványvizben sok a nátrium..


vagy keress magatoknak is alacsony na tartalmú vizet szénsavmenteset vagy forralj időnként csapvizet

2010. okt. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szentkirályi menteset lehet, arra rá is van írva. Én is olyat adtam, és soha nem forraltam, csak a hűtőben tároltam.
2010. okt. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatsz, csak arra figyelj, h a címkén jelezzék h babák is fogyaszthatják. Én egy ilyet ismerek, az pedig a szentkirályi rózsaszín kupakos. Azt nyugisan adhatod neki forralás nélkül is. A Jana,a humana vagy a hipp babavíz pedig megfizethetelenül drága!!!
2010. okt. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem szeretm a Szentkirályit, mert 22 mg nátrium van benne. Még a noname Mizse ásványvízben is csak 15.

Janát veszünk, mert abban csak 6mg van. Valóban drága, de pl. a tescoban most volt akciós, 139 Ft. Ez csak 20 Ft-al drágább, mint a Szentkirályi.

2010. okt. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én kezdettől (7-8 hónapig csak szopiztak és kóstolgattak, de nem ittak még) SPAR Verde ásványvizet adok nekik. Most felcsigáztál a nátriummal és megnéztem, a Szentkirályiban 21 mg/l, a Verdeben meg 23,8 mg/l. Kicsivel több. De miért fontos ez?
2010. okt. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

én adok neki, általában szentkirályit.

ha elfogyott, sima tescósat is adok neki, abban tuti nem sok az ásványi anyag. 8 hónapos a fiam.

2010. okt. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Először én is betojtam a viszonylag magas nátrium szinttől, de megkérdeztem egy csecsemő belgyógyászt, és azt mondta, nyugodtan adhatom, a tápiban és a vízben együtt sem lesz olyan nagy mennyiség, hogy az káros legyen.
2010. okt. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A másfél literes Jana 139 forint? Hol veszed???
2010. okt. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Janából nem a sima kerül annyiba? (Nem a babás változat.) Mert az ilyen vizekre vigyázni kell, a legtöbb tartalmaz fluort is.
2010. okt. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

6 hónapos a kisfiam és adom neki az üveges vizet amit épp mi is veszünk.

Mit gondoltok a csapvízbe mi van????hormonoktól kezdve...és még sorolhatnánk...Akkor már az üveges inkább...

2010. okt. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!