Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell babavizet adni...

Meddig kell babavizet adni nekik, s mikortól lehet bármilyen más szénsavmentes ásványvizet?

Figyelt kérdés

Ezt azért kérdezem, mert még régebben olvastam, hogy jó, ha az ember váltogatja az ásványvizeket, mert akkor nem mindig csak uazokhoz az ásványi anyagokhoz jut. Én felváltva adom neki a szentkirályit és a janát. De mikortól adhatok neki bármi mást?

Köszönöm


2011. júl. 12. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte én csak janát vettem, meg vöslauert. Aztán felhomályosítottak, hogy lehet a szentkirályit is, és jóval olcsóbb, így vettem azt. Egy éves kora után tértem át a sima csapvízre - nálunk egész jó minőségű a csapvíz. Vannak olyan városok, ahol viszont ihatatlan (pl. szüleimnél fel kellett rakni egy méregdrága vízszűrőt), ha ott élnénk, továbbra is szentkirályiznék.
2011. júl. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

lehet óbudai gyémántot is babáknak adni.


a lényeg, hogy alacsony nátrium tartalmú legyen.

2011. júl. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha felforralod a csapvizet, adhatsz neki azt is. Nem tudom mennyi idős a babád, azaz meg tudja-e inni a palackos janat 24 órán belül, mert ugye, ha nem, akkor azt is fel kell forralni és akkor vettél egy drága vizet forralni.
2011. júl. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én a janából is csak eleinte vettem kicsit, hogy el is fogyjon 24 órán belül. Vöslauerre meg 48 óra van írva. Aztán kb. fél éves korától már nagy kiszerelésűt vettem, hűtőbe raktam, és 24 óra eltelte után sem forraltam fel. Nem lesz annak semmi baja a hűtőben. Megposhadni ennyi idő alatt nem tud, az ásványi anyagok meg nem fognak elszaporodni benne 0-5 fok között tárolva...
2011. júl. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
még évekig! ugyanis a sima ásványvízben nikkel van ami nem jó a babáknak, kisgyerekeknek! a babavízben nincs, illetve a csapvízben, azt 1 éves kor után lehet forralatlanul is adni
2011. júl. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

előző, bocs :D nem nikkel hanem nitrát, nitrit tartalmú!

jól félregépeltem :S

2011. júl. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor kibővítem az óbudaival :)
2011. júl. 12. 15:15
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja és a Vöslauerrel :)
2011. júl. 12. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!