Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után mikor kell először...

Szülés után mikor kell először pelenkát cserélni vagy szoptatni? 1-2 órán belül vagy először több idő múlva?

Figyelt kérdés
Győrben fogok szülni napok múlva, és eddig mindenki azzal riogat hogy nem túl segítőkészek a kórházban, én viszont kicsit aggódom hogy ezeket elmondja-e valaki hogy kel szoptatni, pelenkázni stb. Nyilván utána jártam videók, cikkek stb de azért izgulok hogy szülés után mi hogyan történik …

2023. aug. 11. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatni 1 óránbelül, pelenkát cserélni úgy 2-3 óránként. Kezdetben hasznos lehet a telítettség jelző csíkos pelus.
2023. aug. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Szülés után a babád fekete szekletet fog produkálni, ez változó, hogy mennyi idő után távozik, ha szoptatsz mustár színűre fog valtozni( tapszernél nem tudom) eleinte nagyon minimális pisi és szeklet távozik, úgyhogy én azt mondom 3-4 óránként ha rá nézel esetleg ha nyugtalan éjjel akkor cserélsz az tökéletes.

Nálam a babat rendbe tettek szülés után, du 5 kor született es valamikor hajnalban pelenkaztak át, amikor sokat sírt, kiderült, hogy nem akar neki könnyen kijönni a fekete szeklet! Egy tipp popsitorlovel simogasd neki a feneket es az segít, nekem is ott tanítottak.

Pelenkazni a legjobb ha a csonk szabad levegőn van tehát vissza turod a pelenkat, vagy gezlapot teszel oda es úgy zárod be, amúgy szerintem semmit ne használj rá hagyd higy magától száradjon le. Nekünk kb 5 nap volt.

A szoptatás nekem fekve jött be hogy magam melle tettem , a cicit a szájába adtam es mikor be kapta picit nyomtam hogy jöjjön egy kicsi tej így egyből rá kapott. Ha be aludt a szemenel simogatta. Ha keményedik a melled masszirozd illetve szülés után fog kb 2-3 nappal a tej belovelni addig csak elotej van, na akkor sürgősen szívd le, én konkrétan azt hittem hogy leszakad a mellem. A babat mindig váltott mellbol szoptasd így nem lesz gondod a tejcsatorna elzarodasaval vagy mell gyulladassal!

Boldog babavárást!!

2023. aug. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Illetve könnyű szülést, ne haragudj késő van!
2023. aug. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is Győrben fogok szülni, de én pont az ellenkezőjét hallottam, hogy segítőkészek, csak kevesen vannak. Nem lesz semmi gond, ne aggódj. Könnyű szülést!
2023. aug. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

16:39kor született császárral, 23:30kor állítottak fel zuhanyozni, 3 órával később, 02:30kor hozták, és mutatták a pelenkázást. Attól kezdve csak akkor pelenkázták ők, mikor vizit miatt elvitték.

Szoptatni már az őrzőben megkaptam, kb 1 órával a születése után. Akkor vitték el, mikor felállítottak zuhanyozni. A szoptatást senki nem mutatta meg a kórházban.

2023. aug. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a választ! 😊
2023. aug. 12. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!