Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Üdv! Ha babó már 3hetesen a...

Üdv! Ha babó már 3hetesen a hasáról határa fordul az teljesen oké?

Figyelt kérdés
A védőnő szerint igen, de egy ismerősöm szerint nem, mert ilyenkor túl feszesek az izmok. Valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

2023. aug. 13. 12:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
5%
Igen. Egyéni ütemben fejlődnek a gyerekek. Nem tudod egyik irànyba sem befolyàsolni. Aki valamit koràn kezd, az àltalàban valami mast meg pont kèsőn fog kezdeni.
2023. aug. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
18%
Nyugi ez még korántsem sem jelenti azt hogy feszes. Az én fiam is ilyen korán kezdte. 1 hetesen már úgy tartotta a fejét mint más 3 hónapos. 7 hónaposan felállt, 10 hónaposan elindult. Vannak ilyen babák. Azért a feszesselég másban is megnyilvánul.
2023. aug. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
Én azért nem örülnék neki. Megnézetném szakemberrel. Inkább nézzék meg feleslegesen, mint későn derüljön ki valami, ami most még könnyen kezelhető
2023. aug. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%

Ez meg nem rendes atfordulas, meg csak a feje huzza.


Viszont nalunk feszesseget jelentett, de 2 alkalom konduktornal es otthoni tornaztatas gyorsan megoldotta.

2023. aug. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk is destesség volt. Minél hamarabb érdemes megnézetni konduktorral/dévényessel/gyógytornásszal. Gondot tud okozni, ha feszes és nincs kezelve.
2023. aug. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ. Technikásan végtagokat is használva fordul, vagy feszíti hátra a fejét/hátát és hanyatt csapja magát kifeszítve? Hason fekve le tudja tenni a fejét mindkét oldalt?


Ha csapja magát és ne tudja letenni a fejét, az több mint gyanús.


A lányom renyhe izomzatú, és pár naposan otthon hátrafeszített fejjel fordult oldalra, majdnem hasra. Végül kiderült hogy ezek a mozgásai a rossz izomtónus miatti idegi kompenzáció miatt voltak. Ahogy elkezdték kezelni, négy hónapos koráig nem fordult oldalra, és késett a mozgásfejlődése végig :-(


Ha 2-3 hónaposan fordulna, azt mondanám hogy ne izgulj rajta, így futnék egy kört, hogy nézzen rá valaki.

2023. aug. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk is feszesség volt,konkrétan átbillent ahogy húzta,megmutattam szakembernek,pont csinálta előtte. Ő is azt mondta ez bizony nem jó,fejlődésneurológus volt. Szerintem se jelent jót,mindenki eltérő fejlődésű így van,de egy 3 hetes ettől még nem fog például felülni és társai...
2023. aug. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
96%
Ha valami nagyon erősen eltér az átlagtól, szerintem érdemes megnézetni olyannal, aki ért hozzá. Legfeljebb azt mondja, nincsen semmi gond, ő csak extra gyorsan fejlődik. De ha mègis gáz van, akkor egyből neki lehet állni kezelni, ami így sokkal gyorsabb, problémamentesebb lesz.
2023. aug. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem teljesen. Ritka esetben normális, de többségében áll valami rendellenesség a háttérben és igen, gyakran feszesség. De azért az se a világ vége, de foglalkozni kell vele. Ennek eldöntésében se a barátnőd, se a védőnő nem kompetens.
2023. aug. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%
Nem akarlak megijeszteni, de ugyanez volt nálunk is. Én nem hallottam addig az izomtónus zavarról. Azt hittem, milyen ügyes. Az orvos vette észre, hogy gáz van, hol nagyon feszes-másutt túl laza. Rengeteget jártunk Dévényre, konduktorhoz, neurológiára, később TSMT-re. Még így is kimaradt a kúszás, nem tudták beindítani. 16 hónaposan kezdett mászni, addig nem tudott közlekedni, de ez extrém eset. 8 éves, mára rendben van a mozgása, értelmes, úgy néz ki, nincs dislexia, disgráfia, jó matekos. Egy gondunk van, ami erre vezethető vissza. Elég beszédhibás, nem megy az R, S/SZ és C/CS nem tiszta. Évek óta logópédiázunk, most kezdünk majd egy olyan terápiát, ami visszamaradott csecsemőkori reflexeket hivatott kiiktatni, mert esélyes, hogy azzal van összefüggésben. Mondom, a miénk extrém eset, ált pár alkalom dévény megoldja a problémát. Viszont nálunk is forgással vagy inkább átbillenéssel kezdődött hasról hátra mindig ugyanarra az oldalra.
2023. aug. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!