Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor érdemes kilyukasztani a...

Mikor érdemes kilyukasztani a pici fülét? Lehet már a kórházban is? Vett fülbevalóval csinálják?

Figyelt kérdés
2010. okt. 15. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Megszabad kérdeznem hogy miért jó kilyukasztani a gyerek fülét? Ha ő szeretné akkor nagyorába úgy is megfogja csinálni(Most nem kötekedni akarok csak érdekel)
2010. okt. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Nagykorában
2010. okt. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ellentétes válaszokat fogsz kapni.Én májusban szültem,és a Klinikán hazamenetel előtt lyukasztották neki ki.Nem bántam meg,szinte végig aludta,nem sirt nem fájt neki.Ilyenkor még jobb szerintem ,soha nem piszkálta,nem gyulladt be.Mi megvettük a fülbevalót,és 1 órával előtte kellett odaadni a csecsemős nővérnek,aki megcsinálta,beáztatta alkoholba.
2010. okt. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Minél elöbb annál jobb,mert kicsiként sokkal jobban viseli.Nekem 1 hetes volt a lányom mikor kilyukasztották a fülét és meg sem érezte.
2010. okt. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi addig odaztuk hogy mostmar ugy dontotunk hogy majd ki lesz lyukasztva ha keri.pedig gyonyoru fulbevalot kapott keresztelore..ugy sajnalom..
2010. okt. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom is a kórházban kapta meg a fülbevalóját. Ott legalább tudja az ember, hogy steril körülmények között, szakember csinálja (gyerekorvos csinálta nekünk, tűvel). Ott még pici a baba, nem kapja el a fejét, nem üvölt, nem piszkálja.

Nekünk sem volt panaszunk, 2 éves a lányom, de nem gyulladt be, nem esett ki, nem rángatta sosem. Mondja is, hogy neki van fülbevalója (megfogja), ránéz az enyémre és mondja, hogy anyának is van. :)

Aranyat vittünk a kórházba, utolsó nap kb. egy órát áztatták, aztán rakták csak a kicsi fülébe. Azóta is az van neki.

2010. okt. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3 naposan a kórházból hazaindulás előtt lyukasztották ki neki!Igen te viszel fülbevalót,és ők alkohollal fertőtlenítik,és utána beleteszik!Nekem addig sírt amíg csinálták,mire kihozták öltözni,már nem is sírt!2 perc volt!

Most lesz 11 hós cseréljük majd neki kis karikára kövekkel,de lehetett volna egyből olyat!Mi ezt a hagyományos babafülit vettünk elsőre!

Én 2 hétig körömvirággal kenegettem a fülbevalót minden szopi alatt,és úgy forgattam,hogy belülre is jusson!

Nem is gyulladt be neki! :)Jó babázást,és könnyű szülést!

2010. okt. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az első válaszólónak is köszi, de én kilyukasztatom,(mert egy kislánynak igenis legyen) és ha Ő majd úgy dönt, hogy nem tetszik (amit kétlek)akkor kiveszi.
2010. okt. 17. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!