Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés utáni hotel van Magyaro...

Szülés utáni hotel van Magyarországon?

Figyelt kérdés
Van nálunk olyan lehetőség, hogy a szülés után az anyukák a gyermekágyas időszakban el tudjanak menni egy ilyen hotelszerű helyre ahol van csecsemős, nővér, szoptatási tanácsadó, főznek a friss anyukára, segítenek neki az altatásban, a mellre rakásban és a pihenésben? Csak mert szerintem ez tök jó lehetőség lenne, akár 1-2 hétre is, de lehet már van is ilyen Magyarországon csak én nem tudok róla. Kinek mi a véleménye? Szívesen mentél volna ilyen helyre szülés után?
2023. aug. 15. 13:58
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
81%
Norvegiaban van ilyesmi,csak nem 1-2 hetre. A hozzatartozoknak van egy hotel resz a csecsemos resz alatt.Miutan megszuletett a baba le lehet oda koltozni,amig a korhazi ellatas szukseges.Igy egyutt lehet a csalad.
2023. aug. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
84%
Nem mentem volna, haza akartam menni, amint csak lehet. Akinek meg van arra pénze, hogy hetekig (mert ugye a gyermekágy hivatalosan 6hét, de legyen csak 1-2 amit igénybevesz) hotelben megszállva pihenni, annak van pénze takarítóra, házvezetőre, gyermekágyas segítőre (sok dúla is vállal ilyet, hogy igény szerint kimegy és segít), szoptatási tanácsadót hívni stb aki kimegy a házához és ott segít. Magyarországon is van lehetőség ilyen fajta otthoni segítséget kérni.
2023. aug. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha magánklinikán szülsz ott lehet extra benntöltött napokat kérni... Mondjuk azt nem tudom, hogy heteket is lehet-e, de ha nincs teltház szerintem bármit megengednek, amiért fizetsz.
2023. aug. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

11#-es. Ráadásul érthetetlen miért is kéne mindent is egyedül,holott régebben se egyedül csinálták végig az anyák. Anyukám mikor szült,mamám,dédimamám és nagyon sok női rokon körülötte segített,vitték a főtt ételeket,megcsináltak mindent. Neki pihennie kellett a gyerekágy alatt. Ettől még nem rosszabb anya. Ehhez képest manapság,nálunk még én szolgáltam ki a vendégeket. Erre aztán büszke nem leszek,inkább siralmas.:D

Nekem a Holland rendszer tetszik ebből a szempontból.

2023. aug. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
97%

24 ezzel egyet értek.

Facebook anyukás fórumon is elhűlve olvastam, hogy sokan arra büszkék, hogy császár után! hazaérve egyből főztek-mostak nagytakarítottak. Aki meg "pihen" az lusta tehén.

Na de én a "lusta tehén" legalább szépen szövődmény mentesen gyógyultam és "jódolgomban" még gyógytornáztam is. Mert az egészség fontos, a szülés utáni pihenés kell ahhoz, hogy 5-10- 20 év múlva ne érezd a szövődményeket.

Tudomásul kéne venni, hogy az aki törődik az egészségével minden csak nem lusta. Fogat is mosunk, egészségesen is táplálkozunk. Sokan azt mondják gyerek mellett ezekre sem jut idő... hát mintha érdem lenne. Az a dicső anya aki full elhanyagolva magát, csak a gyereket markolja egész nap. Nem hiszem, hogy ez oké.

2023. aug. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Én alig vártam hogy itthon legyek. Persze a segítség kinek nem jön jól. Én inkább úgy tudnám elképzelni, hogy egy bentlakos csecsemő gondozót fogadok magam mellé, aki akkor is segit ha apuk dolgozik. Mint Kardashianeknal😀


Egyébként nalunk a kórházban ahol szültem, 5 napot vagy bent a kórházban, addig haza sem jöhetsz amíg a baba nem tud szopizni, és 3 óranket jönnek a nővérek, akár este is, hogy segítsenek a szopizasban neked és a babának.

2023. aug. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Én totál bírnám, de egyrész itthon szerintem nincs (rá igény se), ha lenne is, akkor piszok drága. Itthoni alternatíva, hogy az anyád/anyósod hozzátok költözik, és mindent jobban fog tudni, cserébe talán könnyít a dolgokon.
2023. aug. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!