Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az 5 hónapos babám szinte tud...

Az 5 hónapos babám szinte tud mászni. igaz csak kezdetleges de már halad előre. Húzza a lábait szépen emeli a fenekét és elmegy a cumiért. Van aki szerint ez korai, és még nem szabadna. Kérdésem hogy miért?

Figyelt kérdés

3 hónaposan át fordult hátról hasra, és vissza. Támasztva ül, áll a lábán és rugózik. Alig töltötte be az 5 hónapot.

Milyem problémára gondolhatott a kedves ismerősöm,aki szerint ezt még nem szabadna? Milyen problémát jelenthet ha korán kezdi ezeket a baba? Hozzá teszem, nem egy pici baba, hanem 4300grammal született. Jelenleg 8kg.


2023. aug. 15. 19:54
1 2
 1/13 Flagstaff ***** válasza:
86%
Miért nem kérdezed meg tőle?
2023. aug. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Távol lakik, nincs facebookja. Telefonon ezért meg ciki lenne felhivni szerintem
2023. aug. 15. 19:58
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Támasztva ültetni tilos. Nyugodtan kérdezd meg a gyerekorvost/védőnőt.

Nagyon káros a gerincre. Csak akkor szabad ültetni,ha már teljesen önállóan magától kiül mászásból.

2023. aug. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Az orvos nekünk azt mondta,hogy ha valamit egyedül csinál a baba,az nem baj,mégha korán is kezdi,de erőltetni nem szabad.

Nekem is a fiam 5 hónapos volt mikor elkezdett maszni,és én is korainak éreztem a doktornő megnyugtatott,hogy nem gond ha magától csinálja.

De pl támasztani nem szabad,mert azt nem magától csinálja,nem magától ül fel ...az egyik ismerősöm kitamasztotta négy honaposan a kislányát és azzal villogott hogy már tud ülni a kislány.. most gerinc problémái vannak.

2023. aug. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert ahogy a kései mozgás, úgy a túl koránál is van esély idegrendszeri érett lényegre, a családban nálunk megkésett volt, az unokaöcsém pedig korán csinált mindent és mindkettőnek volt értetlenség.
2023. aug. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha nem csinálja kellő ideig az adott mozgásformát, akkor az idegi pályák nem úgy formálódnak.

Másik: a túl korai mozgásfejlődés hátterében sokszor feszesség áll.

Támasztva ültetni tilos. Állítani, rugóztatni szintén.

2023. aug. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam 5.5 hónaposan felült. Kúszott is 5 hónaposan. A védőnő szerint nem túl korai, csak ügyes. Magától csinálta meg. Bennem fel sem merült, hogy ilyen hamar ülni fog.

Mi voltunk dévény tornán 4 hónaposan, mert volt egy kis feszessége a karjában, de a sok szőnyegen töltött idő miatt 1 hét alatt javult, a gyógytornász okafogyottnak tartotta a további dévény tornát.

2023. aug. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Pl.a gerincének baromira nem tesz jót.Se az ülés ,se az állás.Majd ha magától tudja ezeket ,csak akkor csinálhatja.
2023. aug. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
21%
Nálunk ugyanez volt kb. 6 hónaposan felallr, lepegeret, 10 hónaposan csizmában és overalban járkált az udvaron. Azóta 4 éves lesz, 2 évesen tisztán, folyekonyan beszélt, most is fény évekre vannak a keszsefei a csoporttarsaitol.
2023. aug. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%
Miből gondolják itt többen is, hogy a kérdező ülteti a babát, meg ő rakja álló helyzetbe? Mert nekem úgy jön le, hogy egyedül csinálja ezeket. Akkor meg hadd csinálja. Az én fiam is tudott mászni 6 hónaposan, stabilan ült és fel is állt kapaszkodva. Semmi baja, már 7 éves. Viszont ha tényleg te ülteted/állítod fel, akkor igazuk van, úgy tilos.
2023. aug. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!