Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fontos a sterilizáló beszerzés...

Fontos a sterilizáló beszerzése? Sterilizáláshoz bevált praktikák?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el a babához szükséges kellékeket vásárolgatni, és a sterilizáló készülékkel kapcsolatban merült fel bennem, hogy az tényleg szükséges, fontos megvenni? Nem elegendő csak forralni edényben az eszközöket? De köszönöm, ha bevált tippeket leírtok! :)
2023. aug. 16. 15:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs, nem is hiányzott.


11 hónapos kisfiú anyukája

2023. aug. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Abszolút nem fontos, én mindig forraltam vizet, mindet el akarnak majd adni ha szülő leszel, vigyázni kell.
2023. aug. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
34%

De, a sterilizálót ki tudod váltani edényben forralással.

Ráadásul ha szoptatni fogsz, olyan ritkán lesz rá szükség, hogy kb. pénzkidobás, hisz csak akkor kell, ha a mellszívót sterilizálod, illetve ha cumisüvegből is adsz neki lefejt tejet - de ugye kaphatja másból is.

Tápszeres babánál indokoltabb beszerezni.

Ikreknél meg szerintem alap, ha tápszeresek.

De ez is olyan dolog, amit menet közben is meg tudsz vásárolni, ha macerásnak tűnik a forralgatás.

2023. aug. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Kiforralod vagy mikroba is lehet
2023. aug. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
Lábos, víz ecet, oszt csókolom
2023. aug. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%
Nekem nagyon hamar tápszeres lett a babám, illetve cumit is kapott, és anyatejet is fejtem, így nagy segítség volt a sterilizáló. Csak elöblítem a cumisüveget, cumikat és a mellszívót, berakom a sterilizálóba egy gombnyomás és teszi a dolgát. Rágókák, kisebb játékok is sterilizálhatóak benne. Nem szereztem be egyébként csak a baba születése után kb. 2 héttel, mert szükségesnek éreztem, szerintem ne vedd meg előre, rá ér majd akkor, ha úgy érzed. Simán lehet, hogy nem is használtok majd se cumit, se cumisüveget.
2023. aug. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
3. gyerekemet nevelem sterilizáló nélkül. Az első kettő egész jól felnőtt, valószínű a harmadiknak is sikerülni fog. Anyatejes volt mindegyik, így a jatszócumin kívül soha semmit nem sterilizaltam. Azt pedig a saját tartójában a mikróban szoktam.
2023. aug. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a sterilizáló alapesetben tök felesleges, én mikró- és lábaspárti vagyok, de el tudom képzelni, hogy van, akinek hasznos (pl. a 6-os is írta, hogy neki nagy segítség). Meg el tudom képzelni, hogy valakinek, aki sokat utazik vagy megy olyan helyre, ahol az előbbiek nem állnak rendelkezésre, ott is tök jó lehet.

Szerintem előre ne vedd meg. Megszületik, meglátod, hogy anyatejes lesz-e (és ha igen, akkor csak te eteted-e), tápszeres, vagy vegyes, mennyi egyéb dolgot akarsz sterilizálni, stb., és kitapasztalod, kell-e. Ha kell, akkor bármikor meg tudod rendelni/be tudsz menni érte egy boltba. Ami biztos, hogy nem létszükséglet, ezért nem kell otthon sorakoznia, mire hazamentek.

2023. aug. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%

A sterilizálásról annyit, hogy kaptam egy mikrósat, kb 1 héttel szülés után, addig csak elmostam a dolgokat forró vízzel.

Miután megkaptuk, a férjem hozta el, és azt mondta, 3 percre kell betenni a cuccokat vele.

Így használtam hónapokig, mire az ismerőstől aki adta, megtudtuk, hogy azt 5 percre kell betenni.

Tehát a férjem rosszul emlékezett, és nem is ért semmit az egész.🤣

Ehhez képest semmi, de semmi baja nem lett soha a gyereknek...

A másodikkal most szerintem már nem is fogok használni.

2023. aug. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a mikrós sterilizáló van, én azt mondjuk hasznosnak tartom, mert nálunk cumikhoz is kellett, meg később is bármi volt, csak beledobtam. De nem létszükséglet, szóval ha csak hirtelen kell valami, forró víz elég. Ha mégis szükség lenne rá, majd rendelsz utólag. Nem hiánycikk azért.
2023. aug. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!