Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi baja lesz az újszülöttnek,...

Mi baja lesz az újszülöttnek, ha nem sterilizálom a cumisüvegeket minden etetéshez? Mosogatni nem elég? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert a kórházban is egész napra kiadták az előre bekevert tápszert + üveget és mikróban forraltam vizet elmosogatni evések után, sterilizálva már ott sem voltak, csak forróvízben elmosva.

Csinálta más is így? A gyerekorvos szerint nem kell sterilizálni, jó így a napi egyszeri átfőzéssel.

2 hetes, én nem látok ebből problémát eddig, de tapasztalat érdekelne azért.



2015. szept. 14. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:
A mi orvosunk is azt mondja, és a kórházban a csecsemősök is azt mondták,hogy nem kell mindent minden alkalommal sterilizálni,sőt nem s jó. Modjuk én nem is hallottam még sehol,hog minden etetés után sterilizálni kellene...
2015. szept. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kell minden etetés után sterilizálni.

Jó ahogy csinálod. Az elsőnél én is naponta sterilizáltam, a másodiknál, már csak sterilizáló folyadékot vettem, azt bekevertem és mikor babamosogatószerrel átmostam az üveget, cumit, ebben leöblítettem majd sima hideg vízzel, aztán amikor eszembe jutott betettem a sterilizáló gépbe is. Most egy éves semmi baja nincs, pedig 1 hetes kora óta tápszeres.

2015. szept. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
Naponta egyszer elég általában. Ha gyanús pöttyök vagy foltok jelennek meg az arcán, vagy hasfájósabb lesz és megváltozik a széklete, akkor többször kell, vagy alaposabban.
2015. szept. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
Én egyik gyerekemnél sem sterilizáltam minden etetésnél a cumisüveget. Napi 1-szer, de azt is csak kb 3-4 hónapos koráig, utána csak elmosogattam.
2015. szept. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

Vásárláskor sterilizáltam, és ennyi.

A tápszer sem steril, a levegő, amit beszív, az sem, a víz, amiben fürdik, sorolhatnám... miért is kellene sterilnek lennie az üvegnek?

18 éves múlt, pont most váltottunk háziorvost, és a gyerekorvos nézte búcsúzáskor, 18 év alatt 13 alkalommal volt beteg (ebben benne van az ovis ételmérgezés, bárányhimlő is...).

2015. szept. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz :) Kifőztem a cumisüveget, amikor megvettem, először kéthetente, majd havonta főztem újra ki. Egy egészséges immunrendszer úgy alakul ki, ha szokja a környezetében lévő,minden napi kórokozókat. A játékait sem mosom minden egyes leesés után.

Egészségügyi dolgozó

2015. szept. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is csak akkor sterilizáltam mikor hazahoztuk a kórházból, aztán pár naponta, sajnos manapság mindenhol baci van, szóval teljesen feleslege többször.
2015. szept. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!