Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Télből a nyárba nyaralás pici...

Télből a nyárba nyaralás pici babával? Milyen desztinációkat javasoltok? Érdemes a hosszú utat megszakítani, vagy próbáljuk egyben lenyomni az egészet?

Figyelt kérdés

Nehezen bírjuk a hideget, szürkeséget, 2-3 hétre szeretnénk majd menni valahová a télen a babával is (most 5 hónapos, január-március környékén megyünk majd).


Nyitottak vagyunk mindenre, de ez inkább ilyen homokban fetrengős, evés-ivós nyaralás lenne, nem aktív, programos.

Örömmel venném, ha megosztanátok a tapasztalataitokat, merre voltatok, mennétek-e újra babával, mennyire volt élvezhető stb.


2023. aug. 17. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
19%

Tenerife

Ciprus

Horvátország

2023. aug. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Addigra már nem pici baba lesz, hanem majdnem 1 éves! Azért nem mindegy, főleg a mozgását tekintve; egy akkora gyereknek már elég nagy mozgásigénye van, egy "pici babát" leteszel bárhol a földre (kis túlzással). Szóval ezt vegyétek figyelembe a tervezésnél.
2023. aug. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

30 fokos hőmérsékletnek örülnénk azért. :D


Nekem szerintem amíg nem óvodás, pici baba marad... :)

De pont amiatt is, hogy már nem csak babakocsiban, hordozóban alvós lesz, nem szeretnénk komoly, kötött programokat, csak tengerpartozást.

2023. aug. 17. 12:26
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Jó, most a te szeretetmegnyilvánulásod nem annyira releváns, bocsi, mint az, hogy a kérdést úgy tedd fel, hogy ne legyen félreérthető. :D Pici baba az 2-3, max 6 hónapos. És nem mindenki olvassa el a leírást.
2023. aug. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Egyévessel lehet menni repülővel kb bárhova.
2023. aug. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, a repülőn nem nagyon van életkori megkötés... :D


Tapasztalatokra lennék kíváncsi elsősorban, hogy ki merre volt babával.

2023. aug. 17. 12:51
 7/10 anonim ***** válasza:

Másfél éves volt a kisfiam amikor Mallorcan voltunk. Minden téren idealis volt Mallorca. Homokos part,sekely viz. A tenger meleg volt,nem voltak nagy hullámok sem. A kisfiam a homokban ülve játszott,néha csapkodták a kicsi hullámok,nagyon élvezte. A repulessel sem volt gond. Fel es leszallasnal etetni vagy itatni kell es akkor nem fog fajni a fule se.

Horvátországban is voltunk vele,az autos utat is jol birta. A viz ott is meleg volt es bar a part nem homokos volt hanem aprokavicsos de ez abazolut nem zavarta.

Iden Tenerifere megyunk telen de mar ő lassan 4 éves és többször repült igy remélem ez az 5 órás repülés is sima menet lesz. Egyébként ha ezt be mernétek vállalni ti is,Tenerife szerintem szinten tökéletes ilyen picikkel 😊

2023. aug. 18. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Babával sehol. 1 éves kisgyerekkel Görögországban repülővel. Jól bírta, élvezte, le-és felszállásnál kell a füldugulásra figyelni.
2023. aug. 18. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amit a többiek írtak, egyik sem "télből a nyárba" utazás a szigorúan vett értelemben.

Nem tudom, milyen habitusú a baba, mennyire nyugis, de pl. a Maldív-szigetek szerintem nagyon jó lehet kicsi gyerekkel, a partnál sekély a víz, és általában nincs nagy hullámzás (ugye hullámtörők vannak a legtöbb sziget körül). Ahol mi nászúton voltunk, oda nagyon szívesen mennék babával is, de kérdés, hogy az utat hogy bírná, a kétszer 4-6 óra kb. lehet sok lenne neki.

Esetleg meg lehetne szakítani egy pár nappal Dubaiban, általában ott kell úgyis átszállni.

A Kanári-szigetek sem rossz, de ott azért inkább tavasz van, nem az a gatyarohasztó hőség, és lehet a víz sem elég meleg neki, de ez is babafüggő.

Egyiptomban nem voltam még, esetleg nekem még az merült fel, ha úgyis csak partoznátok, akkor a szálloda és környéke ott elég is lehetne, főleg AI ellátással, addigra már a baba is szinte mindent ehet.

2023. aug. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, ezek nekünk inkább nyári utazásokra jók, mert pl. hiába nem kell télikabát Görögországban, azért nem feküdnék ki januárban a partra napozni... :D


Nagyon nyugis a lányunk, kb. az a típus, akinek kerek a világ, ha tele a hasa. Idén voltunk vele autóval és repülővel is nyaralni, nem volt sehol gond. Viszont a legnagyobb táv Valencia volt, hosszabb úton még nem voltunk vele...


Én is arra gondoltam, hogy pár napra "kiszállnánk" az átszállásnál, majd onnan folytatnánk az utat, tehát nem úgy mennénk, hogy Budapest-Maldív-szigetek, hanem Budapest-Dubai-Maldív.


Egyiptomon, azon belül Sharm el-Sheikhen gondolkoztunk, de én évekkel ezelőtt már voltam, és nagyon nem éreztem jól magam (bár igaz, hogy elkövettük azt a hibát, hogy "csak" 3 csillagos szállodát foglaltunk, és az nem annyira az európai standerdnek felelt meg).

2023. aug. 18. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!