Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8,5 hós babádnak mit adsz az...

8,5 hós babádnak mit adsz az alábbiakon kívül?

Figyelt kérdés

HA-s tápszert eszik reggel és este a kisfiam. Üveges gyümölcsöt kap tízóraira, ebédre főzelékeket adok neki, uzsonnára Sinlacot, vagy HA-s rizs pépet.


Itt olvastam már túrót, joghurtot, de én eddig még nem adtam ilyeneket. Te adsz? És miket még? Babakekszet?

A védőnő ránk sem néz, nincs kivel megbeszélnem, adjatok légyszi pár tanácsot, és legfeljebb megbeszélem a gyerekorvossal.


2010. okt. 15. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Én már adtam neki 8 hónapos korától túrót, tejfölt, tésztákat, főzelékeket (úgy, ahogy mi esszük). Sok mindent evett már akkor.
2010. okt. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van pl. spagettis bébiétel, azt adtam már neki. Néhány gluténes kaját kapott már.
2010. okt. 15. 21:37
 3/9 anonim ***** válasza:

Én adok még neki natúr joghurtot gyümölccsel (ezt én teszem bele). Gyümiből amúgy sem az üvegest eszi, sajna főzelékből igen, mert nem szerette, amit én főztem.

Babakekszet is kap, azt vagy a gyümibe reszelem, vagy csak úgy a kezébe adom. Kap még kenyérhajat, kiflicsücsköt.

Túrót is lehet neki adni, azt még nem próbáltam.

Én adok neki már 1-2 "tiltott" dolgot is, pl pogácsa (pár falat), a rakott kelből húst, káposztát (ebből is csak pár falatot). Ezekből csak akkor kap, ha mi esszük és nagyon ott sündörög, akkor kézből adom neki.

Eszik még vajas kenyeret is, de nagyon vékonyan vajjal.

Nekem azt modta a védőnő, hogy lassan a habart ételekből is kaphat (már amit magunknak főzök).

Miért esztek Ha-t? Mert muszáj, vagy csak mert ezt adja a doki?

Szintén 8,5 hós kiscsaj mamija

2010. okt. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Reggel, este: Tápszert

Tízóraira: gyümölcsök + háztartási keksz(nem mindig)

joghurt (natúr+gyümölcsöt keverek bele

krémtúrót

túrórúdi ->ritka

Ebéd: husis főzelék üvegesek amiket lehet kapni 8 hós-ig

gulyás,husi levesekből krumpli,répák,petrezselyem, zeller,husi (csirke, pulyka, néha disznó)


Vacsi: Tejpépek milupások

Tejberizs,természetesen tápszerrel

Dokim ma mondta, hogy 1 év alatt tilos a dara!!!


Délutánonként már néha "kunyerál" kenyérdarabokat kis sonkával, párizsival ,sütinkből!


Amúgy babakekszet kap!


Azt mondta a doktor úr, hogy 4-7 hónap között kell elkezdeni bevezetni a glutént...óvatosan, babakeksszel meg vannak olyan bébiételek amik már tartalmaznak glutént!


Amúgy van már 7 fogunk, azért kap már olyan ételeket is amiket rágni kell!

2010. okt. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

off:


en sem tudom kivel megbeszeli a dolgokat, igy alig adok a lanyomnak par dolgot.

eddig kapott: alma,banan,korte,barack,repa,krumpli,feherrepa,sutotok,edesburgonya,csirkemell,babarizs

egyszer mar evett sima rizst es lisztet.

en is szivesen vennek tippeket.

szivesen megeszik barmit aminek nem intenziv az ize.

En is koszonom a valaszokat :)

2010. okt. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

HA-sat a doki írja, igazán nincs különösebb oka, senki sem allergiás a családban. Én imádom a mai napig a tejet, kakaót, nap nem telhet el nélküle, szóval semmilyen allergiám, érzékenységem nincs.

A darát furcsálom, hogy nem lehet adni, az is búza, mint a liszt és a HIPP jó éjt papiban is dara van, azt én már egy párszor vettem neki, ha ritkán adom, akkor szereti, szívesen megeszi.

2010. okt. 15. 21:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Reggel este tapszer

Delben fozelek csirkehusival vagy csak magara. Evett mar marha hust is (nagyon szereti a bolognai spagettit marhahusbol), halat is kapott zoldsegekkel es adtam mar neki disznohust is (brassoi apropecsenyebol szedtem ki neki egy darabkat es felapritottam a parolt zoldsegek melle es egy kis level osszeturmixoltam), adtam mar neki sajtos sonkas tesztat natur joghurtal (itt kaptam valakitol az otletet). Neha eszik hipp-es kajat is ha nincs eppen idom fozni vagy nem vagyunk itthon. Tonhal konzervet is szoktam neki kesziteni egy kis paradicsommal es tesztaval.

Uzsonara kap, joghurtot gyumolcsel, gyumolcsot baba muzlivel keverve, gyumolcsot zab korpaval keverve, nagyon szereti a hipp-es vanilias kakaos deszertet (7 hos kortol), gyumolcsot babakekszel, vagy a babakekszet beaztatom neki egy kis tapszerbe.

Vacsorara kiflit vajjal, barna kenyeret vajjal, en adtam neki sonkat (nagyon aprora vagva a vajjba keverve es ra a kenyerre), sajtot is szoktam neki adni, de adok neki tejbe rizst (tapszerbol!!) es teszek a tetejere egy kis gyumolcsot pepesitve, nagy kedvenc a tejberizs banannal a tetejen (szerintem szornyu de a fiam imadja :) ), ha maradt meg parolt zoldseg ebedrol akkor azt is oda szoktam neki adni rizzsel vacsorara vagy fozok egy kis tesztat osszekeverem a zoldsegekkel ra egy kis sajtot es be a mikroba (de van, hogy ebedre is ilyet adok). Lefekveskor megiszik kb. 220ml tapszert.

Tizorai azert nincs mert nagyon keson ebred. 8:30-9:00 kozott es ekkor iszik 250ml tapszert.

8,5 honapos

2010. okt. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A fiam még szopik.Mellette.Reggelire tejpép,vagy gríz gyümivel,ebédre rendes kaja....csirkehusos rizses répás püré,vagy más fözi,szopik és alvás.Du.gyümölcsös keksz,vagy pép,6 kor szopik egy kicsit és alszik 20 percet vacsira ismét rendes étel fürde´s,szopik és alszik.

A fiam már eszik gyümölcsöt,zöldségek,húsok,risz,gríz,paradicsompüré,spenót,.Amit lehet eszik mindent pürézve...

2010. okt. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kb. 8 hónapos volt a kislányom, amikor elkezdtem úgy igazán kibővíteni az előtte használt élelmiszereket. Addigra joghurtot, gabonapépet, főtt tojássárgáját, rizst, lisztet is kapott már. Általában én főzök neki. 8 hónapos korától kapott túrót, reszelt sajtot, durumtésztát, halat, borsót, zöldbabot, karfiolt, kelbimbót, tejfölt (ez kicsit korábban vezettem be, de már mindegy). Most már egy főzelék nagyjából úgy készül, mint magunknak, csak kevesebb fűszerrel. Babakekszet nem adok neki, inkább kiflivéget, tejpépet se, mindkettőt túl cukrosnak találom. Most 10 hónapos, és próbálkozunk a vajas kenyérrel, minőségi felvágottakkal.

Az intereneten rengeteg táblázatot találsz, hogy mikortól mit ehet egy baba, van közöttük eltérés, de főbb vonalakban megegyeznek.

2010. okt. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!