Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres baba nem kakil?

Tápszeres baba nem kakil?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

8 hetes 100% tápszeres babám megint több mint két napja nem kakil.

Előtte több mint 3 napig nem volt semmi, akkor adtam neki Mecsek baby teát, meg később meghőmérőztem.

Akkor sikerült, egy jó adagot kakilnia, ami nem volt kemény, hanem krémes állagú.

Milumil syneo biotikot eszik.

Kórházból hazajövet óta, ritkán, általában másfél naponta volt széklet.

Ennyi idő után már eléggé szokott tekeregni, szerintem kellene már neki, de valamiért nem sikerül.

Tegnap már elkezdte a kakis nyőgéseket, de a pelusban nem volt semmi.

A védőnő, meg a gyerekorvos is azt hajtogatja, hogy amíg nem fáj a pocakja, addig ne vàltsuk tápszert.

Eddig adtam neki a bio gaia cseppet, meg infacolt is, de a védőnő azt mondta hagyjuk el, nézzük milyen lesz ezután.

A teát azért nem adtam neki most, mert nagyon nagyokat pukizott, és fájt a hasa akkor.


Szerintetek erőltessem a tápszer váltást? Ha igen, milyenre?



Vizet szoktam adni neki, vagyis próbálok, de nem igen issza, volt hogy vissza is bukta.



2023. aug. 27. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

Mondd el az orvosnak, hogy most már fáj a hasa, váltsatok.

A székrekedését pedig kezelni kell, mert baj lehet belőle.

2023. aug. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
5%
Lányomnak 6 napig nem volt széklete pár hetesen. Mindenki azt mondta ez teljesen oké és nem kell semmit csinálni tápszeres babánál. És nem is volt ilyen kényszerem, hogy feldugjak neki valamit, semmi baja nem lett, 7. nap lett széklet, ennyi.
2023. aug. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Segíthet a tápszerváltás, de nem 100% azért. Mi 4-et is kipróbáltunk, de mindnél székrekedése volt a kisfiamnak. Pukizás az viszont ment neki. Ha nem pukizott volna szélcsövet ajánlott volna a doki, de mivel puki az ment neki, így laxaclean klizma maradt. 3-4 naponta használni kellett nála. Nekünk a hozzátáplálás oldotta meg végül. Sajnos több hónapig csak laxaclean klizmával ment neki.
2023. aug. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi meg fog oldódni a probléma magától. Éretlen az emésztőrendszerük még ilyen kicsi korban, meg kell szoknia a tápszert is. Nekik a kakilást is tanulni kell. Nem minden kisbabának megy olyan könnyen. Az én kislányom 3 hetes kora óta tápszeres, akkor kezdődtek a kaki gondok. Nem tudott magától kakilni sajnos. 3-4 nap is eltelt volna kaki nélkül, ha nem használok szélcsövet. Sokkal jobb, mint a hőmérőzés, direkt erre van kitalálva. Rugalmas gumi anyagú, kijönnek vele a pukik is szépen.

Ezt használtunk, amikor láttam rajta, hogy nyűgös, próbálkozik, de nem sikerül. 3 hónapos lesz nemsokára és mostanára tanult meg magától kakilni már lassan egy hete minden nap van széklete. Ha szereti a tápszert, jól laktatja, fejlődik tőle szerintem ne váltsatok. A gyakori tápszer váltás sem tesz jót.

2023. aug. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

2!

Ez egy anyatejes babánál teljesen normális de egy tápszeresnél nem!

2023. aug. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

2. Nem kényszerem volt hogy feldugjak valamit, hanem végső megoldás volt, hogy ne szenvedjen tovabb a babám!

Amig masfel naponta volt, addig nem volt baj, en sem aggódtam.

Igen, azert vacilalok hogy váltsunk e, mert egyebkent nincs durva hasfajas, fejlődik, jo kedvű.

Csak sokallom, hogy napokig nincs szeklet, es a babám is húzza a lábat, sir a vegen. Pisis pelus rendben amugy.

2023. aug. 27. 22:17
 7/7 anonim ***** válasza:
49%
Glicerin kúp sokat segít. Lehet kapni a gyógyszertárban babának valót.
2023. aug. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!