Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leesett köldökcsonk után vérzés?

Leesett köldökcsonk után vérzés?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 hetes, 2 hetesen leesett a köldökcsonkja, csak egy pici váladékozó rész maradt bent, azt Octenisepttel kezeltem. Tegnap este észrevettem, hogy nagyon kicsit vérzik, nem folyamatosan, de reggel is volt egy kis alvadt vér a köldökében. A gyerekorvosunk csak holnap rendel, a védőnőt meg nem érem el, ezért kérdezek itt. Ez normális? Mit tudok tenni, amíg látja szakember?
2023. aug. 28. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is vérzett mind a 2 gyereknek utána picit.

Kezelni kell továbbra is, ennyi :)

2023. aug. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám köldöke is vérezgetett, 2-3 napig. Nem nagyon de 1 nap egyszer találtam vérpöttyöt a bodyján.


Sokat hagytam szabadon, fújtam rá Octeniseptet, aztán elmúlt.

2023. aug. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel felesleges orvost zaklatni. Védőnő pedog azt fogja mondani, hogy fújd octenisepttel, de napi egynél többször ne,mert szarítja és lehet amiatt is vérezhet. Ja, és addig ne nagyon érje víz még fürdésnél míg váladékozik.
2023. aug. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is vérzett neki 1-2 napig, utána már váladékozott durván egy hétig talán.
2023. aug. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kb. 1,5-2 hete esett le a kislányom köldökcsonkja, de azóta is váladékozik minimális mértékben. (épphogy van egy pici rászáradt vér a köldöke környékén minden nap)

Ma volt itt a védőnő, kérdeztem erről, annyit mondott, hogy normális, kezeljem továbbra is Octanisept-tel, el fog múlni.

2023. aug. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Szakember 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Neee, ne legy mar tudatlan. Leesett egy seb, valadekozik, majd elmulik, ennyi. Ha nem viszed ki es hempergeted meg a tragyaban elfertozodni sem fog. Teljesen normalis. Jozan esz, az kelleni fog a gyerekneveleshez.

2023. aug. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék az előttem szólókhoz hogy steril gézlappal vagy vattával törld ki neki, hogy ne fertőződjön el ami bent van váladék
2023. aug. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!