Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma pelenkázáskor leesett a...

Ma pelenkázáskor leesett a köldökcsonk száraz felső része. Normális, hogy csak ez a felső száraz rész esett le és alatta még maradt ilyen barnás színű rész? Az még a köldökcsonk része? Az is le fog esni valamikor?

Figyelt kérdés
Végig ezt az alsó részt kezeltem le, azt hittem egyben fog kiesni az egész.

2022. okt. 14. 09:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális.

Az is ki fog esni.

2022. okt. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ, megnyugtattál. Védőnőnk jövő héten dolgozik csak.


Holnap lesz 3 hetes a picúrkánk. Vajon kb mennyi idő után várható a maradék kis rész kiesését?

2022. okt. 14. 09:12
 3/9 anonim ***** válasza:

Hú, nem emlékszem pontosan már, nem akarok hülyeséget írni.

De amire emlékszem, hogy nem sokra rá tök véletlenül kiesett egy kis barna darab, emlékszem én is megijedtem, de majd látod, hogy alatta már szépen ki van fejlődve, be van gyógyulva majd a kis köldöke. :)

2022. okt. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kezelheted beljebb is, a széleit, nem fáj neki. A kórházban is így csinálták meg a védőnő is.
2022. okt. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, annak is rövidesen az lesz a sorsa, mint az elszáradt felső résznek.

Vigyázz rá, mert könnyen begyullad, de pár nap és az is szépen kiesik.

Jó egészséget nektek!

2022. okt. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Első baba, így minden apróságon tudok aggódni. Köszönöm a válaszaitokat! :)


Mindig a köldökben oldalról kezeltem le ezt a barnás részt, ami bent maradt. Úgy, ahogy a kórházban az ápolók mutatták és a védőnő is már itthon így mutatta nekünk. Ezért sem értettem, hogy miért csak a száraz felső rész esett le.

2022. okt. 14. 09:19
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is megijedtem, amikor leesett, mert úgy nézett ki, mintha sebes lenne, barna volt és még váladékozott. Fel is hívtam a védőnőt és mondta, hogy nyugodjak meg, teljesen természetes, még ne érje víz és tisztítgassam továbbra is. Onnantól kezdve kb. még egy-másfél hét volt, hogy tényleg szép kis köldököcske lett. :)

A rajta maradt nekem akkor sebnek tűnő rész pedig szépen levált egy-két napon belül, ahogy tisztítgattam.

Csak tartsd te is továbbra is szépen tisztán és szárazon és minden oké lesz! :)

2022. okt. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Úgy emlékszem ahogy lepottyant az első elszáradt rész, pár nap múlva már arra sem emlékeztem milyen volt előtte 😊

Könnyebb így pelusozni, csak arra kell figyelni, ha kicsit sebes maradt esetleg, a popsikrém ne kerüljön bele mert feláztatja.

2022. okt. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a jó tanácsokat! Megnyugodtam a válaszaitok után. :)
2022. okt. 14. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!